Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 9. 2019
Líbí se mi

Pečujte o svůj sluch. Pomoci mu můžete i jídlem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 9. 2019
Líbí se mi
Pečujte o svůj sluch. Pomoci mu můžete i jídlem

Pečujte o svůj sluch. Pomoci mu můžete i jídlem

Jak často jíte opěvovanou brokolici, mořské plody nebo luštěniny, zejména pak fazole? Ptáme se proto, že jejich konzumace může zabránit zánětům středního ucha a snížit riziko dalších poruch, které rozhodně nejsou příjemné!

Všichni neustále slýcháme o gastronomických darech, které pomáhají při hubnutí, podporují ostré vidění, posilují imunitní systém nebo zkrášlují pokožku. Zřídkakdy ale narazíme na seznam potravin příznivě ovlivňujících sluch, což by možná chtělo napravit. Právě proto odborníci přinášejí soupis plodů, které zmíněnému párovému orgánu ve všech směrech svědčí. Co byste i vy měli jíst pravidelně?

Brokolice, ta je vyloženě na předpis

Jednoletá brukvovitá košťálová zelenina je ve vědeckých kruzích vychvalována do nebes. A je jasné, proč! Nabízí vitaminy A, B1, B2, B3, C, E, kyselinu listovou, vlákninu a požehnaně minerálních látek. Brokolice působí jako antioxidant, normalizuje krevní tlak a zabraňuje šerosleposti. Američtí lékaři z Georgetownské univerzity dokonce zastávají názor, že dokáže „opravit“ DNA v buňkách a předejít tak rakovinovému bujení. Schopnosti tohoto zelenáče ale sahají ještě dál! Díky tomu, že platí za zprostředkovatele folátu, funguje jako prevence patálie zvané tinitus, což je medicínské označení pro hučení v uších.

Mořské plody si neodpírejte

Je pravdou, že ústřice, krevety a další dary moře bývají poněkud dražší, nicméně proč si je nedopřát alespoň občas? V hojné míře z nich načerpáte zajímavé výhody zahrnující zesílenou imunitu, redukci cholesterolu i ochranu před záněty a infekcemi, což sluchu jen prospěje. Nutno podotknout, že bez ohledu na druh jejich nutriční profil slibuje také lepší kvalitu vlasů, omezenou tvorbu akné či rychlejší hojení ran.

Vyhýbáte se fazolím? Chyba

A teď ruku na srdce, jak jste na tom s fazolemi? Ani tato podceňovaná luštěnina by ve vaší stravě scházet neměla. A zdaleka nejen kvůli tomu, že je doslova napěchována hořčíkem, který dodává optimismus, přičemž podle odborníků přispívá ke snížení rizika sluchových poruch. Načerpáte z ní také bílkoviny a další živiny urychlující hubnutí. Plody charakteristického tvaru rovněž pozitivně působí na nervové přenosy a zabraňují odvápnění kostí.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
libka5
libka5 23. 9. 2019

Brokolici občas kupuji, fazole také jíme. A jak stárneme, sluch už také otupuje. Tělo se opotřebovává, není se čemu divit.

Odpovědět
lemur
lemur 23. 9. 2019

Odpovědět
beata0063
beata0063 22. 9. 2019

No ešte tie morské plody nejako dostať do jedálničku

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 9. 2019

Sluch mám až moc dobrý a někdy mě to štve. Slyším i to, co nechci a občas závidím svému muži, který je na jedno ucho téměř hluchý.....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 885
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.