Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 26. 4. 2021
Líbí se mi

Je vám 40+? Pak byste měla znát tyto triky v péči o svou pleť

CathB
CathB
Vloženo 26. 4. 2021
Líbí se mi
Je vám 40+? Pak byste měla znát tyto triky v péči o svou pleť

Je vám 40+? Pak byste měla znát tyto triky v péči o svou pleť

Čtyřicítka je strašákem mnoha žen. Kůže začíná být viditelně povadlá a vrásky už raději nepočítáte. Měla byste ale vědět, že takhle to být nemusí. Pokud nezaspíte a kondici pleti nenecháte náhodě, váš reálný věk bude pouhým údajem v občance. Zní to dobře? Pak se pojďte podívat, co můžete pro svůj mladistvější vzhled udělat ještě dnes!

Stačí jen trocha cílené péče a zjistíte, že stárnout se dá i s grácií. Proto raději zapomeňte na nepřirozeně ztuhlý obličej plný výplní. Stejně tak není vhodné předstírat, že je vám dvacet. Právě neuvážené experimenty a příliš výrazné líčení mohou způsobit, že budete na okolí působit jako někdo, kdo se se stárnutím nesmířil. (Bohužel, v tom špatném slova smyslu.) Místo toho se držte všeho, o čem víte, že vám a vašemu vzhledu lichotí. I kdyby to měla být osvědčená klasika v podobě šik červené rtěnky a řasenky.

Jaká je pleť v období 40+? 

Zatímco v období po třicítce se úbytek kolagenu a elastinu jeví jako postupný, v období kolem čtyřicítky se tento pokles rozjede naplno. Z velké části za to může i skokové přiblížení menopauzy.  Již existující vrásky se ještě viditelněji prohloubí, kůže začne být sušší a skoro papírově tenká. Ke všemu získá zvláštní našedlý podtón. Některé zralé ženy může v tomto věku potrápit i náhlá přecitlivělost na sluneční světlo a první "stařecké" skvrny.

Důležité je vědět, že v období 40+ vám kůže ukazuje všechny přešlapy, kterých jste se v minulosti dopustila. Především se jedná o následky přehnaného slunění, kouření a nedostatku spánku. Nemalou roli hraje i zanedbaná či špatná péče o pleť v předešlých letech. Proto neváhejte a opatřete si kvalitní kosmetické přípravky. Nejlepší jsou ty s anti-age efektem (vitamín C, přípravky s obsahem ovocných kyselin...) a ty, které dodají pleti hydrataci, trochu ji promastí a zároveň pomohou obnovit původní strukturu tváře (koenzym Q10, kyselina hyaluronová, retinol).

Plastika je řešení, ale ne pro každého

Čtyřicítka. Pro řadu žen je toto číslo obrovský strašák. Dokonce tak velký, že mají ze svého věku depresi. Mnoho z nich se snaží potlačit stárnutí za každou cenu. Plastická chirurgie vám může pomoci získat ztracené sebvědomí zpět. Facelift s přirozeným efektem, korekce povadlých očních víček či rekonstrukce obočí, ze kterého vám zůstala jen slabá čárka? Proč ne, pokud jde o šetrný zákrok, co vám ubere pár let.

Péče o pleť a oční okolí 

Po 40. roce věku je také vhodné začít používat přípravky s označením anti-age (omlazení). Do této kategorie spadají především krémy, masky a séra s obsahem vitamínu C. Ten pleť detoxikuje a mírně ji vyhladí. Další pomocnou ruku představuje retinol. (Ten je součástí mnoha krémů.) Do péče o pleť se přidává především pro svou vysokou schopnost vyhlazovat vrásky. Pružnost pleti dodají přípravky s koenzymem Q10. 

Bojovníkem za krásnou a mladší pleť je i vysoce kvalitní opunciový olej. Ovšem, hitem posledních několika mesíců jsou přípravky s obsahem skvalenu. Ten vaši pleť zklidní, zjemní a vyhladí od vrásek. Také má schopnost pohlcovat toxické látky z pleti i z vnějšího prostředí, což z něj dělá ideálního pomocníka každé zkušené ženy.

Pokud jste byla dosud zvyklá používat jeden krém na celý obličej, běžte do drogérie a kupte si speciální krém pod oči. (Výběr krémů je velký a lze je pořídit i za pár korun.) Možná si myslíte, že krém na tuto oblast je jen marketingový trik, jak ženám prodat nadbytečný kousek kosmetiky. To je ale chyba. Běžné pleťové krémy nejsou na tuto cílenou péči stavěné. Mnohdy obsahují látky, které oční okolí buď dráždí, nebo naopak vysušují. 

Oční okolí může být po použití nevhodného pleťového krému zarudlé a náchylné ke zvýšenému výskytu vrásek. V některých případech vám mohou kvůli agresivnímu krému dokonce slzet oči. Kvalitní oční krém je tedy naprostý základ, bez kterého to zkrátka nepůjde. 

Ochrana před sluncem 

Dalším důležitým krokem je i ochrana kůže před sluncem. Sluneční paprsky mají schopnost kůži ještě více vysušit, což není ve vašem věku žádoucí. Proto si vybírejte krémy a přípravky s ochranným faktorem 15 a výš. (Ideálně však SPF 30+.) Také nepodléhejte představě, že ochranný faktor slouží jen za slunečných dní. Nebezpečné UV paprsky dopadají na vaši tvář i přes zamračené počasí. A to ať už je léto, nebo zima. 

Pokud vás krémování nebaví, situaci vyřešíte tak, že si opatříte make-up se slunečním filtrem. Zajímavým tipem pro vás je také používání malinového oleje. Ačkoliv ho nelze považovat za plnohodnotný ochranný prostředek, taktéž pleti poskytuje alespoň malou ochranu před sluncem a jeho neblahými účinky.

Obličejová jóga

Toto cvičení mimických svalů je perfektním řešením pro každou z vás, která nechce, nebo nemůže investovat do drahých krémů. Stačí pár minut denně a vaše povadlé svaly v obličeji začnou znovu fungovat s kýženým efektem vyhlazení vrásek, jako jsou třeba rýhy kolem nosu, nebo dvojitá brada. Opravdu to funguje, zkuste to!

Součástí změny vizáže by měl být i zdravější životní styl. Organismus sice omladit úplně nejde, ale můžete se i přesto cítit příjemně a komfortně. Proto se pravidelně hýbejte a spěte. Také nezapomínejte na dostatečný pitný režim a jednou za čas si dopřejte odbornou péči kosmetičky či dermatologa. 

V neposlední řadě se nezapomínejte usmívat. Úsměv je totiž nejen nejlepší zbraní proti stárnutí, ale také vás udělá mnohem hezčí.  

 

A jaké jsou vaše triky pro krásu v období po čtyřicítce? 

Zdroj obrázků: Pinterest.com/ Unsplash.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 27. 4. 2021

je mi skoro 60 a nemám s tím problém

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 4. 2021

Jo jo, mě už bude 41 jen 20 dní A ano, počáteční popis zcela sedí. Ale o svoji pleť jsem vždy pečovala, jen možná ochranu před sluncem jsem podcenila.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 26. 4. 2021

tak toto jsem již dávno prošvihla...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 441
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.