Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 9. 2021
Líbí se mi

Nejlepší účesy pro ženy po padesátce, které milují klasiku

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 10. 9. 2021
Líbí se mi
Nejlepší účesy pro ženy po padesátce, které milují klasiku

Nejlepší účesy pro ženy po padesátce, které milují klasiku

Mnoho žen říká, že jakmile dosáhnou věku 50 let, začnou si život opravdu užívat naplno. Přestanou si dělat starosti s tím, co si o nich lidé myslí, a začnou se soustředit na vlastní štěstí. Máte to stejně? Pokud ano, určitě se chcete cítit stylově a atraktivně. A právě účes je korunou vaší krásy. Ačkoliv různé styly a střihy přicházejí do módy, výběr klasického účesu, vždy bude odpovídat vaší osobnosti a šarmu. Jen to chce najít ten správný střih, který bude korespondovat s vaším tvarem obličeje. Proto jsem pro vás vybrali nejlepší účesy pro ženy ve středním věku. 

Přemýšlíte nad novým účesem? Pak tohle jsou osvědčené střihy, kterými nikdy nic nezkazíte:

 1. Dlouhé vlnité vlasy

Dlouhé, rovné vlasy mohou mít tendenci zvláště u starších žen prodlužovat obličej. Pokud máte pocit, že se vám to děje, bojujte proti tomu tím, že vlasy navlníte do nedbalých kudrn. Váš kadeřník vám může vlasy prostříhat, a tím se zvýší jejich lehkost a vzdušnost. K úpravě použijte velkou kulmu a nezapomeňte si vlasy natáčet směrem od obličeje.

2. Dlouhé rovné vlasy

Rovné vlasy jsou klasika ať je vám dvacet nebo padesát. Zatímco vlny mohou být skvělým způsobem, jak svůj účes oživit, jejich příprava může být mnohdy zdlouhavá. Oproti tomu klasika v podobě dlouhých vyžehlených vlasů vám krásně orámuje obličej. Stačí jednoduše vlasy vyfoukat do hladká a pomocí žehličky vyžehlit.

3. Dlouhé vlasy s ofinou

Pokud milujete své dlouhé vlasy, ale stále stejný styl vás už nudí, je ofina vzrušujícím řešením, jak oživit svůj účes. Bonusem navíc je navíc zvýraznění vašich očí a schování nějaké té vrásky na čele. Nikdy si však ofinu nestříhejte samy a vždy se poraďte se svým kadeřníkem. Je mnoho způsobů, jak ofinu ostříhat a jak ve finále bude vypadat. Může být hustá a rovná, nedbale prostříhaná nebo upravené k jedné straně. 

4. Středně dlouhý kaskádovitý střih

Jak stárneme, kvalita vlasů se mění a snadno se mohou více lámat, takže nedosáhnou dlouhé délky, na kterou jste v minulosti možná byla zvyklá. Vlasy tak mohou být roztřepené a na pohled neupravené. Nejlepší způsob, jak jim vrátit život, je zkrátit pár centimetrů a vytvořit středně dlouhý vrstvený střih. Tento styl je jedním z nejoblíbenějších u většiny žen ve středním věku. Vypadá šik, trendy a navíc se velice snadno upravuje.

5. Středně dlouhý střih s ofinou

Středně dlouhý střih s ofinou je módním střihem číslo jedna sezónu co sezónu. Skvěle vypadá na rovných vlasech i kudrnatých a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Chcete-li ho vyzkoušet, požádejte svého kadeřníka, aby vám vlasy ostříhal pár centimetrů nad rameny a přidal ofinu. Tu pak můžete upravovat klasicky rovně dolů nebo do boku.

6. Delší mikádo

Mikádo je nádherný a velice stylový účes, který nosí mnoho úspěšných žen. Jeho prodloužená verze sahá těsně na ramena a nádherně orámuje obličej. Chcete-li z tohoto účesu vytěžit maximum, požádejte svého kadeřníka aby vám zadní část o kousek zkrátil a přední nechal delší. Vlasy můžete nosit rovné a nebo se díky kulatému kartáči postarat o nedbalé vlny a vytočené konce. 

7. Krátké mikádo

Nic není víc klasického než elegantní mikádo. Pokud hledáte účes, který přitáhne pozornost k vaší tváři, pak je to právě tento styl. Mikádo totiž perfektně orámuje váš obličej, místo aby ho zakrýval. Požádejte svého kadeřníka, aby ho zvýraznil barvou v různých barevných podtónech a tak ještě zdůraznil tento minimalistický a nadčasový střih. 

8. Kudrnaté mikádo

Zatímco klasické mikádo je elegantní a šik, kudrnaté mikádo je sexy a velice ženské. Jemné vlny, které končí u krku, činí tento styl vítězným vzhledem pro ženy ve středním věku. Kudrlinky dodávají vlasům pohyb a váš účes tak bude působit velice přirozeně a stylově. Udržovat tento vzhled můžete pomocí kulmy či žehličky na vlasy, se kterou také vlny lehce vytvoříte. Natáčejte vlasy dovnitř i ven, abyste vytvořili přirozený a hustý vzhled.

9. Krátké vlasy v rozcuchaném stylu

Tento účes je zábavný, koketní a rozhodně skvělou volbou pro všechny ženy, které se rozhodnou, že už je dlouhé vlasy nudí. Nedbalý rozcuch navíc působí fantasticky mladistvě. Jedinou nevýhodou tohoto účesu je, že jeho styling vyžaduje větší péči než klasicky dlouhé vlasy. Na druhou stranu nic, co byste nezvládla, a nezabralo vám víc jak 5 minut denně. Poraďte se se svým kadeřníkem a vyberte vhodné stylingové prostředky, které vám s úpravou pomohou.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 23. 9. 2021

Jak který.

Odpovědět
k.eva
k.eva 16. 9. 2021

hezké účesy

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 9. 2021

moc pěkné účesy

Odpovědět
konatovka
konatovka 12. 9. 2021

Líbí se mi krátké sestřihy vlasů.

Odpovědět
Svata
Svata 11. 9. 2021

To je výběr

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 483
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.