Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 9. 10. 2018
Líbí se mi

Pokud je narušená psychika nebo nemáme v pořádku imunitu, máme větší náchylnost k nemocem

Michaella
Michaella
Vloženo 9. 10. 2018
Líbí se mi
Pokud je narušená psychika nebo nemáme v pořádku imunitu, máme větší náchylnost k nemocem

Pokud je narušená psychika nebo nemáme v pořádku imunitu, máme větší náchylnost k nemocem


A je to tady, chladnější rána, studené večery a sychravo během celého dne. Přichází čas, kdy se nám nebude chtít vstávat  z postele a budeme častěji bez energie. Pokud je narušená psychika nebo nemáme v pořádku imunitu, máme větší náchylnost k nemocem.

Jak tomu předejít?

Pomůže zvýšená dávka vitamínů, spánek, odpočinek, pohyb, ovoce, zelenina, minerály, stopové prvky. Ve všem musí být rovnováha a celková vyrovnanost, jakákoli vyčerpanost může spustit onemocnění. Během podzimu se připravujeme na zimu, a proto nesmíme toto období zanedbat.

K vytvoření obranyschopnosti a boji proti infekci pomáhají krátké pobyty na čerstvém vzduchu, pohyb formou nějaké sportovní aktivity. Je třeba posílit nejen imunitu, ale i psychiku, která je důležitá pro zdraví. Takže se udržujte pokud možno v dobré náladě, nepropadejte depresi a stresovým stavům. Pamatujte, že pokud onemocníte, je nehorším řešením nemoc přechodit a dělat, že se nic neděje, jelikož tělo si vše pamatuje, ten kdo prodělal různé nemoci a nevyležel je, může velice zatížit své srdce a přivodit si těžké zdravotní komplikace. Každá nemoc potřebuje svůj čas, takže v případě nachlazení věnujte pozornost svému tělu a dejte mu tu nejlepší péči, kterou vyžaduje.

Pro posílení zdraví a odolnosti vůči virům pomáhá vitamín C

Tento životabudič, je rozpustný ve vodě a pro náš život moc důležitý. Bojuje proti kurdějím, krvácení dásní, infekcím, zubnímu kazu, padaní vlasů, posiluje kosti, chrupavky, cévy, je důležitý pro tvorbu kolagenu, bojuje proti únavě, vyčerpanosti. Pokud přeženete dávku céčka, odejde přebytek v moči a jediné co můžete dostat je překyselení žaludku nebo kopřivku z kyselého. Pokud volíte přírodní přísun vitamínů, je nejlepší na céčko rakytník, rybíz, šípky, brusinky, najdete ho ve všem kyselém, také v brokolici, červené řepě, bramborách, listové zelenině, kopřivě, paprice, růžičkové kapustě.

Červená řepa posiluje imunitu a doplňuje potřebné vitamíny

Bohatý zdroj cukrů, vitamínů, bílkovin, minerálů, beta karotenu, vlákniny, železa, draslíku, hořčíku, křemíku, zinku, vitamínů B a C. Výborně chutná v kombinaci se šťávou s mrkve.


Zázvor působí proti rýmě, bolesti v krku, léčí kašel a záněty, čistí tělo od škodlivin, podporuje trávení, uvolňuje bolest, detoxikuje organismus. 

Pokud se budete cítit oslabeni a nachlazení, vyzkoušejte čaj z čerstvého zázvoru (Do hrnku dejte sáček černého čaje, 1 malou lžičku nastrouhaného zázvoru, zalije vroucí vodu, nechejte cca 3 minuty vyluhovat, přidejte citrón a med, pak přeceďte a můžete pít. Čím déle necháte zázvor v čaji, tím více bude silnější.).

Lichořeřišnice je darem z přírody pro všechny, kdo trpí zánětem močových cest nebo infekcemi

Přírodní antibiotikum, bojuje proti stafylokokům, které způsobují záněty močového rázu, také napomáhá proti infekci plic a onemocnění dýchacích cest. Působí proti streptokokům, léčí pokožku vlasů, kůži. Dezinfikuje, má antibakteriální účinky, je hodně využívána pro homeopatickou léčbu.

Rakytníkový olej nebo sirup je poslední dobou oblíbený v mnoha domácnostech

Posiluje organismus a celkovou imunitu, poradí si se záněty, je to přírodní antioxidant, zdroj vitamínů, minerálů, stopových prvků, léčí pokožku. Olej obsahuje ty nejcennější látky (A, E, K, D, B1, B6, C, P, omega7). Má vysoký obsah vitamínu C.

Česnek sice smrdí, ale účinně bojuje proti virům

Nejstarší prostředek přírodní léčby (antibiotikum) Obsahuje významné látky, minerály, železo, zinek, mangan, selen, jod, sodík, vápník, hořčík, draslík, fosfor, vitamíny B, A, C, niacin, kyselinu listovou, enzymy, allicin (přírodní antibiotikum), 15 různých antioxidantů. Bojuje proti chřipce, nachlazení, angínám, ničí škodlivé mikroorganismy v těle, čistí tělo od nečistot a různých parazitů, zlepšuje imunitu, odstraňuje únavu, stres, léčí plísně a různé kvasinkové onemocnění.

Kopřivový čaj pro očistu a posílení

Obsahuje: chlorofyl, třísloviny, karotenoidy, flavonoidy, aminokyseliny, sacharidy, vitamíny, minerály, železo a další vzácné látky. Má protizánětlivé účinky, čistí organismus a hlavně krev, ničí bakterie, pije se jako čaj nebo jí podobně jako špenát.

Med s citrónem nikdy nezklame

Není třeba popisovat jedinečnost přírodní medicíny, med má léčivé schopnosti od pradávna, je výjimečným prostředkem pro zdokonalení našeho zdraví, jedna lžička ráno prospěje každému jedinci, výborný je v čaji s citrónem. Tlumí bolest v krku, nachlazení, léčí viry, působí proti zánětům průdušek, hojí kůži, je přírodním antibiotikem.

S oslabenou imunitou je dobré si nezahrávat

Každé nachlazení a projev kašle vyléčte a nepodceňujte. Přechozené nemoci tělo jen oslabují a záněty se rády vrací zpět. Nepřepínejte svůj organismus, pokud cítíte vyčerpanost, věnujte dostatek času odpočinku a spánku, doplňujte pravidelně vitamíny, zvyšte přísun céčka, otužujte se. Jen tak se dá přežít podzim a zima ve zdraví.

Jak posilujete svoje zdraví v chladnějších dnech vy? Napište nám.

(Zdroj obrázků - pinterest)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mirka Vaľová 31. 1. 2019

prírodné liečivky su najlepšie, všetko čo ste tu napísali je veľmi fajn a aj pomáha...osvedčený je u nás zázvor, čaj s medom a citronom, cesnak skoro denne aj do varenia aj surový, najnovšie pijeme aj zázvorový čajík s rakytníkom alebo čistý rakytníkový čaj, obľúbili si ho aj moji synovia...dík za krásny a povznášajúci článok...

Odpovědět
Michaella
Michaella 1. 2. 2019

Děkuji

Michaela Ž
Michaela Ž 10. 10. 2018

Super článek, díky za připomenutí lichořeřišnice, skoro jsem na ni zapomněla.

Odpovědět
Michaella
Michaella 1. 2. 2019

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 277
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.