Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 3. 2020
Líbí se mi

Obyčejný hřebíček uleví od bolesti a prospěje vašim vlasům i pleti

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 3. 2020
Líbí se mi
Obyčejný hřebíček uleví od bolesti a prospěje vašim vlasům i pleti

Obyčejný hřebíček uleví od bolesti a prospěje vašim vlasům i pleti

Hřebíček je především koření sladké a výrazné vůně. Milují ho však i vlasy, pleť a domácnost. Ještě než s jeho pomocí uklidíte, nechte si pár kousků do čaje. Zbaví vás stresu! A co dalšího od něj můžete čekat?

Hřebíček je usušené poupě sebrané těsně před rozkvětem. Pochází ze stálezeleného tropického stromu s názvem hřebíčkovec vonný. Spolu se skořicí, pepřem a lískovými oříšky byl dřív nesmírně cenný, a to jak v Evropě, tak i Americe. Tohle koření však nachází uplatnění nejen v kuchyni, ale i domácnosti a kosmetice. K čemu všemu ho můžete využít?

Osvěžovač vzduchu

Hřebíček vykazuje antibakteriální schopnosti, proto je báječným prostředkem pro osvěžení a vyčištění domova. Vodou naplňte lahvičku s rozprašovačem a do ní nakapejte několik kapek hřebíčkového oleje. Chcete-li odstranit plísně, postříkejte směsí zasažené oblasti. Roztok nechte chvíli působit, poté ho setřete. Oplachování není nutné. A co dělat, pokud ucítíte zatuchlinu? Hřebíček vložte do bavlněného pytlíčku a položte ho, kam potřebujete.

Řešení dietních chyb

Hřebíčkový olej (extrahovaný z hřebíčku) lze použít ke snížení plynatosti a nadýmání. Může být také účinný pro škytavku, neklid, zvracení a nevolnost. Výzkumy zároveň ukázaly, že jak skořice, tak i hřebíček podporují normální hladinu cukru v krvi.

Lék na bolest zubu

Protože hřebíček mírní bolesti a bojuje proti bakteriím, často se používá při léčbě bolesti zubů a jiných orálních problémů, jako je zánět dásní. Stačí ho v ústech jazykem „poslat“ na místo určení.

Úleva od stresu

Hřebíček může uklidnit nervy. A to jako vážně. Uvařte si hřebíčkový čaj, spouští produkci hormonů, které regulují stres a podporují dobrou náladu.

Kosmetika proti akné

Hřebíček je nabitý silnými protizánětlivými, antimykotickými, antioxidačními a antiseptickými vlastnostmi, což z něj činí užitečnou složku v kosmetických prostředcích. Pokud trpíte na akné a černé tečky, smíchejte rozdrcený hřebíček (na prášek) s trochou medu a aplikujte na pleť jako masku. Nechte uschnout a opláchněte. Používejte podle potřeby. Trápí-li vás spíš jizvičky po akné, seznamte 3 kapky hřebíčkového oleje s 1 lžičkou kokosového oleje a tuto směs naneste na jizvy - těsně před spaním.

Leskné a krásné vlasy

Hřebíčkový olej prospívá i vlasům. To jste věděli? Výživnou masku připravíte tak, že promícháte 2 lžíce kokosového oleje, 5 kapek hřebíčkového oleje a 5 kapek oleje z čajovníku. Aplikujte na vlasy, zakryjte se plastovým sáčkem a nechte 30 minut působit. Poté umyjte šamponem.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 2. 4. 2020

aj na bolest hrdla

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 3. 2020

super

Odpovědět
Svata
Svata 27. 3. 2020

Inspirativní

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 26. 3. 2020

má velké účinky

Odpovědět
Ovace
Ovace 26. 3. 2020

je velmi účinný

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 332
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.