Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 9. 2019
Líbí se mi

Obočí umí dokreslit vaši krásu. Pokud se vyhnete těmto chybám

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 9. 2019
Líbí se mi
Obočí umí dokreslit vaši krásu. Pokud se vyhnete těmto chybám

Obočí umí dokreslit vaši krásu. Pokud se vyhnete těmto chybám

Ačkoli všechny vím, že obočí dokresluje náš obličej, starat se o něj a především jej tvarovat v domácích podmínkách může být docela složité. Když se navíc přidají některé chyby, jichž se řada žen při péči o obočí dopouští, může být na problém zaděláno.

Co se vám při tvarování obočí nemusí vyplatit?

Inspirace minulostí

S touto chybou se setkáte především s ženami, které začaly s tvarováním svého obočí v 90. letech. Tehdy „letělo“ obočí jako vysoká, jednolitá, tenká linka – často spíš vykreslená tužkou či vytetovaná, než aby ji tvořilo skutečné obočí. Nic proti tomu, trend je trend. Jenže tenhle už je dávno pryč, a tak je třeba se s ním rozloučit. Obočí by dnes mělo být mnohem přirozenější. Tenoučká linka patří minulosti.

Neodpovídající barva

Naopak spousta mladých dívek dělá z obočí dominantu, často však ne zcela úmyslně. Prostě k jeho dokreslení zvolí nevhodný odstín tužky či stínu. To pak na ulici potkáváte blondýnku s černým obočím, které spíše bije do očí, než aby dokreslovalo její tvář. Dejte si tedy pozor nejen na to, jakou přirozenou barvu má vaše obočí, ale například i vlasy.

Zrcadlo, zrcadlo…

Vytrhat všechny nežádoucí chloupky v obočí může být docela náročný úkol, především když je máte ještě ke všemu světlé. Pod světlem žárovky to vypadá, že jsou všechny pryč, pak přijdete na světlo přirozené a můžete začít nanovo. I proto spousta žen obočí tvaruje s pomocí zvětšujícího zrcadla – aby jim neunikl byť jediný chloupek. Jenže to se jim ve výsledku může vymstít. Ve zvětšujícím zrcadle nevidíte obočí v kontextu celého obličeje, a tak se může stát, že nakonec skončíte s úplně jiným tvarem, než jste chtěla…

Dole i nahoře

Když si vytrháváte obočí, měla byste odstraňovat chloupky především na jeho spodním oblouku. Pokud s pinzetou zamíříte i nahoru, hrozí, že zasáhnete do přirozeného tvaru a oblouk obočí zploštíte. A to bohužel nejspíš není tvar, po kterém byste toužila.

Jako fixou

Zatímco ve zmíněných devadesátkách bylo obočí co nejtenčí, dnes opravdu výrazné nevadí, naopak. Tedy pokud není doplněné tak, že působí, jako by jej někdo vybarvil fixou. Po přirozenosti v takovém případě není ani památky a váš výraz bude navíc působit zbytečně tvrdě.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 24. 9. 2019

cenné rady

Odpovědět
lemur
lemur 23. 9. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 713
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.