Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi

Nápoje, které vás zahřejí a pomohou nastartovat metabolismus

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi
Nápoje, které vás zahřejí a pomohou nastartovat metabolismus

Nápoje, které vás zahřejí a pomohou nastartovat metabolismus

Znáte to – přijdete večer celí vymrzlí domů a potřebovali byste se co nejrychleji zahřát. Jistě, čaj nebo káva vám určitě pomohou, ale co takhle zkusit nápoje, které navíc prospějí i vašim křivkám?

S následujícími nápoji nastartujete metabolismus a „nakopnete“ hubnutí.

Zázvorová úleva nejen od chladu

Zázvor je v zimě nepostradatelným pomocníkem pro mnohé z nás. Jeho protizánětlivé účinky oceníme především, když na nás něco leze. Ale tento zázračný kořen dokáže i pomoci s hubnutím (kromě toho umí srovnat do latě trávení). Připravte si z něho nálev (intenzitu volte podle svých chuťových buněk, ale i žaludku – u některých lidí s citlivějším zažíváním se doporučuje to se zázvorem nepřehánět), přidejte citronovou šťávu a popíjejte.

Voňavé potěšení pro všechny smysly

Pokud nějaké koření pomáhá s hubnutím, pak je to (kromě chilli, které se ale pro přípravu nápojů příliš nehodí) dozajista skořice. Bylo totiž prokázáno, že nejen stimuluje metabolismus, ale také ovlivňuje produkci inzulinu (dokonce je skořice předmětem výzkumů zaměřených na diabetes). Pomůže vám především s tukem v oblasti bříška. A jak si z ní připravit chutný nápoj? Je to jednoduché – prostě vezměte kus celé skořice, povařte jej ve vodě, nechejte lehce zchladnout, přidejte trochu medu a šťávu z 1 citronu a vypijte. Doporučuje se nejen večer, ale i ráno.

Pozdrav jara v boji proti špíčkům

Také skromná jarní květina pampeliška umí v hubnutí pomoci. Má navíc diuretické účinky, což znamená, že z těla odvádí přebytečnou vodu. Pokud jste si pampelišky nenasušili, určitě čaj z nich seženete v lékárně či bylinkářství. Stačí připravit podle návodu, přidat citron a případně med a popíjet!

Med a citron: Dvojice nejen na ráno

I když mluvíme hlavně o nápojích na zahřátí, ten následující se doporučuje především ráno, ještě nalačno. Smíchejte v teplé (nikoli horké) vodě 1 lžíci medu a šťávu z jednoho citronu. Prospějete metabolismu i trávení. A rozhodně se nic nestane, když si tento nápoj dopřejete i po celodenním shonu (ostatně med pomáhá s usínáním).

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
koudynka
koudynka 10. 1. 2021

Já miluji med a citron...

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 15. 11. 2020

strouhám čerstvý zázvor, šťávu přidávám do čaje

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 11. 2020

Samé dobroty - kromě té skořice si dopřávám všechny a zkusím i skořici

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.