Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 4. 2020
Líbí se mi

Obočí by mělo odpovídat především tvaru vašeho obličeje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 18. 4. 2020
Líbí se mi
Obočí by mělo odpovídat především tvaru vašeho obličeje

Obočí by mělo odpovídat především tvaru vašeho obličeje

Ne nadarmo se říká, že správně upravené a především vhodně tvarované obočí je pomyslnou třešinkou na dortu našeho obličeje. Jenže řada žen tápe, jak své obočí upravovat, aby se hodilo k jejich tvaru obličeje.

Zjemní hranatý obličej, sníží příliš vysoké čelo, kulatému tvaru ubere na zaoblenosti a dodá mu na zajímavosti… O čem, že je řeč? O dobře umístěném a tvarovaném obočí!

Vzhled obočí může naši tvář hezky zvýraznit, dodat jí styl, upravenost… Ale stejně tak může v druhých vyvolat negativní emoce a zničit celkový dojem, který z nás mají. Úprava obočí je skutečně důležitá. Poslední roky nabývá v tzv. total looku na síle přirozený vzhled, a to se promítá i do stylingu obočí. Přibývá také kosmetických pomocníků, kteří nám práci s jeho úpravou maximálně usnadní – ale i tak je dobré dodržovat jistá doporučení.

Ovál, trojúhelník, nebo čtverec?

První věcí, na kterou bychom se měli zaměřit, je podle ní úprava obočí podle našeho tvaru obličeje. Ideální tvar tváře představuje ovál, u něhož stačí zvýraznit přirozený tvar, oblouk a barvu obočí a je hotovo. U obdélníkového tvaru obličeje je vhodné zanechat obočí ploché a dlouhé a měli bychom myslet na to, aby bylo umístěné co nejvíce ve středu obličeje.

Čtverci sluší obočí tvarované do měkkého polooválu, který opticky sníží vysoké čelo. Trojúhelník potřebuje krátké a měkké obočí, které odvede pozornost od ostré brady. Kulatá tvář naopak volá po ostře řezané a vysoké klenbě obočí.

Druhou věcí, kterou bychom měli vnímat stejně pozorně, je podle stylistky posazení očí. U ideálně posazených očí (ani blízko, ani daleko od sebe) by mělo obočí začínat nad jejich vnitřními koutky. Oči posazené blízko u sebe oddálí obočí vytvarované dále od kořene nosu. Oči posazené daleko od sebe naopak přiblíží obočí začínající blíže kořene nosu.

Že si s pinzetou nejste tak docela jistá? Požadovaného tvaru obočí dnes docílíte jednoduše a rychle z pohodlí domova pomocí speciálně tvarovaných depilačních pásek. Pečlivě je umístíte do tvaru, kdy obočí z jedné třetiny stoupá (od vnitřního koutku oka) a ze dvou třetin klesá, uhladíte a rychle trhnete. Nechtěné chloupky jsou pryč doslova za sekundu, a to i ty méně viditelné, včetně kořínků.

Jaký tvar bude ten pravý

  • Oválný tvar obličeje: Je to ideální tvar obličeje i obočí, stačí jen malinké dotvarování.
  • Obdélníkový tvar obličeje: Je vhodné obočí opticky umístit co nejvíce do středu obličeje. Mělo by být dlouhé a ploché.
  • Trojúhelníkový tvar obličeje: Potřebuje vytvarovat krátké a měkké obočí, abychom odpoutali pozornost od brady.
  • Tvar obličeje hrazda: (nahoře užší než dole a hranatého tvaru) pomůže vytvarovat dlouhé obočí, abychom zjemnili bradu.
  • Kulatý tvar obličeje: Tvarujeme ostré obočí s vysokou klenbou, které mu ubere na zakulacenosti a dodá dramatičtější vzhled.
  • Čtvercový tvar obličeje: Obočí upravujeme nejlépe do měkkého oválu. Tím opticky snížíme vysoké čelo

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

hlavně přirozenost

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 13. 5. 2020

dobré rady

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 5. 2020

super

Odpovědět
beata0063
beata0063 29. 4. 2020

Fajn rady

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 24. 4. 2020

mám přírodní , jen ho učešu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 113
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.