Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 9. 2021
Líbí se mi

Nálev z okurek posílí imunitu a poslouží i při hubnutí

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 9. 2021
Líbí se mi
Nálev z okurek posílí imunitu a poslouží i při hubnutí

Nálev z okurek posílí imunitu a poslouží i při hubnutí

Nakládané okurky jsou nevídanou pochoutkou mnoha těhotných žen. Bez nich se ale neobešli ani milovníci párků, křenu a hořčice. Okurky svoji kyselostí dochucují hodně pokrmů, ovšem jelikož je lák, v němž jsou naložené, zdrojem elektrolytů, antioxidantů a živin, neměl by se vylévat! Poslouží i k hubnutí!

Ocet, voda, sůl, cukr, bobkový list, černý pepř, nové koření a kuličky hořčice. Tak nějak takhle vypadá obvyklý recept na okurkový lák. Jaké má schopnosti? Nedopusťte, aby jediná kapka přišla nazmar!

Vyprošťovák

Ano, je to tak. Šťáva z nakládaček je bohatá na některé minerály, kupříkladu sodík. Hodí se tedy při léčbě kocoviny, kterou doprovázejí bolesti hlady, přecitlivělost na světlo i nekonečná žízeň. Lák pomáhá vyrovnávat elektrolyty v těle a zároveň organismus zavodní. Dejte sbohem kávě a otevřete sklenici s okurkami!

Iontový nápoj

Většina sportovních nápojů obsahuje potencionálně škodlivé látky, jako jsou třeba umělé příchutě nebo barviva s vysokým obsahem fruktózy. Chcete slyšet další dobrou zprávu? Okurková šťáva si na nic nehraje a navíc má příznivé účinky. Sodík, draslík a voda dělají dobře lidem, kteří se věnují vytrvalostním sportům. Díky ní aktivní osoby podávají lepší výkony. (Chlorid vápenatý a ocet se zároveň podílejí na tom, že se sodík i draslík vstřebávají rychleji.)

Navíc platí, že i malá sklenička okurkového nálevu zmírňuje svalové křeče vyvolané cvičením. Jedná se tedy o vynikající sportovní nápoj „před i po“ fyzické aktivitě. A pozor, prý ulevuje i od křečí menstruačních!

Prostředek pro lepší trávení

Ocet v okurkové šťávě povzbuzuje růst a zdravou rovnováhu „dobrých baktérií“ ve střevech, dělá tedy vynikající službu zažívacímu systému. Mnoho příznivců přísahá i na to, že také působí proti pálení žáhy.

Posilovač imunitního systému

Nakládaná šťáva je naplněna antioxidanty, zejména vitaminem C. Tyto antioxidanty posilují imunitní systém a předcházejí poškození volnými radikály, které mohou urychlit proces stárnutí a způsobit řadu nemocí a chorob. Opět platí, že se antioxidanty vstřebávají mnohem rychleji, a to díky kyselému obsahu láku.

Stimulátor hubnutí

Vědci odhalili, že pravidelná konzumace octa, který je hlavní složkou nakládané šťávy, může přispívat k hubnutí. Kyselina octová totiž narušuje schopnost těla trávit škrob a aktivuje látky, jež působí na spalování tuků. Tak na zdraví!

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 9. 2021

dříve jsem ho pila, dnes už mi to nechutná

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 15. 9. 2021

nezkoušela jsem

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 9. 2021

Moje babička vždy nálev z okurek pila.

Odpovědět
potkanek
potkanek 14. 9. 2021

znám jenom vyprošťovák

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 9. 2021

zajímavé poznatky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 435
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.