Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi

Paty si zaslouží péči i v zimě, vhodné prostředky máte v kuchyni

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 30. 11. 2020
Líbí se mi
Paty si zaslouží péči i v zimě, vhodné prostředky máte v kuchyni

Paty si zaslouží péči i v zimě, vhodné prostředky máte v kuchyni

To, že jsou nohy teď schované v uzavřených botách a zabalené do tlustých ponožek, ještě neznamená, že se o ně nemusíte starat. Spásu pro suché a popraskané paty přináší cibule, jogurt smíchaný s bylinkovým čajem nebo mléko s medem.

Popraskané paty jsou poměrně častým problémem, a to bez ohledu na roční období. Skepticky hledíte na ty svoje a říkáte si, že by si trochu péče opravdu zasloužily? A co vám brání? Poohlédněte se v domácích zásobách, v nichž máte hned několik vhodných pomocníků. Kdo se hlásí do služby?

Cibule má překvapivé zkrášlující přednosti

Možná je to k nevíře, ale cibule svede divy v mnoha nepříznivých kosmetických situacích. Zesvětluje například pigmentové skvrny, léčí akné, zpomaluje tvorbu vrásek a zastavuje lupy. To ale pořád není všechno. Už naše babičky moc dobře věděly, že ošetření chodidel cibulovou šťávou přinese výsledky v podobě hebké a vláčné pokožky, která přímo vybízí k pohlazení. Zkusíte to na vlastní kůži i paty?

Jogurt. A nejlépe v kombinaci s bylinkami

Že bílý jogurt není jenom k jídlu, to je nejspíš zbytečné připomínat, neboť tvoří základ mnoha pleťových masek i vlasových zábalů. Sametové a zregenerované paty vám zajistí i jeho spojení s bylinkovým čajem. Obzvláště se pak hodí mátový, levandulový, šalvějový, mateřídouškový nebo heřmánkový. Jakmile získanou „hmotu“ nenesete od prstů až po kotníky, zabalte končetiny do froté ručníku a nechte ji působit alespoň půl hodiny.

Mléko s medem? Taky možnost

Egyptská královna Kleopatra se v této směsi koupala, neboť věřila tomu, že mléko s medem ji zaručí hebkou a zářivou kůži, stejně jako krásné a zdravé vlasy. A světe, div se, jedna z nejkrásnějších panovnic všech dob se v tomhle vůbec nemýlila! Není tedy na co čekat. Nachystejte si lázeň, jež se skládá ze dvou šálků mléka a polovičního množství rozehřátého včelího produktu. Namáčejte v ní nohy přibližně deset minut a poté si je ještě namasírujte za účelem lepší absorpce výživných složek. Výsledný efekt vás nadchne!

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 21. 2. 2021

používám bambucké máslo

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 2. 2021

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

bezvadné

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 3. 12. 2020

zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 1. 12. 2020

Opět velmi překvapivé informace, cibule je opravdu všemocná.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 423
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.