Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 23. 7. 2021
Líbí se mi

Nejlepší tipy od kadeřníků pro všechny ženy starší čtyřiceti let

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 23. 7. 2021
Líbí se mi
Nejlepší tipy od kadeřníků pro všechny ženy starší čtyřiceti let

Nejlepší tipy od kadeřníků pro všechny ženy starší čtyřiceti let

Jak stárneme, nemění se jen naše tělo, ale také naše vlasy. Všechno od textury, síly, stylu a samozřejmě barvy, což znamená, že vaše vlasy po čtyřicítce vyžadují zcela jinou péči než když vám bylo dvacet. Z roztřepených konečků, krepatění, vysušených vlasů a (nejviditelnějšího) šedých vlasů může mít nejedna žena frustrující pocity. Obrátili jsme se proto na odborníku v oboru, abychom zjistili jejich nejlepší tipy proti stárnutí vlasů. 

Jaké nejlepší tipy v péči o vlasy žen ve středním věku doporučují odborníci?

Vezměte do salonu fotku

V dnešní moderní době víc než kdy jindy můžete najít inspiraci pro svůj účes online. Existuje tolik zralých a inspirativních žen, které mají nádherné vlasy (skvělý střih i barvu!). Najděte si ve vyhledávači fotky Meryl Streep, Helen Mirren nebo třeba Kate Winslet či Penelope Cruz. Určitě najdete styl, který bude vyhovovat vám a vašemu životnímu stylu. Klíčem k získání požadovaného vzhledu je pak ukázat obrázek vlasů, které se vám líbí na schůzce s kadeřníkem. Tímto způsobem totiž bude mít zcela jasno, co konkrétně chcete. Druhou a to velice důležitou fází je pak vyslechnutí si názoru kadeřnického profesionála. Buďte otevřená a případně akceptujte připomínky, že třeba zrovna tento účes nebude fungovat s vaším druhem vlasů. Společně pak určitě vymyslíte nějaký kompromis.

Nebojte se zkracovat

Většina žen se obává, že s kratšími vlasy budou vypadat starší. Naopak! Šik mikáda i extra krátké účesy inspirované chlapeckým stylem jsou opravdu lichotivé pro rámování obličeje, ze kterého rázem vystoupí vaše krásné lícní kosti a oči. 

Řekněte ano vlasovým přičesům

Věk je sice jenom číslo, ale mnoho studií ukazuje, že ženy s přibývajícími roky nejvíce řeší vypadávání vlasů. Ve skutečnosti však ženy začínají ztrácet hustotu vlasů kolem 20.roku života, ale do čtyřiceti si mnohdy úbytku vůbec nevšimnou. V podstatě s věkem se vlasy stávají tenčími, suššími a méně elastickými, což vede k jejich vypadávání. Na trhu existuje řada vlasových doplňků, které vám snadno dodají plnější vzhled. Zvolit můžete klipsy, pásky nebo nano technologie, které vám přidají na objemu a vlasy naprosto přirozeně zahustí. Poraďte se se svým kadeřníkem, jestli je to potřeba a neváhejte to zkusit. Budete mile překvapeni.

Správné produkty jsou alfou a omegou úspěchu

Nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše v průběhu dne neztratili objem nebo se tak rychle nemastili, je správný výběr produktů. Poraďte se se svým kadeřníkem, které jsou pro vás nejvhodnější a neváhejte investovat. Rozhodně se vám to vrátí! Ve vaší kosmetické výbavě by neměl chybět kvalitní šampón a kondicionér, maska, tepelná ochrana při foukání vlasů a kvalitní suchý šampón (nejen všechny pracující ženy vědí!). 

Přidejte něco navíc…

Vlasy žen ve středním věku jsou často jasně rozpoznatelné díky tomu, že jsou drsnější, neposlušné a matné. Dodejte jim opět lesk a hydrataci pomocí vlasových olejů. Mnoho žen tento druh přípravků odsuzuje, protože má pocit, že jim vlasy příliš zmastí. Opak je pravdou! Pokud budete dodržovat předepsané množství (většinou stačí pár kapek nebo jedna pumpička v závislosti na výrobku), dočkáte se úžasného lesklého vzhledu a zdravě zhydratovaných vlasů. 

Vyzkoušejte ofinu

Buď patříte do kategorie, které ofina padne a nebo ne. Jediné, kdo má šanci toto posoudit je váš kadeřník. Jen on může vyhodnotit, jestli je váš tvar obličeje nebo typ vlasů pro tento účes ten nejvhodnější. I samotná ofina může mít mnoho podob. Může být hustá, rovně střižená nebo naopak delší střapatější. Pokud vám však ofina sedna, rozhodně budete vypadat mladistvěji a moderněji. PS: Ať vás ani nenapadne vzít sama do ruky nůžky

Vyberte si hřejivější odstín

Díky přibývajícím svíčkám na našem narozeninovém dortu, máji nejen naše vlasy, ale i pokožka tendenci ztrácet barvu. Proto pokud jde o barvení, je po čtyřicítce rozhodně lepší zvolit teplé a hřejivější odstíny než tomu bylo doposud. Například místo popelavé blondýnky jděte do krémovější a měkčí varianty. Nejenže budete vypadat mladší, ale vaše vlasy budou rázem vypadat hustěji. Brunetky mohou uvažovat o jeden stupeň světlejším odstínu než volily doposud. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 24. 7. 2021

Brzy se chystám ke kadeřníkovi tak pouvažuji nad změnou.

Odpovědět
lemur
lemur 24. 7. 2021

Dobré tipy.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 7. 2021

čeká mě brzy objednání se ke kadeřnici

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 7. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 23. 7. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 399
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.