Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 5. 2020
Líbí se mi

Na co nezapomenout, když chcete radikálně změnit účes

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 15. 5. 2020
Líbí se mi
Na co nezapomenout, když chcete radikálně změnit účes

Na co nezapomenout, když chcete radikálně změnit účes

Toužíte po změně a přemýšlíte o novém účesu? Pak jistě zvažujete, jaký by se k vám nejlépe hodil. Ovšem tvar obličeje není zdaleka jediným kritériem, které byste měli zvážit. V úvahu musíte vzít také typ a kvalitu svých loken.

Řešíte každodenní problém s vlasy? Chyba může být nejen v nevhodně zvolené kosmetice a péči, ale také v tom, že jste na svůj typ vlasů zvolili nesprávný střih. Poradíme vám, jak tuto neplechu napravit.

Když vlasů ubývá

O řídnoucí vlasy je třeba pečovat pravidelně a za dohledu odborníka. Volte raději kratší sestřih, a pokud trváte na vlasech delších, ideální je plná délka s vrchním jemným sestříháním. Vlasy tak získají objem a dají se zafixovat tak, aby nebylo vidět řídnoucí místo.

Skvělý pomocníkem může být také ricinový olej, který před každým mytím jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Pár kapek též můžete přidat do svého šamponu. Co se kosmetiky týče, používejte šampony a kondicionéry pro větší objem vlasů, které vlasy posilují, zajišťují jejich měkkost a objem.

Neposedné kudrny

U kudrnatých vlasů bývá největší problém to, že jsou suché, matné a mají porézní strukturu. Vhodné je tedy volit delší a plnější účesy. Ideální je také vlasy řádně sestříhat a prostříhat. Nebudou mít poté takový objem, zároveň bude jednodušší je upravovat.

Kudrnaté vlasy také nikdy nefénujte, nechávejte je volně uschnout. Do suchých vlasů zároveň pravidelně aplikujte masku, která jim dodává hebký a jemný pocit, má antistatický efekt, vyhlazuje vlasová vlákna a usnadňuje rozčesávání.

Trápení s jemnými vlasy

Jemný vlasům zpravidla chybí objem a rychleji zplihnou. Vhodnější jsou opět kratší sestřihy s délkou maximálně po ramena. Skvěle se vyjímá hustá ofina či patka, účes je pak opticky plnější a konečky se pomaleji třepí.

Vyhněte se nejrůznějším asymetrickým střihům, které vlasy opticky rozdělí a v důsledku budou působit daleko jemněji. Jemné vlasy není třeba sestříhávat, naopak nechávejte stejnou délku po celé hlavě.

Vlnka sem, vlnka tam

U přirozeně vlnitých vlasů nenastává žádný výrazný problém, a tak není problém zvolit víceméně jakýkoli střih vlasů. Vhodnější jsou ovšem delší účesy, ty kratší jsou totiž podstatně horší na údržbu. Velký důraz se ovšem klade na postup střihu, je velmi důležité dodržovat směr růstu a podle toho se řídit. Zamezíte tím nekontrolovatelnému vlnění.

Na přirozeně vlnité není třeba vybírat nijakou zvláštní vlasovou kosmetiku, pravidelně je ovšem zastřihávejte, abyste předešli třepení konečků.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 8. 10. 2020

Odpovědět
kosanka
kosanka 14. 9. 2020

mám jemné vlasy

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

kdyby mi mikádo takto vydrželo celý den jako na fotce

Odpovědět
citygirl14
citygirl14 23. 5. 2020

díky za článek

Odpovědět
gustawka
gustawka 18. 5. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 712
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.