Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 11. 2020
Líbí se mi

Na drobné popáleniny pomohou éterické oleje

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 11. 2020
Líbí se mi
Na drobné popáleniny pomohou éterické oleje

Na drobné popáleniny pomohou éterické oleje

Au, to bolí! Vymstila se vám manipulace se svíčkou, rozpálenou pánví, žehličkou nebo vlasovou kulmou? Drobnou popáleninu zchlaďte pod tekoucí vodou a sáhněte po esenciálních olejích. Urychlí hojení a uleví od bolesti!

Éterické oleje, tedy vysoce kvalitní 100 % přírodní silice, se hojně využívají v aromaterapii, ale i při výrobě domácích mastí, krémů a jiné kosmetiky. Lze jimi ošetřit pocuchané nervy, vlasy i pleť, a tak o jejich multifunkčnosti není pochyb. Některé z nich, tedy pokud se smíchají s nosným olejem (olivovým, kokosovým, avokádovým, jojobovým či třeba mandlovým), ošetřují drobné popáleniny. Které to jsou?

Eukalyptus

Eukalyptus je oblíbený éterický olej s protizánětlivými a antimikrobiálními účinky. Používá se na řezné rány, popáleniny a kousnutí hmyzem. Je také známý svými pozitivními účinky při dýchacích potížích, nachlazení a problémech s koncentrací. Neměl by tak chybět v žádné domácí lékárničce.

Heřmánek pravý

Pečující heřmánek se tradičně používá k hojení ran a drobných popálenin. Je to také oblíbená přísada pleťových vod a dalších produktů. Pokožku zklidňuje, ošetřuje akné, má zvláčňující a omlazující vlastnosti a v neposlední řadě uvolňuje dýchací cesty.

Borovice

Esenciální oleje z borovice obsahují organickou sloučeninu zvanou pinen. Studie ukazují, že právě ona snižuje zánět, zabíjí patogeny a zjemňuje vzhled jizev. Borovice také působí jako protizánětliví léčitelé ran. A hezky voní!

Levandule lékařská

Bájná levandule zklidňuje a dezinfikuje. Má vlastnosti zmírňující bolest, urychluje hojení, efektivně snižuje zánět a vykazuje antimikrobiální aktivitu. Jako jeden z mála esenciálních olejů lze levanduli bezpečně použít neředěnou na kůži.

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná se hojně využívá coby antidepresivum. Její síla však sahá mnohem dál. Tahle kouzelná bylinka se může pochlubit antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi, které mohou pomoci uklidnit popáleniny a zabránit infekci.

Čajovník australský

Tea tree má skvělou reputaci jako antimikrobiální éterický olej pro boj s bakteriálními, plísňovými a virovými infekcemi. Může se používat lokálně a nezředěný a uplatňuje se při péči o problematickou pokožku a při popáleninách. Máte ho doma?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 29. 11. 2020

Tea Tree olej i eukalyptový olej používáme.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.