Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 10. 2020
Líbí se mi

Nejdůležitější vitaminy pro zdravé a krásné vlasy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 10. 2020
Líbí se mi
Nejdůležitější vitaminy pro zdravé a krásné vlasy

Nejdůležitější vitaminy pro zdravé a krásné vlasy

Nemáte z pohledu do zrcadla vůbec dobrý pocit? Napravte kvalitu kadeří pomocí vitaminů C, A a D. Tyto pomocníky načerpáte z batátů, paprik, okurek a kiwi. Správnou volbou jsou i sardinky nebo žampiony!

Vlasy jsou ozdobou každé ženy. Nebo by alespoň měly být! Jenže co když ty vaše zdravím zrovna nezáří? Navíc jsou zplihlé, snadno se lámou a hodně vypadávají. Možná je to tím, že ve vašem jídelníčku není dostatek živin, které hříva nutně potřebuje k tomu, aby mohla růst a prosperovat. K jakým konkrétním látkám je třeba směřovat pozornost?

Vitamin A, dárce hydratace

Hodně lidí se domnívá, že „áčko“ ocení jenom zrak. Jenže to je omyl! Tento vitamin zasahuje i do výroby kožního mazu na pokožce hlavy, tudíž funguje jako přírodní zvlhčovač. Jeho absence vede právě k suchosti a lámavosti kštice, proto je nutné hlídat si bedlivě jeho „optimální hladinku“. Bohatou zásobárnou vitaminu A jsou brambory, dále pak mrkev, batáty, brokolice, špenát nebo zelí. Zakomponujete něco z toho do večeře?

Vitamin C, zaručený posilovač

Stravu je dobré obohatit i o vitamin C, neboť kromě toho, že prospívá obranyschopnosti, rovněž posiluje vlasovou strukturu a chrání ji před poškozením. Nelze mu upřít ani to, že se podílí na regeneraci a pomáhá zacelovat rozdvojené konečky, zatímco slouží jako prevence šedivění. Báječným zdrojem tohoto „parťáka“ však nejsou jenom citrusové plody, jak by se mohlo zdát. V hojné míře ho nabízí i kiwi, rajčata, okurky, květák a papriky. Stačí si jen vybrat…

Vitamin D, urychlovač růstu

O úlohách „déčka“ mají odborníci jasný názor. Domnívají se, že nesvědčí jen psychickému rozpoložení, neboť urychluje růst a zabraňuje vypadávání. Jeho nízká úroveň podle nich klidně může být důvodem dramatických ztrát po každém česání, ze kterých máte nervy nadranc. První pomoc představuje zvýšená konzumace lososa, sardinek, červeného masa, vajec, droždí, žampionů, hub a hovězích jater. Tyto potraviny mají vitaminu D doslova na rozdávání, tak je neváhejte do kuchyně pozvat častěji.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 25. 11. 2020

Myslím si, že vitaminy by se neměly podceňovat celkově. Na https://anixa.cz/ jsem četla článek o tom, na co je který vitamín dobrý, takže to rozhodně není jen o vlasech a mělo by se k tomu přistupovat komplexněji.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 10. 2020

super rady

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 10. 2020

prima rady, díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 226
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.