Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 3. 2020
Líbí se mi

Podrážděný žlučník zklidníte i s pomocí přírody

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 3. 2020
Líbí se mi
Podrážděný žlučník zklidníte i s pomocí přírody

Podrážděný žlučník zklidníte i s pomocí přírody

Zase byste svůj stav nazvali žlučníkovým záchvatem? Na nic nečekejte a rychle si dejte mátový čaj, lžičku kurkumy s medem nebo artyčok. To byste možná nevěřili, jak zázračná je tohle medicína! A funguje poměrně rychle!

Trápí vás intenzivní bolest v pravém podžebří, která vystřeluje až do zad? Tahle svízel značí nejčastěji potíže se žlučníkem, na které jste si mohli „zadělat“ nevhodným stravováním a častým přejídáním, nebo naopak drastickou dietou. Dalším viníkem jsou, tedy alespoň podle odborníků, psychosomatické faktory, zejména pak chronický stres. Vzniku žlučníkových kamenů nahrává i absence pohybu, nedostatečný pitný režim nebo nadváha. První pomoc? Pokud nechcete sázet na farmaceutické medikamenty, zkuste se v domácích zásobách poohlédnout po jiné spáse. Tyhle prostředky by vám měly rychle ulevit!

Kurkuma, dobro v prášku

Ačkoli toto oblíbené koření nabízí mnoho prospěšných látek, nejoslavovanější z nich je dozajista žluté barvivo zvané kurkumin, jež se chlubí famózními antioxidačními účinky. Díky tomu má indický šafrán pověst prostředku, který tiší bolesti, eliminuje všemožné parazity a prospívá trávení. Kurkuma je známá také tím, že reguluje cholesterol, jehož vyšší hladina představuje pro tvorbu výše zmíněných kamenů ideální podmínky. Chcete-li si chuť tohoto léčiva co nejvíce zpříjemnit, přidejte k němu lžičku medu.

Artyčok, ten je vyloženě na předpis

Artyčok je příbuzný bodláku, ovšem to mu na jeho účinnosti nikterak neubírá. V čem vám bude prospěšný? Mnohdy opomíjená rostlina dokáže podpořit produkci žluči v jaterních buňkách, což vede ke zmírnění obtíží. Dlužno dodat, že složení této potraviny přispívá také k likvidaci nahromaděných toxinů v organismu, zatímco zpomaluje proces biologického stárnutí a zlepšuje kvalitu pokožky.

Máta, tu si dávejte pravidelně

Pokud máte mátu spojenou výhradně s řešením zažívacích obtíží nebo špatného dechu, budete teď asi hodně překvapení. Svěží zelenáč zatne tipec bolestem nejrůznějšího původu, včetně těch žlučníkových. To ale nejsou jediné důvody, proč je mezi lékaři tolik vychvalovaný. Nenápadná bylinka nabízí unikátní fotochemikálie, jež dokáží přerušit přívod krve k nádorovým buňkám, čímž je zahubí. Tedy alespoň takhle to sdělují závěry rozsáhlého výzkumu, o němž byste se dočetli v magazínu American Cancer Society.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 3. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 1. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 1. 4. 2020

cenné rady

Odpovědět
beata0063
beata0063 30. 3. 2020

Dobre rady

Odpovědět
lemur
lemur 30. 3. 2020

Super rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 178
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.