Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 8. 2020
Líbí se mi

Nálev z okurek posílí imunitu a zlepší trávení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 24. 8. 2020
Líbí se mi
Nálev z okurek posílí imunitu a zlepší trávení

Nálev z okurek posílí imunitu a zlepší trávení

Nakládané okurky jsou nevídanou pochoutkou mnoha těhotných žen. Bez nich se ale neobešli ani milovníci párků, křenu a hořčice. Okurky svoji kyselostí dochucují hodně pokrmů, ovšem jelikož je lák, v němž jsou naložené, zdrojem elektrolytů, antioxidantů a živin, neměl by se vylévat! Poslouží i k hubnutí!

Ocet, voda, sůl, cukr, bobkový list, černý pepř, nové koření a kuličky hořčice. Tak nějak takhle vypadá obvyklý recept na okurkový lák. Jaké má schopnosti? Nedopusťte, aby jediná kapka přišla nazmar!

Vyprošťovák

Ano, je to tak. Šťáva z nakládaček je bohatá na některé minerály, kupříkladu sodík. Hodí se tedy při léčbě kocoviny, kterou doprovázejí bolesti hlady, přecitlivělost na světlo i nekonečná žízeň. Lák pomáhá vyrovnávat elektrolyty v těle a zároveň organismus zavodní. Dejte sbohem kávě a otevřete sklenici s okurkami!

Iontový nápoj

Většina sportovních nápojů obsahuje potencionálně škodlivé látky, jako jsou třeba umělé příchutě nebo barviva s vysokým obsahem fruktózy. Chcete slyšet další dobrou zprávu? Okurková šťáva si na nic nehraje a navíc má příznivé účinky. Sodík, draslík a voda dělají dobře lidem, kteří se věnují vytrvalostním sportům. Díky ní aktivní osoby podávají lepší výkony. (Chlorid vápenatý a ocet se zároveň podílejí na tom, že se sodík i draslík vstřebávají rychleji.)

Navíc platí, že i malá sklenička okurkového nálevu zmírňuje svalové křeče vyvolané cvičením. Jedná se tedy o vynikající sportovní nápoj „před i po“ fyzické aktivitě. A pozor, prý ulevuje i od křečí menstruačních!

Prostředek pro lepší trávení

Ocet v okurkové šťávě povzbuzuje růst a zdravou rovnováhu „dobrých baktérií“ ve střevech, dělá tedy vynikající službu zažívacímu systému. Mnoho příznivců přísahá i na to, že také působí proti pálení žáhy.

Posilovač imunitního systému

Nakládaná šťáva je naplněna antioxidanty, zejména vitaminem C. Tyto antioxidanty posilují imunitní systém a předcházejí poškození volnými radikály, které mohou urychlit proces stárnutí a způsobit řadu nemocí a chorob. Opět platí, že se antioxidanty vstřebávají mnohem rychleji, a to díky kyselému obsahu láku.

Stimulátor hubnutí

Vědci odhalili, že pravidelná konzumace octa, který je hlavní složkou nakládané šťávy, může přispívat k hubnutí. Kyselina octová totiž narušuje schopnost těla trávit škrob a aktivuje látky, jež působí na spalování tuků. Tak na zdraví!

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 29. 9. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 9. 2020

bezva

Odpovědět
Wolf Lake
Wolf Lake 28. 8. 2020

Nebo nálev ze zelí co je v sáčku nebo sklenici

Odpovědět
Skipinka
Skipinka 26. 8. 2020

V těhotenství na litry

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 226
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.