Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 21. 5. 2021
Líbí se mi

Díky narušené psychice můžete mít větší náchylnost k nemocem

Michaella
Michaella
Vloženo 21. 5. 2021
Líbí se mi
Díky narušené psychice můžete mít větší náchylnost k nemocem

Díky narušené psychice můžete mít větší náchylnost k nemocem

Chladnější rána, studené večery jarní večery a časté přeháňky během celého dne. Přichází čas jarní únavy, kdy budeme častěji bez energie. Pokud je narušená psychika nebo nemáme v pořádku imunitu, máme větší náchylnost k nemocem.

Jak tomu předejít?

Pomůže zvýšená dávka vitamínů, spánek, odpočinek, pohyb, ovoce, zelenina, minerály, stopové prvky. Ve všem musí být rovnováha a celková vyrovnanost, jakákoli vyčerpanost může spustit onemocnění. Během podzimu se připravujeme na zimu, a proto nesmíme toto období zanedbat.

K vytvoření obranyschopnosti a boji proti infekci pomáhají krátké pobyty na čerstvém vzduchu, pohyb formou nějaké sportovní aktivity. Je třeba posílit nejen imunitu, ale i psychiku, která je důležitá pro zdraví. Takže se udržujte pokud možno v dobré náladě, nepropadejte depresi a stresovým stavům. Pamatujte, že pokud onemocníte, je nehorším řešením nemoc přechodit a dělat, že se nic neděje, jelikož tělo si vše pamatuje, ten kdo prodělal různé nemoci a nevyležel je, může velice zatížit své srdce a přivodit si těžké zdravotní komplikace. Každá nemoc potřebuje svůj čas, takže v případě nachlazení věnujte pozornost svému tělu a dejte mu tu nejlepší péči, kterou vyžaduje.

Pro posílení zdraví a odolnosti vůči virům pomáhá vitamín C

Tento životabudič, je rozpustný ve vodě a pro náš život moc důležitý. Bojuje proti kurdějím, krvácení dásní, infekcím, zubnímu kazu, padaní vlasů, posiluje kosti, chrupavky, cévy, je důležitý pro tvorbu kolagenu, bojuje proti únavě, vyčerpanosti. Pokud přeženete dávku céčka, odejde přebytek v moči a jediné co můžete dostat je překyselení žaludku nebo kopřivku z kyselého. Pokud volíte přírodní přísun vitamínů, je nejlepší na céčko rakytník, rybíz, šípky, brusinky, najdete ho ve všem kyselém, také v brokolici, červené řepě, bramborách, listové zelenině, kopřivě, paprice, růžičkové kapustě.

Červená řepa posiluje imunitu a doplňuje potřebné vitamíny

Bohatý zdroj cukrů, vitamínů, bílkovin, minerálů, beta karotenu, vlákniny, železa, draslíku, hořčíku, křemíku, zinku, vitamínů B a C. Výborně chutná v kombinaci se šťávou s mrkve.


Zázvor působí proti rýmě, bolesti v krku, léčí kašel a záněty, čistí tělo od škodlivin, podporuje trávení, uvolňuje bolest, detoxikuje organismus. 

Pokud se budete cítit oslabeni a nachlazení, vyzkoušejte čaj z čerstvého zázvoru (Do hrnku dejte sáček černého čaje, 1 malou lžičku nastrouhaného zázvoru, zalije vroucí vodu, nechejte cca 3 minuty vyluhovat, přidejte citrón a med, pak přeceďte a můžete pít. Čím déle necháte zázvor v čaji, tím více bude silnější.).

Lichořeřišnice je darem z přírody pro všechny, kdo trpí zánětem močových cest nebo infekcemi

Přírodní antibiotikum, bojuje proti stafylokokům, které způsobují záněty močového rázu, také napomáhá proti infekci plic a onemocnění dýchacích cest. Působí proti streptokokům, léčí pokožku vlasů, kůži. Dezinfikuje, má antibakteriální účinky, je hodně využívána pro homeopatickou léčbu.

Rakytníkový olej nebo sirup je poslední dobou oblíbený v mnoha domácnostech

Posiluje organismus a celkovou imunitu, poradí si se záněty, je to přírodní antioxidant, zdroj vitamínů, minerálů, stopových prvků, léčí pokožku. Olej obsahuje ty nejcennější látky (A, E, K, D, B1, B6, C, P, omega7). Má vysoký obsah vitamínu C.

Česnek sice smrdí, ale účinně bojuje proti virům

Nejstarší prostředek přírodní léčby (antibiotikum) Obsahuje významné látky, minerály, železo, zinek, mangan, selen, jod, sodík, vápník, hořčík, draslík, fosfor, vitamíny B, A, C, niacin, kyselinu listovou, enzymy, allicin (přírodní antibiotikum), 15 různých antioxidantů. Bojuje proti chřipce, nachlazení, angínám, ničí škodlivé mikroorganismy v těle, čistí tělo od nečistot a různých parazitů, zlepšuje imunitu, odstraňuje únavu, stres, léčí plísně a různé kvasinkové onemocnění.

Kopřivový čaj pro očistu a posílení

Obsahuje: chlorofyl, třísloviny, karotenoidy, flavonoidy, aminokyseliny, sacharidy, vitamíny, minerály, železo a další vzácné látky. Má protizánětlivé účinky, čistí organismus a hlavně krev, ničí bakterie, pije se jako čaj nebo jí podobně jako špenát.

Med s citrónem nikdy nezklame

Není třeba popisovat jedinečnost přírodní medicíny, med má léčivé schopnosti od pradávna, je výjimečným prostředkem pro zdokonalení našeho zdraví, jedna lžička ráno prospěje každému jedinci, výborný je v čaji s citrónem. Tlumí bolest v krku, nachlazení, léčí viry, působí proti zánětům průdušek, hojí kůži, je přírodním antibiotikem.

S oslabenou imunitou je dobré si nezahrávat

Každé nachlazení a projev kašle vyléčte a nepodceňujte. Přechozené nemoci tělo jen oslabují a záněty se rády vrací zpět. Nepřepínejte svůj organismus, pokud cítíte vyčerpanost, věnujte dostatek času odpočinku a spánku, doplňujte pravidelně vitamíny, zvyšte přísun céčka, otužujte se. Jen tak se dá přežít podzim a zima ve zdraví.

Foto: Shutterstock, Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 21. 5. 2021

vitamín C také pravidelně zobeme, řekla bych, že psychicky jsem zatím celkem v pohodě, moc si nepříjemnosti k tělu nepřipouštím a když už je něco "na levačku", tak si říkám, že "vše zlé, pro něco dobré" a ono to tak povětšinou opravdu je...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 5. 2021

snažím se o hodně zdravé stravování, více spánku (když to jde), více vycházek...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 440
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.