Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 12. 2019
Líbí se mi

Ke krásné pleti vedou tři jednoduché kroky. Musíte je ale dodržovat

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 12. 2019
Líbí se mi
Ke krásné pleti vedou tři jednoduché kroky. Musíte je ale dodržovat

Ke krásné pleti vedou tři jednoduché kroky. Musíte je ale dodržovat

O péči o pleť už bylo napsáno mnoho. Přesto ale mnoho z nás stále opakuje základní chyby, kterými své pleti dlouhodobě zrovna neprospíváme. Co byste tedy měla o své pleti vědět, a jak se o ni starat, aby byla dlouhodobě krásná a zdravá?

Suchá, nebo mastná?

Nebudeme si nic nalhávat, většina z nás svůj typ pleti spíše odhaduje bez konzultace s odborníky. Sama přeci nejlépe víte, zda máte pleť suchou, citlivou, mastnou, problematickou...

Sebediagnostika do určité míry funguje, někdy je ale právě mastná pleť obranou dehydrované pleti, kterou výrobky na mastnou pleť ještě více vysušují, pupínky jsou alergickou reakcí a začervenání může být počínající růžovka. Je to zkrátka trochu věda a návštěva dobrého kosmetologa je pro správnou péči o vlastní pleť nezbytností.

Co pleti škodí

Stejně důležité, jako vědět, co vám prospívá, je i znalost toho, co vaší pleti ubližuje. Přestože se na ochranu před sluncem soustředíme hlavně v létě, je důležitá během celého roku. Doporučujeme se také naučit číst mezi řádky složení kosmetických výrobků.

Minerální oleje, parabeny a silikony pleť při dlouhodobém používání zanáší, proto je vhodné se jim vyhýbat. Na kvalitě pleti se projevuje samozřejmě i strava, a problematická pleť je často pouze projevem intolerance některých potravin, například laktózy či lepku.

Když rutina prospívá

Už jen to slovo vám nahání husí kůži? Pak pro vás máme zřejmě špatnou zprávu - čím dříve si na pravidelnou péči zvyknete, tím lépe. Ve dvaceti vám to možná nepřijde důležité, s přibývajícími léty se ale péče o obličej i dekolt začne vyplácet mnohem viditelněji.

Pleť byste měla čistit gelem či mlékem každé ráno i večer po odlíčení, poté by mělo následovat tonikum, případná séra a nakonec denní či noční krém. Jednou týdně byste si měla udělat čas i na peeling a masku.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 22. 12. 2019

cenné rady

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 21. 12. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 21. 12. 2019

Dobré rady.

Odpovědět
evionka
evionka 20. 12. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 12. 2019

já to s pletí nijak nepřeháním, používám ráno a večer krém, a dobře se myju a odličuji, jinak nic

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 984
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.