Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 1. 2018
Líbí se mi

Naličte se na ples jako profík! Poradily jsme se s vizážistkou Štěpánkou Podroužkovou

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 23. 1. 2018
Líbí se mi
Naličte se na ples jako profík! Poradily jsme se s vizážistkou Štěpánkou Podroužkovou

Naličte se na ples jako profík! Poradily jsme se s vizážistkou Štěpánkou Podroužkovou

Plesová sezóna už je oficiálně v plném proudu. Šaty máte vybrané, doplňky dokonale sladěné, ale perfektní dojem si žádá ještě krásné líčení a účes. Díky obrovské popularitě beauty blogerek se nejedna z nás rozhodla chopit štětce a více či méně úspěšně tvořit malé umělecké dílo na svém obličeji. Pro případ, že byste byla z těch všech návodů na YouTube trochu zmatená, poradily jsme se s vizážistkou Štěpánkou Podroužkovou, která pracuje se značkou Mii.

Pleť na prvním místě

„Sebelepší make-up nebude vypadat dobře na suché, problematické nebo jinak postižené pleti,“ vysvětluje Štěpánka. Naučte se starat o svou pleť po celý rok, je to rozhodně jedna z nejlepších investic, jakou pro sebe můžete udělat. Veškeré depilace v obličeji provádějte den před akcí, aby se začervenání stihlo stáhnout. Večer naneste peeling a odpoledne před plesem si dopřejte hydratační masku. Pro dokonalý povrch pleti a delší výdrž make-upu doporučujeme použít podkladovou bázi.

Při výběru make-upu však radí dávat si pozor hlavně na odstín: „vybírejte vždy za denního světla. Klidně si řekněte o vzoreček a opravdu se přesvědčte, že na vás nemění odstín ani v průběhu dne. Barva by měla plynule přecházet na krk a dekolt, aby nevytvářela dojem masky.“ Špatný podtón, nebo dokonce odstín make-upu dokáže zruinovat všechny vaše snahy.

Méně je více

Ačkoliv by mělo být večerní líčení výraznější než to do kanceláře, nenechávejte se příliš unést svou kreativitou. Často vám může prokázat spíš medvědí službu. Respektujte své možnosti i barevný typ. To, že je fialová rtěnka trendy, neznamená, že bude slušet všem. „Asi už to je otřepaná fráze, ale opravdu zvolte buď výrazné rty nebo oči. Vyberte si jeden prvek, na který se opravdu zaměříte,“ radí Štěpánka. U výrazné rtěnky nezapomeňte na konturovací tužku a také na to, že ji budete muset během večera pravidelně kontrolovat. Pokud zvolíte temné kouřové stíny, dejte si záležet s přechody a jejich pozvolným vytrácením. Kouřové líčení nemusí být vždy černé. Odstíny hnědých budou rozhodně schůdnější variantou pro začátečnice, tóny fialových a burgundy zase zajímavým oživením. Jemné líčení skvěle doplní i třpytivá linka Glitter glam liner.

Pro fajnšmekry

Máte už všechny základy v malíku a chcete dát svému looku něco navíc? „Letos se roztrhl pytel se vším třpytivým a metalickým. Kovově lesklé stíny kombinujte s kontrastem v podobě matné rtěnky. Konturování a rozjasňování vám pomůže vytvarovat obličej k dokonalosti, třešničkou na dortu jsou rozhodně umělé řasy,“ doporučuje ambasadorka britské dekorativní kosmetiky. Pokud máte pevnou ruku, vyzkoušejte různé obměny očních linek samostatně nebo k orámování očních stínů. Rozjasňovač na večerních akcích udělá krásný efekt na tvářích, zkuste se podívat po nějakém se zajímavým odleskem, který bude ladit ke zbytku líčení.

Tudy raději ne

„Častým přešlapem právě na plesech je přelíčenost. Hutný make-up zafixovaný vrstvou pudru, bronzer v příliš oranžovém odstínu, křiklavá tvářenka, rozjasňovač á la diskokoule. Výčet je opravdu dlouhý,“ zhodnocuje Štěpánka. Přílišná snaha o upoutání pozornosti se může rychle zvrtnout a poutat pozornost spíše nechtěnou.

Foto: Archiv Mii, BeautySense, 
Zdroj: Agentura NEJ s.r.o.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 26. 1. 2018

Hezký

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 26. 1. 2018

je to krása, ale já na plesy nechodím

Odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 26. 1. 2018

Jj hlavně se to nesmí přehánět

Odpovědět
many
many 26. 1. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 1. 2018

Super tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 074
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.