Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Maddalena
Vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi

No Poo? Umyjte si vlasy zdravě, ekologicky a ekonomicky

avatar
Maddalena
Vloženo 30. 8. 2018
Líbí se mi
No Poo? Umyjte si vlasy zdravě, ekologicky a ekonomicky

No Poo? Umyjte si vlasy zdravě, ekologicky a ekonomicky

Název vznikl zkrácením názvu No ShamPoo, tedy bez šampónu, ale neobávejte se, neznamená to nemýt si vlasy. Metoda No Poo je založená na mytí vlasů pomocí co nejpřírodnějších prostředků.

Důvod? Zdravé vlasy a větší bezpečnost pro naši pokožku. V neposlední řadě i pro celkové zdraví, protože mytí vlasů šampóny s obsahem parabenů, sulfátů a silikonů má v našem těle dopad na mnohem více, než jen na vlasy. Kůže je největší tělesný orgán a každá látka, která s ní přijde do kontaktu, se dostává do krevního oběhu a tím ovlivňuje celý organismus.

Běžný šampon obsahuje řadu škodlivin. Čtěte složení

Komerční šampóny obsahují celou řadu zdraví škodlivých látek, některé se používají i v automobilovém průmyslu. Na odstraňování mastnoty Sodium Lauryl Sulfate. Velmi účinně rozpouští mastnotu z vlasů i vlasové pokožky, ale zároveň ničí přirozenou ochrannou bariéru, vlasy a kůže se příliš vysušují, odstraňování toxinů je nedostatečné a kůže předčasně stárne. Po každém takovém nepřirozeném vysušení pokožky následuje prudký nárůst produkce kožního mazu a vy se ocitáte v začarovaném kruhu. 

Další potenciálně nebezpečnou složkou v běžných šampónech je např. Propylene Glycol, aktivní složka v nemrznoucích směsích. Chemie nás obklopuje všude, o to důležitější je pečlivě zvažovat rizika používání kosmetiky, kde je chemie příliš. Je pravda, že mnozí výrobci vlasové kosmetiky zareagovali na studie potvrzující škodlivé účinky sulfátů a přišli na trh s řadou šampónů bez těchto kritických látek (Sulfate-Free Shampoo).

Čtěte příbalové letáky a přečíst si podrobnější informace o vlivu běžného šampónu na naše zdraví se dá jen doporučit. Informace, které získáte, zcela změní váš pohled na tak běžný úkon, jakým je mytí vlasů.

Metoda No Poo může být odpověď, jak získat zpět ztracenou rovnováhu, krásné vlasy a zdravou kůži. Vysadit šampón není vždy jednoduché, ale stojí to za to. Budou vám možná chybět obvyklé rituály a od okolí vyslechnete mnoho nedůvěřivých poznámek. Podrobnější informace k této metodě najdete na internetu, s hlubší znalostí se vám bude lépe čelit všem pochybnostem.

Čím se dá šampón nahradit?

Tím nejznámějším způsobem je mytí vlasů jedlou sodou ve vodném nebo bylinkovém roztoku a oplachování kvalitním jablečným octem. Doporučená frekvence mytí je 2x týdně. Lžíce jedlé sody rozmíchaná v šálku například heřmánkového roztoku vytvoří účinný mycí efekt a zředěný jablečný ocet se následně postará o funkci kondicionéru a vysoký lesk.

Opravdu šetrné jsou bylinné odvary, třeba kopřivy vlasům vyloženě prospívají. Obsahují celou škálu výživných látek a vlasy po nich zhoustnou a krásně se lesknou.

Výborným způsobem je mytí vlasů rozšlehaným syrovým vajíčkem. Vitamíny a minerály ve vajíčku jsou pro vlasy skvělou výživou a když občas přidáte trochu medu, bude výsledek dokonalý. Lžíci jablečného octa můžete přidat rovnou do rozmíchaného vajíčka. Oplachujte vlažnou vodou.

A nebojte se experimentovat, vaše vlasy vám budou vděčné.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Eva K. 2. 3. 2019

Je to velmi zajímavé, vyzkouším to

Odpovědět
avatar
sipeji 4. 9. 2018

to mě skutečně zajímá

Odpovědět
avatar
Evulineek 26. 6. 2018

Takhle daleko ještě nejsem ale pracuju na tom

Odpovědět
avatar
Maddalena 29. 5. 2018

Děkuji za všechny komentáře, přečtení a za odvahu vyzkoušet napatlat si vajíčka na hlavu Kdyby vlasy mohly mluvit, používaly by jen plusové citoslovce...

Odpovědět
avatar
marketa.konval 16. 4. 2018

Super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 857
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.