Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 3. 2021
Líbí se mi

Toužíte po změně a přemýšlíte o novém účesu? Co musíte vědět, než vezmete do ruky nůžky?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 3. 2021
Líbí se mi
Toužíte po změně a přemýšlíte o novém účesu? Co musíte vědět, než vezmete do ruky nůžky?

Toužíte po změně a přemýšlíte o novém účesu? Co musíte vědět, než vezmete do ruky nůžky?

Toužíte po změně a přemýšlíte o novém účesu? Pak jistě zvažujete, jaký by se k vám nejlépe hodil. Ovšem tvar obličeje není zdaleka jediným kritériem, které byste měli zvážit. V úvahu musíte vzít také typ a kvalitu svých loken.

Řešíte každodenní problém s vlasy? Chyba může být nejen v nevhodně zvolené kosmetice a péči, ale také v tom, že jste na svůj typ vlasů zvolili nesprávný střih. Poradíme vám, jak tuto neplechu napravit.

Když vlasů ubývá

O řídnoucí vlasy je třeba pečovat pravidelně a za dohledu odborníka. Volte raději kratší sestřih, a pokud trváte na vlasech delších, ideální je plná délka s vrchním jemným sestříháním. Vlasy tak získají objem a dají se zafixovat tak, aby nebylo vidět řídnoucí místo.

Skvělý pomocníkem může být také ricinový olej, který před každým mytím jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Pár kapek též můžete přidat do svého šamponu. Co se kosmetiky týče, používejte šampony a kondicionéry pro větší objem vlasů, které vlasy posilují, zajišťují jejich měkkost a objem.

Neposedné kudrny

U kudrnatých vlasů bývá největší problém to, že jsou suché, matné a mají porézní strukturu. Vhodné je tedy volit delší a plnější účesy. Ideální je také vlasy řádně sestříhat a prostříhat. Nebudou mít poté takový objem, zároveň bude jednodušší je upravovat.

Kudrnaté vlasy také nikdy nefénujte, nechávejte je volně uschnout. Do suchých vlasů zároveň pravidelně aplikujte masku, která jim dodává hebký a jemný pocit, má antistatický efekt, vyhlazuje vlasová vlákna a usnadňuje rozčesávání.

Trápení s jemnými vlasy

Jemný vlasům zpravidla chybí objem a rychleji zplihnou. Vhodnější jsou opět kratší sestřihy s délkou maximálně po ramena. Skvěle se vyjímá hustá ofina či patka, účes je pak opticky plnější a konečky se pomaleji třepí.

Vyhněte se nejrůznějším asymetrickým střihům, které vlasy opticky rozdělí a v důsledku budou působit daleko jemněji. Jemné vlasy není třeba sestříhávat, naopak nechávejte stejnou délku po celé hlavě.

Vlnka sem, vlnka tam

U přirozeně vlnitých vlasů nenastává žádný výrazný problém, a tak není problém zvolit víceméně jakýkoli střih vlasů. Vhodnější jsou ovšem delší účesy, ty kratší jsou totiž podstatně horší na údržbu. Velký důraz se ovšem klade na postup střihu, je velmi důležité dodržovat směr růstu a podle toho se řídit. Zamezíte tím nekontrolovatelnému vlnění.

Na přirozeně vlnité není třeba vybírat nijakou zvláštní vlasovou kosmetiku, pravidelně je ovšem zastřihávejte, abyste předešli třepení konečků.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 18. 3. 2021

mám hodně vlasů, které poslední roky\ nosím na krátko střižené... no v tuhle dobu je to dost jinak, ale nemohu za to, že jsou kadeřnictví zavřená

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 16. 3. 2021

mám jemné vlasy, vesměs jsem celý život nosila kratší a krátký účes

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.