Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2021
Líbí se mi

Co se vám při tvarování obočí nemusí vyplatit?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 19. 3. 2021
Líbí se mi
Co se vám při tvarování obočí nemusí vyplatit?

Co se vám při tvarování obočí nemusí vyplatit?

Ačkoli všechny vím, že obočí dokresluje náš obličej, starat se o něj a především jej tvarovat v domácích podmínkách může být docela složité. Když se navíc přidají některé chyby, jichž se řada žen při péči o obočí dopouští, může být na problém zaděláno.

Co se vám při tvarování obočí nemusí vyplatit?

Inspirace minulostí

S touto chybou se setkáte především u žen, které začaly s tvarováním svého obočí v 90. letech. Tehdy „letělo“ obočí jako vysoká, jednolitá, tenká linka – často spíš vykreslená tužkou či vytetovaná, než aby ji tvořilo skutečné obočí. Nic proti tomu, trend je trend. Jenže tenhle už je dávno pryč, a tak je třeba se s ním rozloučit. Obočí by dnes mělo být mnohem přirozenější. Tenoučká linka patří minulosti.

Neodpovídající barva

Naopak spousta mladých dívek dělá z obočí dominantu, často však ne zcela úmyslně. Prostě k jeho dokreslení zvolí nevhodný odstín tužky či stínu. To pak na ulici potkáváte blondýnku s černým obočím, které spíše bije do očí, než aby dokreslovalo její tvář. Dejte si tedy pozor nejen na to, jakou přirozenou barvu má vaše obočí, ale například i vlasy.

Zrcadlo, zrcadlo…

Vytrhat všechny nežádoucí chloupky v obočí může být docela náročný úkol, především když je máte ještě ke všemu světlé. Pod světlem žárovky to vypadá, že jsou všechny pryč, pak přijdete na světlo přirozené a můžete začít nanovo. I proto spousta žen obočí tvaruje s pomocí zvětšujícího zrcadla – aby jim neunikl byť jediný chloupek. Jenže to se jim ve výsledku může vymstít. Ve zvětšujícím zrcadle nevidíte obočí v kontextu celého obličeje, a tak se může stát, že nakonec skončíte s úplně jiným tvarem, než jste chtěla…

Dole i nahoře

Když si vytrháváte obočí, měla byste odstraňovat chloupky především na jeho spodním oblouku. Pokud s pinzetou zamíříte i nahoru, hrozí, že zasáhnete do přirozeného tvaru a oblouk obočí zploštíte. A to bohužel nejspíš není tvar, po kterém byste toužila.

Jako fixou

Zatímco ve zmíněných devadesátkách bylo obočí co nejtenčí, dnes opravdu výrazné nevadí, naopak. Tedy pokud není doplněné tak, že působí, jako by jej někdo vybarvil fixou. Po přirozenosti v takovém případě není ani památky a váš výraz bude navíc působit zbytečně tvrdě.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 19. 3. 2021

nikdy by mě nenapadlo si obočí nějak malovat a nikdy jsem si ho ani nevytrhávala, zkoušela jsem to jednou, bolelo to jako čert, slzy mi tekly...no nic pro mne

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 3. 2021

moc to neřeším, snažím se namalovat si obočí, neb ho mám světlé, ale je to hned, žádné štráchy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 289
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.