Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 11. 2020
Líbí se mi

Peeling z hnědého cukru, který vaše pleť nutně potřebuje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 11. 2020
Líbí se mi
Peeling z hnědého cukru, který vaše pleť nutně potřebuje

Peeling z hnědého cukru, který vaše pleť nutně potřebuje

O cukru se toho namluvilo už dost. Hlavně v tom špatném smyslu slova. Jenže on nemá jen zlou pověst. Ten hnědý je bohatý na antioxidanty a zrovna ty pokožka vítá s otevřenou náručí. Připravte si z něj peeling a vyzmizíkujte pupínky i zašedlost!

Čištění, tonizace a hydratace jsou pro pleť zásadní. Bez takové péče není pokožka zdravá a atraktivní. Jenže skutečně máte čas a peníze na pravidelné používání několika drahých kosmetických produktů? Dobrou zprávou je, že vám stačí jen jeden. Hnědý cukr! Má antioxidační vlastnosti a eliminuje volné radikály. Jenže to zdaleka není všechno.

Třtinový cukr je bohatý na alfa-hydroxykyselinu (AHA), což je sloučenina, která podporuje regeneraci a omlazení buněk. Pro exfoliaci se hodí víc než ten bílý, neboť je měkčí, takže odstraňuje odumřelé kožní buňky mnohem šetrněji. Navíc v ní uzamyká vlhkost. A s čím ho smíchat?

Stop akné!

Pokud trpíte na akné, použijte ½ šálku hnědého cukru,  ½ šálku kokosového oleje a 2-3 kapky esenciálního oleje dle vašeho výběru (volitelná položka). Všechny uvedené ingredience smíchejte, naneste na obličej a několik minut provádějte krouživé pohyby. Aplikujte jednou týdně.

Regenerace a omlazení

Je-li vaše pleť zralá nebo bez života, vsaďte na kávu, která pokožku vypíná, zlepšuje její elasticitu, regeneruje a osvěžuje ji. Použijte asi tak ¼ šálku hnědého cukru, ¾ šálku kávy, 1 čajovou lžičku vanilkového extraktu a ⅓ šálek kokosového oleje. Suroviny promíchejte, nicméně kokosový olej si nechte až na samý závěr. Konzistence peelingu by měla připomínat pastu. Naneste jej na pokožku a provádějte krouživé pohyby. Následně umyjte vlažnou vodou. Stejně jako v předchozím případě aplikujte jednou týdně.

Zkrocení T-zóny i ekzémů

Mastná a smíšená pleť, nebo ta, která se potýká s ekzémy, zase uvítá nejen třtinový cukr, ale i ovesné vločky. Budete potřebovat 1 lžíci hnědého cukru, 1 lžíci rozemletých ovesných vloček, 1 lžíci medu a 1 lžíci nosného oleje (kokosový, jojobový, mandlový či třeba olivový). Spojte všechny ingredience, dobře promíchejte, naneste na navlhčenou pleť, jemně masírujte krouživými pohyby 5 až 10 minut a smyjte. V případě citlivé pleti provádějte jednou týdně, v ostatních případech dvakrát za sedm dní.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 21. 2. 2021

musím vyzkoušet

Odpovědět
avatar
Marie Navrátilová 23. 11. 2020

Peeling jsem vyzkoušela. je super. Po koupeli jsem se důkladně osprchovala, ale přesto jsem měla stále pocit příjemné sladkosti, krásně se mi spalo.

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 11. 2020

Děkuji za recept.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 566
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.