Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 11. 2020
Líbí se mi

Ochrana pleti a vlasů v chladných měsících

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 11. 2020
Líbí se mi
Ochrana pleti a vlasů v chladných měsících

Ochrana pleti a vlasů v chladných měsících

podzim je v plném proudu. S tím sice přichází i období posledního sluníčka a jedinečně zbarvené přírody, bohužel
pro nás se ale tohle počasí velmi rychle přehoupne do mrazivých rán, plískanic, a zatažené oblohy. Kromě absence slunečních paprsků a vitamínu D, začnou naše vlasy a pleť trpět na chlad a mráz, které sebou třetí roční období přináší. Jak se tedy nejlépe chránit? Ptali jsme se ve škole osobního líčení SOLO Personal makeup school lektorky kurzů 15 min make-up a Poslední trendy a techniky Kateřiny Novákové.

Kryjte se!

Nebojte se, nemyslíme tím, že máte začít chodit v kukle, nebo se krýt obdobně jako Samantha Jones v epizodě Sexu ve městě, kdy chtěla zjistit, jestli je jí Richard nevěrný. Pro naše účely bude stačit, když se co nejlépe oblečete, a ochráníte tak svoji pokožku a vlasy před mrazem. Rukavice se stanou tuhle sezónu nezbytností – bude Vám teplo, Vaše ruce budou chráněny a mráz je nevysuší. Mimo jiné! Pokud jste majitelkou umělých nehtů, věděla jste, že i na ty má mráz neblahý účinek? V takto nepříznivých podmínkách mohou nehty začít praskat.
A žádná z nás nechce chodit jen s půlkou nehtu. Tvář si zakryjte co nejvíce to jde hedvábným šátkem (hrubé materiály často způsobují podráždění) a na hlavu nasaďte stylový klobouk – chráníte tak i vlasy!

Kateřina doporučuje: „MUST HAVE kouskem pro zimu je určitě krém) SKIN FOOD od WELEDY - je vhodný nejen pro obličej, ale i pro pokožku celého těla, takže ať už bude potřeba ochránit obličej či ruce, záchrana bude vždy nadosah, ve vaší kabelce.“

Zimní režim kosmetiky, prosím!

Ano, i kosmetiku je potřeba připravit na zimní režim. Neříkáme, že máte jít a vyhodit celou poličku, ale zkuste ji důkladně prohlédnout a vybrat produkty, které budou pro následující chladné měsíce vhodné. V podzimním a zimním počasí je velmi důležité, aby přípravky, které používáte neobsahovaly alkohol, který může pokožku vysušovat. To by v kombinaci s mrazem, který na Vaši pleť každý den útočí, způsobilo silnější vysušení, popraskání a svědění. Ideálními kosmetickými partnery do chladných dnů jsou například krémové čistící přípravky a tonery. Na noc sáhněte po hydratujícím krému, který dodá pokožce potřebnou dávku zvlhčení.

Nezapomeňte ani na rty! Vyberte si vysoce hydratační balzám – ten umí zabránit popraskání, nebo ho naopak umí uzdravit. Stejně jako myslíte na svoji pleť, neopomínejte ani vlasy. Dlouhodobým působením nepříznivých podmínek v zimních měsících se vlasy stávají křehčími a náchylnějšími k poškození. Poraďte se proto se svým kadeřníkem, a nechte si doporučit a nakombinovat péči vhodnou do chladných podzimních, a zimních měsíců.

Kateřina doporučuje: „Pro zimní období a vysušenou pleť je perlový výživný krém od SMYSSLY tou pravou volbou. Nejenže pomůže vaší pleti, ale zároveň potěší na duši, jelikož všechny produkty této značky jsou vyráběné především z přírodních složek.“

Opatrně na peeling

Pokud pravidelně provádíte na pokožce obličeje exfoliaci, v zimních měsících buďte s touto procedurou opatrnější. Nadměrné užití peelingu může vést k dehydrataci – zbavíme totiž pokožku její přirozené hydratace, což v chladných měsících není žádoucí. Peeling tak provádějte maximálně jednou týdně. Ideálně si vyberte jemný peeling, aby nedošlo k zbytečně velkému obrušování pleti.

Nezapomeňte na podpaží!

Pokožka v podpaží patří k té nejvíce namáhané, věděla jste to? Přes zimu je drážděna texturami našeho oblečení – obzvláště nosíme-li hrubé svetry. Myslete na to při výběru deodorantu či antiperspirantu, a zvolte takový, který v sobě bude mít pečující a hydratační složky. Vaše podpaží Vám poděkuje.

Opalovací krémy v zimě

Opalovací krémy nejsou jen pro letní sezónu a období bikin! Pokud se chystáte na lyžovačku, přibalte si, prosím, jeden do kufru. Vysokohorské sluníčko je ostré, a pokud nebudete pokožku chránit, velmi rychle a snadno se spálíte. A opět nezapomeňte na hydrataci. Mráz, který na Vaši pleť působí společně s ostrým větrem (pokud nejezdíte na lyžích jako Brigitte Jones) není něco, na co Vaše pleť toužebně čeká.

Cold season? We are ready!

Vysoce hydratační noční krémy, pečující zábaly na ruce, zvláčňující balzámy na rty, přípravky na pleť neobsahující alkohol. Rukavice, klobouky, šátky, vysoko zvednuté límce našich kabátů. Dostatek tekutin, doplňování vitamínů. Důsledné vysoušení vlasů (vlhké vlasy v mrazu = poškozené vlasy). Ano, to bude náš podzim a zima. Moje milé dámy, pokud tohle všechno budeme dodržovat, na jaře budeme mít pleť stejně krásnou jako doposud. A já osobně si jdu objednat barevný hedvábný šátek do kabátu (anebo dva) a osobní konzultaci u Kateřiny v SOLO, a Vám radím to samé. Udělejme si ty chladné měsíce krásné a stylové.

Sabina Beňová 

SOLO Personal makeup school, www.solomakeup.cz

FOTO: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 17. 11. 2020

V zimě hodně trpím na suchou pleť - je taková jako bez života.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 11. 2020

tak to jsme dvě...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.