Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 3. 2021
Líbí se mi

Nečekané potraviny, které urychlí vaši snahu zhubnout

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 22. 3. 2021
Líbí se mi
Nečekané potraviny, které urychlí vaši snahu zhubnout

Nečekané potraviny, které urychlí vaši snahu zhubnout

Nedaří se vám zredukovat tukové zásoby, které se do kalhot ne a ne vejít? Skočte si do obchodu pro zásobu jablek, chřestu a cukety. Tahle strava vám při dosahování vytoužených křivek může hodně pomoci!

Před pár týdny jste nadváze vyhlásili válku, ale v tomto boji pořád prohráváte na celé čáře? I když máte velkou chuť se na všechno vykašlat, rozhodně se nevzdávejte. Dokud nezařadíte do jídelníčku jisté potraviny, které napomáhají spalování kalorií, byl by hřích hodit flintu do žita! Jaké zeštíhlující zbraně mají nejlepší pověst?

Jablko jako tajný triumf

Dary jabloně jsou bohatou zásobárnou vitaminů B, jež jsou důležité pro správné fungování nervového systému. Je o nich také známo, že pozitivně působí proti únavě a příznivě ovlivňují trávení i mozkové funkce. Stejně spolehlivě ale metabolizují tuky a sacharidy, takže jsou vlastně parádním fitness zlepšovákem. Potvrzují to závěry americké studie provedené na univerzitě v Iowě. Z těch jednoznačně vyplývá, že lidé, kteří jedí tři jablka denně, mají zpravidla nižší index tělesné hmotnosti. Tedy alespoň oproti těm, co se tomuto tradičnímu ovoci obloukem vyhýbají.

Chřest, toho není nikdy dost

Některé prameny uvádí, že stopy chřestu sahají až do dávné minulosti, přesněji do doby starověkého Egypta. Že si na něm tedy rádi pochutnávali již naši předci, o tom historici nemají sebemenších pochyb. Ale odkud se tato rostlina vzala? To je dodnes velkou záhadou! Jisté je ovšem to, že uvedený lahodný „dáreček“ díky vysokému podílu bílkovin a vlákniny značně prodlužuje pocit sytosti, čímž předchází přejídání.

Cuketa jako dietní čistidlo

Zeleninu, kterou lze přidávat do dušených směsí, pomazánek, placek, bábovek, buchet i polévek, výživoví poradci vychvalují dnes a denně. Ostatně, divíte se? Ona gurmánská lahůdka totiž obsahuje unikátní slizy pečující o střevní výstelku, kterou celkově regeneruje. Cuketa rovněž zabraňuje akumulaci toxinů a odpadních produktů, tudíž se podílí na komplexní detoxikaci organismu a poskytujte hubnutí ty nejlepší podmínky.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
javomark
javomark 16. 5. 2021

Vše co mám ráda, jen aby to zabralo. Covid a karanténa s tělem udělali své

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 3. 2021

Samé dobroty.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 3. 2021

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 3. 2021

jablka i cukety máme celkem často, chřest už méně

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.