Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 3. 5. 2021
Líbí se mi

Mastná pleť dokáže potrápit. Naučte se o ni starat

CathB
CathB
Vloženo 3. 5. 2021
Líbí se mi
Mastná pleť dokáže potrápit. Naučte se o ni starat

Mastná pleť dokáže potrápit. Naučte se o ni starat

Mastná pleť dokáže udělat pěknou neplechu. Líčidla na ní nedrží a neustále nad vámi visí hrozba jménem akné. Co s tím? To se dozvíte v dnešním článku.

Majitelky mastné pleti to nemají v životě vůbec jednoduché, a to ať už se líčí nebo ne. Obvykle je poznáte tak, že každé dvě hodiny pečlivě kontrolují, zda se jim nepohnul make-up. Bez pudru v kabelce a matujících papírků by nedaly ani ránu, protože bez nich by hrozilo nezanedbatelné riziko, že budou v nějaký klíčový moment neupravené.

Navíc – pokud zanedbají každodenní čištění pleti, ta se jim v mžiku odmění nevzhledným akné. Není tedy divu, že si často doslova trhají vlasy zoufalstvím.

Posviťme si na příčinu

Ačkoliv i v tomto ohledu hraje hlavní roli genetika, není tomu tak vždycky. Mastnou pleť si můžete způsobit nevhodným životním stylem, aniž byste cokoliv tušila.

Jednou z hlavních příčin vašeho problému může být přemíra stresu, který škodí nejen vaší psychice, ale také všem metabolickým procesům v těle. Mezi další příčiny patří taktéž kouření, přílišná konzumace alkoholu, nevhodná strava typu fast food a nevhodně zvolené pečující přípravky.

Jak dát zase všechno do pořádku?

Už jste zkusila všechno, ale i přesto máte pocit, že nic nepomáhá? Pak zkuste tyto tipy:

1. Dodejte tělu vitamíny

Převážně vitamíny skupiny B, které jsou zodpovědné za regeneraci buněk a přispívají k normálnímu stavu pokožky. Můžete si vybrat, zda je tělu dodáte formou doplňků stravy, nebo si spíš pochutnáte na pečivu z celozrnné mouky, luštěninách, vejcích či rybách.

2. Čištění pleti

Mastnou pleť je nutné pravidelně čistit, abyste předešla tvorbě akné a černých teček, které mohou časem přejít v nepěknou infekci. Vyhněte se příliš agresivním pleťovým vodám a gelům. Příliš silnému odmaštění se pleť brání tvorbou ještě většího množství mazu. 

3. Peeling

Abyste obrousila odumřelé částečky kůže, které ucpávají rozšířené póry, měla byste své pleti dopřát poctivý peeling. A to alespoň jednou týdně.

4. Životospráva 

Abyste s mastnou pletí zatočila i zevnitř, měla byste si odpustit strojově upravované výrobky, jako jsou například salámy a nekvalitní párky. Také byste se měla rozloučit s tučnými sýry. Raději dejte kousek kvalitní šunky a zeleninový salát.

I v tomto případě platí, že je nutné dbát na to, abyste používala přípravky určené pro váš typ pleti. Pokud se vám ani tak nedaří stav své pleti zlepšit, měla byste navštívit dermatologa, který vám pomůže celou situaci řešit.   

Zdroj obrázků: Pixaba.com, Pexels.com, Pixabay.com, Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 7. 5. 2021

Celý život jsem měla mastnou pleť.

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 5. 2021

Bohužel bylo naivní si myslet, že mastná pleť zmizí s pubertou.....

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 5. 2021

to máš pravdu :-.)

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 455
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.