Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 8. 2021
Líbí se mi

Jak se nejlépe starat o pokožku během cvičení?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 8. 2021
Líbí se mi
Jak se nejlépe starat o pokožku během cvičení?

Jak se nejlépe starat o pokožku během cvičení?

Cvičení, zejména pokud na něj nejste zvyklí, může vést k nechtěným kožním problémům. Pocení totiž často přispívá k vyrážce nebo podráždění pokožky. Mnoho lidí se proto cvičení vyhýbá. Je to ale zbytečné, pokožku lze před účinky potu efektivně chránit.

Není potřeba se kvůli obavám o svou kůži a pleť vyhýbat cvičení. Stačí znát svoje tělo a díky pár jednoduchým tipům problémům předcházet. Může nějakou dobu trvat, než si po neaktivním období kůže zvykne na zátěž spojenou se cvičením. Buďte však trpěliví, pravidelný pohyb je totiž nezbytný pro vaše dlouhodobé zdraví. Připravili jsme pro vás pár tipů, díky nimž se vyhnete obvyklým chybám a které vám pomůžou předejít podráždění pokožky či vyrážce.

Bez líčení

Make-up může při cvičení ucpávat póry, což kůži neprospívá. Odstraňte proto před sportem veškerou podkladovou bázi. Pokud pro vás cvičení bez líčení nepřipadá v úvahu, zvolte voděodolnou řasenku a lesk na rty. Pudr a tvářenka ke cvičení prostě nepatří.

Bez nečistot

Na pokožce může být mnoho nečistot a mastnoty, zejména pokud pracujete venku nebo třeba ve výrobní hale. Před cvičením si proto tvář vždy opláchněte. Vaše póry se při aktivitě otevřou a jakékoliv znečištění by je pak mohlo ucpat nebo způsobit vyrážku.

S čelenkou

Spoustě lidí se tvoří pot u vlasové linie a při cvičení jim pak stéká po tváři. Proti tomu pomůže čelenka, která jej zachytí a uchrání tak citlivé části pleti, jako třeba T-zónu nebo bradu. Zároveň tak chráníte svou tvář před otíráním ručníkem, jenž by ji mohl podráždit nebo dokonce znečistit.

Ochrana před sluncem

Hodně lidí cvičí nebo běhá venku. Pokud patříte mezi ně, nezapomeňte ochránit svoji kůži před neblahými účinky slunečních paprsků. Dobře poslouží opalovací krémy, ale i oblečení chránící před UV zářením.

Padnoucí oblečení

„Vyhněte se podráždění kůže, které způsobuje otírání oblečení. Pečlivě vyberte padnoucí outfit, který je uzpůsobený ke cvičení nebo sportu. Funkční materiály navíc dokážou odsát pot z povrchu kůže a zmírňují tak nežádoucí tření mezi látkou a vaší kůží,“ radí fitness expertka Samantha Clayton.

S ručníkem na podložce

Problémy s pokožkou se netýkají pouze pleti. Záda a ramena jsou taky náchylná na vyrážky a podložky na cvičení jsou v tomto ohledu škodlivé. Různým bakteriím se v nich vyloženě líbí. Chraňte proto vždy svou kůži před přímým kontaktem s podložkou. Pomůže vhodné oblečení nebo položený ručník.

(Rychlé) převléknutí

Sportovní móda je teď oblíbená i k běžnému nošení. Zůstávat dlouho v propoceném oblečení, v němž jste cvičili, není pro vaši pokožku dobré. Spoustě plísní se totiž daří ve vlhkém prostředí, které by tak mohlo vznikat u povrchu kůže. Po cvičení se tedy co nejdřív osprchujte a převlečte do čistého oblečení, klidně pohodlného sportovního.

Umytí a hydratace

Hned po cvičení si opláchněte tvář, čímž ji zbavíte potu. Hydratační krém nebo sérum po sportu pomůže se zvláčněním pleti. Nezapomínejte na vydatný pitný režim, jenž hydratuje vaši pleť „zevnitř“ a pomáhá tak jejímu svěžímu vzhledu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 17. 8. 2021

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 8. 2021

Odpovědět
sipeji
sipeji 17. 8. 2021

Vím z vlastní zkušenosti, jak jsou všechny tyto kroky důležité.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.