Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2020
Líbí se mi

Pastu na odstranění chloupků zvládnete vyrobit z domácích zásob

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 17. 10. 2020
Líbí se mi
Pastu na odstranění chloupků zvládnete vyrobit z domácích zásob

Pastu na odstranění chloupků zvládnete vyrobit z domácích zásob

I když sezona odhalených nožek v plavkách či šatech definitivně skončila, hladká pokožka bez chloupků je celoroční nutností. Také už vás nebaví všechny ty žiletky či depilační krémy, jež často dráždí kůži a mohou stát za zarůstajícími chloupky? Vyzkoušejte domácí epilační pastu – ingredience na ni máte v lednici či špajzu.

Zatímco holení žiletkou nebo používání zmíněného depilačního krému chloupky odstraňují na povrchu pokožky, díky pastě vytrhnete chloupek i s kořínkem. A protože je složení domácí pasty (či vosku, chcete-li) zcela přírodní, nemusíte se bát žádné zbytečné chemie. Navíc ušetříte – v porovnání s epilací někde v salonu vyjde domácí přírodní pasta na zlomek ceny.

Velkou výhodou rovněž je, že se cukrová pasta hodí k odstranění chloupků po celém těle – dokonce i na citlivou oblast podpaží nebo třísel. Nemusíte se jí bát, ani když máte opravdu citlivou pokožku. Navíc ti, kdo pastu používají, vám potvrdí, že odstranění chloupků není nijak zvlášť bolestivé. Takže jak na to?

V hlavní roli cukr

Cukr sice nemá z hlediska výživy dobrou pověst (a to naprosto zaslouženě), nicméně pro přípravu epilační pasty se vám bude hodit. Ostatně i někteří profesionálové dávají cukrové pastě přednost – nedráždí totiž pokožku a její použití je velmi snadné.

K její výrobě potřebujete vlastně jen 3 běžné ingredience. Čtvrt hrnku citronové šťávy a stejné množství vody smíchejte v hrnci se 2 hrnky obyčejného bílého cukru.

Hrnec přeneste na sporák a ohřívejte na mírném plamenu – celou dobu směsí míchejte, aby se složky dokonale rozpustily. Jakmile se obsah hrnce začne vařit, rozhodně vařečku neodkládejte. Plamen stáhněte na minimu a dávejte pozor, aby se směs nepřipálila a také hlídejte, až se začne zabarvovat. Jakmile získá barvu podobnou medu a bude pěkně hustá (může to trvat tak 20 až 30 minut), ihned hrnec odstavte z plotny. Vezměte si k ruce vhodnou nádobu (ideálně takovou, která odolá i velmi vysokým teplotám, hodí se do mikrovlnné trouby i do lednice) a pastu do ní přelijte. Nechejte pořádně vychladnout.

A začínáme

Cukrovou pastu můžete uchovávat v lednici, kde vám vydrží několik týdnů. A když ji budete chtít použít, jednoduše ji vytáhnete a ohřejete v mikrovlnce. Jen pozor, abyste to nepřehnali – raději vždy vyzkoušejte, zda není pasta příliš horká, abyste se při jejím používání nepopálili!

Rozehřátou pastu pečlivě nanášejte dřevěnou (nebo speciální kosmetickou) špachtlí na suchou, zcela čistou pokožku, a to proti směru růstu chloupků. Pak vezměte depilační pásek, případně pásek pevné, nepružné látky (může být i gáza) či pevného papíru a pořádně jej uhlaďte tak, aby zcela přilnul k cukrové pastě. Pak uchopte jeden konec pásku a rychle, švihem jej po směru růstu chloupků strhněte. Pamatujte, že chloupky by měly být před odstraňováním alespoň 4 až 5 milimetrů dlouhé, aby se mohly do pasty pořádně chytit.

Péče na závěr

Když takto odstraníte všechny nežádoucí chloupky, je potřeba pokožku (ostatně jako po každé jiné depilaci či epilaci) ošetřit. Nejprve ji opláchněte vlažnou vodou a pak na ni naneste pečující krém či tělové mléko s regeneračními účinky. Skvěle se hodí také gel z aloe vera, který si buď můžete také připravit doma (pokud tuto rostlinu pěstujete), nebo jej koupíte v lékárně či drogerii.

Nelekejte se, pokud bude pokožka bezprostředně po epilaci zarudlá a trochu podrážděná. Během chvíle a po ošetření bude zase krásně zklidněná a na dlouhou dobu hladká a bez chloupků.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 17. 10. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 442
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.