Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 11. 2020
Líbí se mi

Nejhorší věci, které děláte svým vlasům

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 11. 2020
Líbí se mi
Nejhorší věci, které děláte svým vlasům

Nejhorší věci, které děláte svým vlasům

Ačkoliv bychom rádi souhlasili s „Pravou blondýnou“ Elle Woods, že pravidla péče o vlasy jsou jednoduchá, existuje spousta způsobů, jak můžete svým vlasům ublížit, aniž byste o tom věděly. Jaké to jsou? A jak se těchto problémů ve své vlasové péči zbavit? Máme pro vás pět zásadních tipů.

Používáte staré hřebeny

Ač se vám to možná nezdá, staré chlupaté kartáče a hřebeny jsou živnou půdou pro bakterie, které si jejich použitím neustále přenášíte na pokožku hlavy. Vlasový odborníci proto doporučují po každém česání z vlasů odstranit všechny vlasy a jednou za měsíc je pořádně vyčistit. Postačí vám k tomu trochu sody a voda, ze které po rozpuštění vznikne blahodárný koktejl. Kartáče pak stačí na pár minut namočit a pak důkladně opláchnout. Jedná soda totiž odstraní všechny oleje a vlasové produkty, které ulpí na štětinách.

Dost pevným gumičkám

Devadesátá léta jsou zpět nejen v módě, ale také ve vlasových doplňcích a gumičky potažené látkou jasně vedou. S díky to oceňují hlavně všichni kadeřničtí odborníci, protože právě gumičky obalené do látky jsou tím nejšetrnějším způsobem, jak můžete vlasy sepnout. Pevné gumové gumičky totiž vlasy extrémně ničí a namáhají. A to hlavně díky tomu, že mají tendenci je polámat. Pokud chcete mít culík opravdu na těsno, použijte látkovou gumičku a neposedné kadeře raději zafixujte pinetkami nebo sponkami.

Vysoká teplota při vysoušení 

Nadměrné zahřátí hlavy zbavuje vlasy jejich přirozené vlhkosti, což způsobí, že mají tendenci usychat a vypadávat. Proto pokud si fénujte vlasy, ujistěte se, že výkon vašeho fénu není nastaven na maximum. Jak zjistit přesnou teplotu? Pusťte si fén a nasměrujte jeho vzduch na vaši dlaň. Pokud vás nebude pálit, našli jste svoji perfektní teplotu. Navíc vždy před fénováním použijte tepelnou ochranu vlasů v podobě thermo péče. 

Rozčesáváte vlasy příliš agresivně

Po umytí má většina žen vlasy zacuchané. Proto pokud přiložíte kartáč na vlasy ke kořínkům a češete směrem dolů, může se stát, že vlasy zlámete. Kadeřničtí experti proto radí rozdělit prameny vlasů na tři sekce a začít tou úplně nejspodnější. V praxi to znamená, že chytnete poslední díl vlasů a češete pod rukou směrem dolů. Tato metoda rozčesávání vlasů je mnohem šetrnější a vlasy nepoškodí.

Používáte příliš mnoho stylingových produktů

Nejdřív olej pro hydrataci, pak ochrana proti fénování, následuje tužidlo, pak lak na vlasy… Připomíná vám to vaši vlasovou kosmetickou rutinu? Pak vězte, že místo nadýchaných vlasů se můžete dočkat jen splihlého účesu. Proč tomu tak je? Pokud vlasy zatížíte příliš mnoho vlasovými produkty, může se stát opačný efekt toho, než proč je používáte. Vlasy se tak velice brzy zmastí a účes nebude držet podle vašich představ. Pokud se bez daných produktů neobejdete dodržujte opravdu jejich minimální množství. A ideálně je aplikujte na modré ruce a teprve pak do vlasů. Je to trik, který používají kadeřnici, když chtějí ubrat na působení určitých produktů. Defakto je vodou v rukách trošku rozředí. 

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 17. 4. 2021

díky

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 11. 2020

zajíamvavé rady

Odpovědět
gustawka
gustawka 16. 11. 2020

Dobré rady

Odpovědět
avatar
Lucie Janotová 16. 11. 2020

Moc děkuju! To mě opravdu potěšilo

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.