Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 11. 2020
Líbí se mi

Nedoceněné pivo prospívá pleti i vlasům

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 25. 11. 2020
Líbí se mi
Nedoceněné pivo prospívá pleti i vlasům

Nedoceněné pivo prospívá pleti i vlasům

V dnešní době se na mladistvou vizáž klade velký důraz. A že se dá podpořit jen drahými produkty z drogerie? Ale kuš! I pivo umí zpomalit čas. A ještě vám dá do pořádku hřívu!

V žebříčku celosvětově nejoblíbenějších nápojů zaujímá pivo čestné třetí místo (první dvě příčky patří vodě a čaji). Co dalšího jste o něm možná nevěděli? A proč se s ním čas od času polít od hlavy až patě?

Benefity na dně půllitru

Pivo, tedy za předpokladu umírněné konzumace, prý zpomaluje úbytek „dobrého“ cholesterolu, čímž do jisté míry pomáhá snižovat riziko kardiovaskulárních chorob. Tedy alespoň takové závěry přináší americký výzkum uskutečněný na Pensylvánské státní univerzitě. Dále je spojováno s prevencí diabetu a osteoporózy, přičemž tlumí záněty, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a prospívá duševnímu zdraví. A nejen jemu!

Chmelem ke kráse? Přesně tak

Ve své nejzákladnější formě je „tekutý chléb“ výsledkem kombinace čtyř ingrediencí – ječmene, chmele, vody a droždí. Díky těmto surovinám obsahuje spoustu antioxidantů, bílkovin i stopových minerálů, a to včetně vápníku, hořčíku a draslíku. Ochuzen však není ani o vitaminy, zejména pak ze skupiny B. A přesně tohle je výživa, za kterou vám poděkuje nejen pleť, ale i vlasy.

Nerušit, jde se mládnout

Přítomné antioxidanty totiž narušují působení škodlivých volných radikálů, čímž zabraňují předčasnému stárnutí pokožky. Vniveč pochopitelně nepřicházejí ani další jmenované látky, které stimulují produkci kolagenu a zachovávají pružnost kůže, přičemž přispívají k léčbě akné. Máte si tedy lít vychlazenou desítku přímo na obličej? To samozřejmě můžete, ovšem pokud její menší množství smícháte s vaječným bílkem, vzniklá maska značně usnadní aplikaci, po které byste měli vyčkat deset minut a poté smýt pozůstatky.

Konečně hříva, kterou jste si dlouho přáli

Nutriční profil piva také opravuje poškozené vlasové folikuly, zastavuje nadměrné vypadávání a urychluje růst hřívy. Dále poskytuje cennou ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy, což se hodí v každém ročním období. Pivní péče taktéž dodává lesk a zanechává vlasy hebké, pružné a poddajné. A zvláště v případě, kdy ho smícháte s jablečným octem a přidáte ještě dvě kapky esenciálního citronového oleje. Vzniklou směs využijte jako kondicionér po běžném mytí a tešte se na viditelné výsledky, které vám jeho dvouminutové působení přinese.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 24. 9. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 11. 2020

Pivo mi nechutná, ale ráda ho používám do vaření a vím, že jedná o velmi zdravý nápoj.

Odpovědět
lemur
lemur 26. 11. 2020

Pivo je výborné na vlasy.

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 25. 11. 2020

Naše babičky isi polévaly vlasy pivem

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.