Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 12. 2019
Líbí se mi

Nepříjemnost jménem zánět močových cest. Urychlete léčbu zásobami z lednice

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 10. 12. 2019
Líbí se mi
Nepříjemnost jménem zánět močových cest. Urychlete léčbu zásobami z lednice

Nepříjemnost jménem zánět močových cest. Urychlete léčbu zásobami z lednice

Postihla vás nepříjemnost, kvůli které často odbíháte na toaletu? Naordinujte si bílý jogurt, sušené borůvky nebo kapustu v jakékoli podobě. Tahle strava vás postaví zase na nohy! A možná to nebude ani dlouho trvat.

Jako infekci močových cest označujeme situaci, kdy je v moči přítomný nějaký cizorodý zárodek neboli patogen. Nejčastějším typem bakterií, jež tuhle patálii způsobuje, je v 85 % případů escherichia coli. Tedy alespoň podle odborníků, kteří se domnívají, že zmíněnou svízel alespoň jednou v životě prodělá drtivá většina příslušnic něžného pohlaví. První pomoc? Kromě brusinkového čaje a farmaceutických medikamentů ji představují také některé potraviny. Které poskytnou úlevu?

Bílý jogurt si dejte nejen ke snídani

Že jogurt „bez chuti“ je jen obyčejným mléčným výrobkem? Ale kuš! Obsah kelímku, jehož původ není dodnes zcela objasněn, přináší spoustu zajímavých výhod, a to včetně vylepšeného trávení, regulace cholesterolu nebo kvalitnější pokožky. Úžasných schopností má ale víc! Díky přítomnosti probiotických bakterií jogurt přispívá k léčbě jmenované palčivé šlamastyky, proto je doporučovaným prostředkem. To jste věděli?

Borůvky. Těch nikdy není dost

Ani tahle fialová dobrota, v současné době pochopitelně jen v sušené verzi, vás nenechá ve štychu. Její skutečně vysoký podíl antioxidantů bojuje proti infekcím a navozuje ztracenou rovnováhu v těle. Již několik nezávislých studií prokázalo, že borůvky navíc snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění, zatímco tlumí depresivní příznaky a navozují dobrou náladu. Bod navíc? Tento lahodný životabudič je nízkokalorický! A to stejné platí i pro další „medicínu“.

Kapusta. A to jako vážně

Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem kapusty. Vždyť tenhle zelenáč stojí pár korun a dá se s ním doslova čarovat. V kuchyni ho můžete vařit, smažit, zapékat i dusit, záleží čistě na vaší chuti, času i momentální náladě. Bez ohledu na způsob přípravy vás obohatí o beta-karoten, který zabojuje proti infekci močových cest. Zároveň posiluje kosti i imunitní systém, přičemž pozitivně ovlivňuje mozkové funkce. Pokud vám výčet těchto pozitiv ještě nestačí, je prokázáno, že kapusta předchází také diabetu i rakovině, detoxikuje organismus a podporuje tvorbu kolagenu. A je „light“!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
konatovka
konatovka 23. 12. 2019

Jsem ráda, že již mě dlouhá léta tento problém netrápí, bylo to nepříjemné. Bílý jogurt, kapusta i borůvky patří do mé stravy a mám to často.

Odpovědět
Atevy
Atevy 22. 12. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 14. 12. 2019

Já používám brusinky.

Odpovědět
b4mbi
b4mbi 13. 12. 2019

V některých článcích o těchhle zánětech jakoby naschvál nepíšou o věci, která mi jediná funguje - manosa. Když to na mě přijde, dám si Blokurimu a je to...

Odpovědět
gustawka
gustawka 11. 12. 2019

zánět je vždy velmi nepříjemný

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.