Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 12. 2019
Líbí se mi

Po kterých bylinkách sáhnout, když se cítíte pod psa. Tyhle vás nabijí energií

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 12. 2019
Líbí se mi
Po kterých bylinkách sáhnout, když se cítíte pod psa. Tyhle vás nabijí energií

Po kterých bylinkách sáhnout, když se cítíte pod psa. Tyhle vás nabijí energií

Cítíte se jako přejetí parním válcem a zoufale postrádáte elán? Ano, takovým nepříznivým stavům předvánoční shon jenom nahrává. Řešení představuje bazalka, rozmarýn nebo máta. Na který nakopávač vsadíte vy?

Být v aktuálním ročním období ve skvělé kondici? To sice zní jako fajn plán, ovšem jak ho zrealizovat, když vám v cestě stojí permanentní únava a stres? Odpověď je jednoduchá. Dejte šanci bylinkám! Vždyť kde je psáno, že vám baterky dobije jen káva nebo předražený energetický drink?

Bazalka. Klasika, co neomrzí

Bazalka si jakožto oblíbená ingredience dokonale rozumí se zeleninovými pokrmy, omáčkami a těstovinami. Ovšem pozor, její konzumace v jakékoli podobě úzce souvisí také se zdravím a vitalitou! Je mnohokrát prokázáno, že uvedený poklad se uplatní při pocitu vyčerpání, zatímco zlepšuje odezvy těla na fyzický i emoční stres. Stejně účinně ovšem posiluje mozkovou činnost, koncentraci a paměť, takže jde o parádní pracovní doping. Aby toho nebylo málo, zároveň uvolňuje ucpané nosní dutiny a ulevuje od migrény.

Rozmarýn, spolehlivá spása

Také obyčejně vyhlížející rozmarýn dokáže velké věci. Vždyť příznivě ovlivňuje nervový systém, obnovuje správné funkce pošramoceného zažívání a zatne tipec nespavosti. Málokdo tuší, že tento aromatický krasavec dokáže zatočit i s únavou. Již po několika málo doušcích rozmarýnového čaje budete mít sil doslova na rozdávání. Tak na co ještě čekáte, už se vám vaří voda?

Máta jako životabudič

Rostlinu s nezaměnitelnou svěží vůní nabízí v květináči spousta obchodů, a to celoročně. Běžně ji přecházíte bez povšimnutí s tím, že se vám teď na nic nehodí? Právě naopak! Vhoďte pár jejích lístků do džbánu s vodou a ozdravný „medikament“, jež zpestří váš pitný režim, je na světě. Máta prokazatelně zvyšuje bdělost a zahání vyčerpanost. Souběžně urychluje látkovou výměnu a čistí krev. Rovněž působí dezinfekčně, uvolňuje křeče, tlumí napětí svalstva a osvěžuje dech, přičemž vykazuje mírné afrodiziakální účinky.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tereza N.
Tereza N. 20. 12. 2019

Bylinky jsou prostě základ

Odpovědět
Jana101
Jana101 18. 12. 2019

máta je super, piju docela často

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 12. 2019

jj, asi si dneska uvařím mátový čaj, mám na něj chuť

Odpovědět
potkanek
potkanek 18. 12. 2019

bazalku používám nejvíce

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 12. 2019

bylinky mám moc ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
87 298
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.