Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Petra L. Krajčinovič
Vloženo 19. 5. 2020
Líbí se mi

Nikdy jsem nebyla hubená, ale tlustá také ne, říká mladá maminka, která zhubla 20 kilogramů

avatar
Petra L. Krajčinovič
Vloženo 19. 5. 2020
Líbí se mi
Nikdy jsem nebyla hubená, ale tlustá také ne, říká mladá maminka, která zhubla 20 kilogramů

Nikdy jsem nebyla hubená, ale tlustá také ne, říká mladá maminka, která zhubla 20 kilogramů

Přinášíme vám příběh mladé maminky, která se rozhodla zatočit s nadváhou a přitom se nešidit na jídle, mlsat a mít dostatek energie na své dva malé syny.

"Jsem z rodiny, kde vlastně nebyl nikdy nikdo štíhlý. Dala by se použít ta známá fráze: “ Tukové polštáře máme v genech.“ Ale to já jsem nikdy nevyslovila, i když jsem byla oplácaná." Říká dvaatřicetiletá maminka dvou raubířů z Jižních Čech. A pokračuje ve vyprávění, jak se dostat k vysněné váze.

Když jsem se osamostatnila, začala jsem jíst zdravě a sportovat, rázem jsem se z náctileté obtloustlé holky stala o 15 kilo štíhlejší mladou ženou.Tehdy to šlo celkem snadno. Žila jsem bezstarostný, svobodný život plný přátel a zábavy. Jen práce, fitness a párty.

Potom přišla moje životní láska, následovala dvě těhotenství a moje váha nabyla o 30 kilo. A to už se shazuje hůř. Když měl můj mladší syn druhé narozeniny a moje váha ukazovala 90 kilo, zdravě jsem se naštvala. Řekla si, že takhle to dál nejde! Není na co čekat. 

Nebezpečný návyk

Jsem odjakživa dost aktivní typ a jakýkoliv pohyb mě těší, přidala jsem na pohybu. Prakticky nevydržím dlouho na jednom místě a s dětmi a zahradou to ani nejde.Takže v hýbání se problém nebyl. Jediné co se nehnula byla váha. Ať jsem dělala co dělala, pořád jsem si přibližovala k metráku. Pochopila jsem, že základ je strava a s tou jsem si nevědqla rady. Navíc oba moji synové jsou nespavci a posledních 5 let nočního nonstop buzení a konečného vstávání ve 4 hodiny, někdy i dřív, způsobilo, že jsem si vypěstovala návyk na sladké. Prostě bych bez kávy a hromady čokolády nebyla schopná celý den fungovat. Když nebyla čokoláda, tak nějaká buchta, ty jsou u nás pořád, protože moc ráda peču. Ale takhle už to nešlo dál. Potřebovala jsem s jídlem pomoci.

Petru Krajčinovič sleduji už delší dobu. Její úspěchy ve shazování kil jsem jí tiše záviděla. A tak když přišla s tím, že si otevírá svůj online kurz FIT a FRESH, byla jsem mezi prvními, kdo se přihlásil. Začátky nebyly úplně snadné, ale to nebývají nikdy, když to člověk myslí úplně vážně a položí se do toho. Chtělo to jen pevnou vůli a odhodlání a to já tedy rozhodně měla. Navíc Petra je opora jako hrom a drží celou partu žen, které s ní hubnou. Moc mi pomohlo právě vědomí, že na to nejsem sama. Že nejsem jediná, která má zrovna teď hlad a chuť na něco, co v žádných redukčních jídelníčcích nenajdete. Ve skupině je síla a tak i hubnutí jde snáz.

O 20 kilo lehčí a 100 procent veselejší

Jana říká, že, že občas přicházela i sebe lítost typu: “Co z toho mám, když celou noc nespím, přes den se nezastavím a nemůžu si dát ani tu sušenku která by mi dodala energii.“ Ale brzy jsem zjistila, že té energie mám najednou vlastně docela dost a kila začaly mizet. Byla jsem šťastnější a plná sil. Začala jsem své tělo těšit a ono začalo těšit mě. Správná strava v kombinaci s ideálním pohybem na čerstvém vzduchu přinesla to, že po 4 měsících s Petrou jsem o 20 kilo lehčí a o 100 procent veselejší. 

Mléčnou čokoládu vystřídala kvalitní hořká a sušené ovoce. Pro rodinu peče dál,ale chuť na sladké přešla a neláká jí. Dodává: "Ale i kdybych si jeden kousek vzala,t ak si z toho nebudu dělat hlavu. Vařím pořád stejně, jen pro sebe si porce upravuji tak, aby to prospělo mému metabolismu. Dá se totiž hubnout, aniž by člověk jedl jen salát, fit a fresh recept od Petry jsou prostě fantastické. Došlo mi, že nad jídlem chce jen malinko přemýšlet a správně si ho poskládat. A jde to i s dětmi, ne že ne, a to mám dva malé kluky. Pokud někdo tvrdí, že nemá ne, vymlouvá se. Když se chce, tak to jde.

Dnes pokračuju v hubnutí dál, přeci jen mám pořád dost co shazovat. Ale už vytahuju ze skříní staré oblečení ze štíhlejšího období a tak nějak se těším z oho, že už z něj nepřetékám. Jen to chce vydržet, to je to nejdůležitější.

Foto: archiv autorky

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

paráda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 5. 2020

gratuluji

Odpovědět
avatar

Dobrý den, milé Ženy, všechno jde, když se chce a nejen Jana a já jsme toho důkazem. Další desítky žen s námi hubnou jídlem v online kurzech FIT a FRESH. Důležité je, že se nikdo netrápí hlady, naopak! Připravujeme výtečná jídla za pár minut a mlsáme. Víme jak kombinovat potraviny, kdy je potřeba jíst a hlavně, jaké priority je potřeba srovnat v hlavě, aby hubnutí šlo raz dva. S radostí a chutí. Vy, které si nevíte rady, klidně napište, ptejte se, ráda zodpovím vaše dotazy. petra@krajcinovic.cz. Krásný den všem, Petra

Odpovědět
avatar

Dobrý den, milé Ženy,

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 20. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 111
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.