Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 3. 2020
Líbí se mi

Nápoje, které během spánku detoxikují játra

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 20. 3. 2020
Líbí se mi
Nápoje, které během spánku detoxikují játra

Nápoje, které během spánku detoxikují játra

Játra zodpovídají za detoxikaci chemikálií či léků. Mezi další funkce, které vykonávají, patří i produkce proteinů důležitých pro srážení krve. Staráte se o ně dobře? Pokud jíte nezdravá, smažená jídla nebo pijete příliš mnoho alkoholu, určitě jim nepomáháte! Dopřejte jim regeneraci během spánku!

Játra pracují jako nikdy jiný. Často se stává, že jsou přepracovaná a přetížená. Proto je nutné je čas od času detoxikovat. Jak a čím? Tyhle mocné nápoje jim rozhodně dopřejí tu správnou podporu!

Kurkumový čaj

Kurkuma je silné koření, které se používá po staletí. I když lidoví léčitelé mají o jejích účincích jasno, aktuální legislativa EU potvrzuje pouze to, že tohle koření hřejivé barvy podporuje normální trávení, činnost jater a optimální stav kloubů. Proto jedním ze způsobů, jak se zbavit toxických látek v těle, je pravidelná konzumace kurkumového čaje. Do sklenice vroucí vody přidejte špetku koření, zamíchejte a podle potřeby dochuťte medem. Vypijte půl hodiny před spaním.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je silný antioxidant a má sedativní vlastnosti, které pomáhají zmírňovat stres a zlepšují spánek. Heřmánek zároveň řídí nervový systém a uklidňuje zanícené tkáně. Do sklenice vroucí vody přidejte 1 polévkovou lžíci heřmánkových květů. Sklenici ponechte zakrytou asi tak 10 minut a poté čaj vypijte. Konzumujte každý večer po dobu nejméně dvou týdnů.

Mátový čaj

Listy máty peprné jsou plné éterických olejů, které jsou užitečné při trávení a podpoře detoxikačních funkcí. Do šálku dejte 2 lžíce máty a zalijte ji horkou vodou. Nechte 10 minut louhovat, sceďte a vypijte půl hodiny před spaním.

Zázvorový a citronový čaj

Zázvor a citron jsou obvyklými pomocníky při léčbě chřipky a nachlazení. Oba mají protizánětlivé vlastnosti s detoxikačními účinky. To, že zároveň urychlují hubnutí, je pouhou třešničkou na dortu. Smícháte-li je, vznikne nápoj ulevující od nadýmání. Dočkáte se také podpory metabolismu a prevence proti nemocem. Do sklenice nalijte šťávu z půlky citronu a přidejte lžičku nastrouhaného zázvoru. Zalijte vroucí vodou a vypijte ještě před tím, než se odeberete do peřin.

Pískavice řecké seno

Ano, i pískavice řecké seno játra chrání, zároveň posiluje imunitní systém, podporuje pohyby střev a dodává vlákninu a antioxidanty. Tenhle účinný a rychle připravený nápoj je vhodné vypít hodinu před spaním. Do sklenice vroucí vody přidejte lžičku pískavice, takto ponechte 15 minut louhovat, sceďte a vypijte.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 24. 5. 2020

Zaujímavé informácie

Odpovědět
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

pěkný článek

Odpovědět
Masaa
Masaa 14. 5. 2020

Tu pískavici neznám, ale vyzkouším

Odpovědět
avatar
Kateřina Kateřina 13. 5. 2020

Odpovědět
Jasper
Jasper 10. 5. 2020

Snad až na tu pískavice pijí pravidelně všechny

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 187
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení