Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 9. 2018
Líbí se mi

Podzimní bylinná výbava: Podpořte svou imunitu dřív, než přijde špatné počasí

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 9. 2018
Líbí se mi
Podzimní bylinná výbava: Podpořte svou imunitu dřív, než přijde špatné počasí

Podzimní bylinná výbava: Podpořte svou imunitu dřív, než přijde špatné počasí

Zatímco sandálkům a žabkám už chystáme místo v krabicích, kde přezimují, o své místo ve skříních se pomalu hlásí teplé svetříky a bundy. Chladné dny se zkrátka blíží a my pro vás máme tip, jak před zimou podpořit tělo i díky bylinkám.

Na podzim máme obvykle tendenci vytvářet si zásoby na zimu nebo tím alespoň omlouvat dietní prohřešky, když máme chuť na něco „pořádného“. Jenže zvlášť v období, kdy více konzumujeme tučné a těžké jídlo, je dobré dopřát tělu i očistnou kúru, při které se může zbavit odpadních látek. Snáze se pak připraví na zimu a získá více energie, takže se možná lépe vypořádáte i s proslulou podzimní únavou.

Zkuste tedy na pár dní odlehčit svůj jídelníček a dopřát si větší množství ovoce či zeleniny, ideálně syrové nebo dušené. Z příloh volte především brambory či rýži, v případě masa sáhněte spíše po rybách nebo kuřecích prsou. Nezapomínejte na pitný režim, přičemž při očistné kúře můžete příjem tekutin postupně zvýšit. Samozřejmostí by měl být čas na relaxaci a odpočinek. Na podzim se hodí také některé byliny podporující trávení nebo činnost jater a ledvin. Patří k nim ostropestřec, pampeliška nebo kopřiva.

Krásný a užitečný bodlák

Pod označením ostropestřec mariánský se skrývá přibližně 1 až 2 metry vysoký dekorativní bodlák pocházející ze Středomoří. Náš zrak potěší krásnými květy purpurově červené až fialové barvy, navíc však může podpořit naši kondici. Kromě toho, že je dobře známým antioxidantem, působí příznivě na normální činnost srdce, jater i trávení. Přispívá také k udržení správné hladiny cukru v krvi a podporuje pročištění organismu. Je mu připisován i blahodárný vliv na přirozenou obranyschopnost a odolnost našeho těla.

Proslulá pampeliška

Pro někoho plevel, pro jiného oblíbená ozdoba hlavy, především však rostlina, která je proslulá svými příznivými účinky na náš organismus. To je pampeliška neboli smetanka lékařská. V souvislosti s očistnými kúrami si připomeňme její blahodárný vliv na normální funkci močové soustavy, trávení a správnou činnost žaludku a jater. Je také považována za antioxidant a má příznivý vliv na metabolismus sacharidů.

Víc než plevel

K vylučování vody z organismu přispívá kopřiva dvoudomá, o níž se dá říci, že je u nás jako doma. V Česku jde totiž o nejznámějšího a nejrozšířenějšího zástupce z rodu kopřiv. Nepopulární je jen jako plevel na loukách nebo když vás při neopatrném pohybu žahne. Naopak její obliba v kuchyni i při péči o tělo je veliká a není se co divit. Podporuje jak normální činnost ledvin, tak i kardiovaskulárního nebo dýchacího systému. Přispívá také k osvěžení těla.

Pokud nemáte zásoby často sezónních bylinek doma nebo tápete, jak je správně zpracovat, vyzkoušejte doplněk stravy Liftea Pro játra a ledviny, který v praktické formě tobolek obsahuje extrakt všech tří zmíněných bylin. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
NikolkaSmelkova
NikolkaSmelkova 5. 10. 2018

Jdu na to s kopřivou????

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 5. 10. 2018

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 9. 2018

Od října se vrhnu na detox těla s tibetským čajem a dalšími podpůrnými prostředky. Až dopiji Tibet, pak se vrhnu na čaj s ostropestřecem mariánským

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.