Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 8. 2021
Líbí se mi

Kterému ovoci se vyplatí při hubnutí spíše vyhýbat?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 8. 2021
Líbí se mi
Kterému ovoci se vyplatí při hubnutí spíše vyhýbat?

Kterému ovoci se vyplatí při hubnutí spíše vyhýbat?

Zatímco zelenina je při snahách o zhubnutí přebytečných kilogramů dovolena prakticky všechna a v jakémkoli množství, u ovoce není situace tak jednoduchá. Některé plody dokonce dokáží dietu pořádně zkomplikovat.

Kterému ovoci se vyplatí při hubnutí spíše vyhýbat?

Lákavá exotika

Milujete exotické ovoce, jako je ananas nebo mango? Pak si jej nakládejte na talíř opravdu s mírou a raději jen ve výjimečných případech. Obsahuje totiž velké množství cukru a tedy spoustu kalorií. Na druhou stranu zmíněný ananas je skvělým zdrojem enzymu, který podporuje trávení a metabolismus, a tak nemusíte mít úplně černé svědomí, pokud si ho občas trošku dopřejete (ovšem ne toho z konzervy, ale čerstvého). Nicméně běžně sáhněte raději po obyčejném jablku, nebo chcete-li něco exotičtějšího, třeba grapefruitu.

Sladké mlsání

Máte slabost pro sušené ovoce? Jistě, jako zdroj vlákniny je skvělé, ale to je z hlediska benefitů pro štíhlou linii tak asi všechno. A i tahle výhoda se vlastně smaže, když uvážíte, kolik cukru (a s tím spojených kalorií) sušené ovoce obsahuje. Sušením totiž ztratí veškerou vodu a tím pádem ho sníte mnohem více, než kdyby bylo v čerstvém stavu. Takže s ním velmi opatrně a raději si dopřejte třeba hrstku čerstvých borůvek nebo hrušku.

Zdravá kalorická bomba

Přesně tak by se dalo popsat v dnešní době tolik oblíbené avokádo. Obsahuje důležité zdravé tuky, které pozitivně ovlivňují zdraví oběhové soustavy a srdce, ale na druhé straně právě tyto tuky spolehlivě zajišťují vysokou energetickou hodnotu tohoto plodu. Co s tím? Nebojte, avokáda se úplně nemusíte vzdávat ani při hubnutí, ale ke každodenní konzumaci se rozhodně nehodí. Když si ho ale dopřejete tak dvakrát týdně, bude to jistě stačit.

Ovoce v lahvi

Ovocné džusy či šťávy sice představují skvělý způsob, jak dopřát tělu pořádnou dávku vitaminů, ale pokud se snažíte zhubnout, pak to s nimi nepřehánějte. Především pokud si je kupujete v supermarketu, vždy se přesvědčte, že se v lahvi kromě ovoce neskrývá také cukr (budete překvapení, kolik zdravě se tvářících šťáv a džusů je doslazovaných). Jestliže si ovocnou šťávu připravujete doma, pak platí, že byste na ni neměli použít víc ovoce, než kolik byste snědli. Vyplatí se proto do ovocných šťáv přidávat i zeleninu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
javomark
javomark 12. 8. 2021

Tak jsem zjistila , že spoustu ovoce co si hlavně v létě dopřávám, už nebudu

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 8. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 8. 2021

je to tak, člověk si musí neustále hlídat, co do té pusy strčí

Odpovědět
sipeji
sipeji 11. 8. 2021

To je pravda, například sušené ovoce je zrádné, ovšem o moc lepší než sušenky.....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 433
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.