Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 4. 2020
Líbí se mi

Obyčejný kmín prospěje vašemu zdraví i kráse

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 9. 4. 2020
Líbí se mi
Obyčejný kmín prospěje vašemu zdraví i kráse

Obyčejný kmín prospěje vašemu zdraví i kráse

Kmín je jedním z nejstarších koření vůbec. Jeho stopy sahají až do mladší doby kamenné, což potvrdilo již mnoho objevů na archeologických nalezištích. Jaký vztah máte k tomuto ochucovadlu právě vy? Možná vás hodně překvapí jeho benefity, které se týkají kondice i zevnějšku. Konkrétně jde o tyhle!

Prevence anémie. A to se počítá

Už jste někdy slyšeli o tom, že výše zmíněná ingredience má pověst bohaté zásobárny železa, tedy minerálu nezbytného pro produkci červených krvinek? Právě proto je navýšení její spotřeby chutným způsobem, jak zabránit anémii. To je stav, při němž je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. Zpravidla se to projevuje únavou, střevními potížemi, bolestí hlavy a poruchou soustředění. Žádnou výjimkou není ani zapomnětlivost, nechutenství, hučení v uších, dušnost či nespavost.

Silnější imunita, která teď bude třeba

Již několik studií prokázalo, že kmín díky svému antioxidačnímu působení i neskromnému obsahu vitaminu C pomáhá imunitnímu systému účinněji chránit tělo před napadením bakteriemi, viry, houbami a parazity. Mít obranyschopnost ve formě je tajemstvím méně častých onemocnění, běžných viróz, alergií i nachlazení.

Prevence rakoviny? Ano, to také

Dle názoru některých expertů fungují určité sloučeniny přítomné v uvedeném koření jako vynikající antikarcinogenní látky, jež jsou zvláště účinné, jde-li o prevenci rakoviny prsu a tlustého střeva. A to je nadějná informace, nemyslíte? Typicky vonící přísada vám však ráda poslouží i jinak…

Tak trochu neobvyklé řešení akné

Vzhledem k faktu, že kmín v sobě ukrývá i nemalý podíl vitaminu E s vynikajícími protizánětlivými vlastnostmi, doporučuje se při léčbě akné. Jediné, co musíte udělat, je rozemlít pár jeho kousků a vmíchat je do trochy vody, aby vznikla snadno aplikovatelná pasta. Tu si pravidelně nanášejte na problematická místa a po zaschnutí smyjte všechny pozůstatky. Dlužno dodat, že seznámíte-li rozdrcená zrnka s kokosovým olejem, získáte regenerační omlazující masku, jejíž doba působení je zhruba 20 minut.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

zajímavé

Odpovědět
Denča75
Denča75 3. 5. 2020

zajímavé, že v kmínu je hodně železa

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 4. 2020

kmín mám ráda

Odpovědět
lemur
lemur 11. 4. 2020

Mám ráda kmín, docela mi také pomáhá při trávení.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 10. 4. 2020

kmín nemusím, když už, tak i do jídla přidávám spíše drcený

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 747
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.