Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 15. 4. 2019
Líbí se mi

Víme, jaké plastické zákroky podstupují muži nejčastěji a proč

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 15. 4. 2019
Líbí se mi
Víme, jaké plastické zákroky podstupují muži nejčastěji a proč

Víme, jaké plastické zákroky podstupují muži nejčastěji a proč

I když je estetická chirurgie obvykle spojována se ženami, stále častěji ji využívají také muži. Podobně jako ženy se chtějí zbavit určitých nedostatků, zvýšit si sebevědomí a cítit se lépe. Jací muži podstupují plastiku nejčastěji a co je k tomu vede?

Muži obvykle chtějí liposukci prsou, břicha a boků. Ukládání tělesného tuku u nich funguje jinak než u žen. „Ty mají 70–80 % tělesného tuku na povrchu, zatímco u mužů je to 30 % a zbytek se nachází uvnitř. Proto mají muži typicky štíhlé ruce a nohy a k tomu velké nafouklé břicho. V tomto případě ale tuk odsát nelze, to je možné pouze u převislého břicha,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Michael Entner.

 Odsátí tuku z prsou před výkonem  

Odsátí tuku z prsou po výkonu 

Většinu jeho klientely tvoří ženy, ale je rád, že i muži začínají více dbát o svůj vzhled a chtějí vypadat lépe. „Myslím, že na to má velký vliv internet. Lidé se všude dočítají, že by měli působit mladě a velký důraz se dnes klade na vzhled. Dokonce existují statistiky, které poukazují na to, že ti, kteří vypadají mladě a dobře, postupují rychleji na vyšší post, a dokonce mohou dosáhnout snadněji na lepší plat. To je hlavně pro muže silný hnací motor,“ říká.

Horní víčka před operací

Horní víčka po operaci 

Služby estetické chirurgie nejvíce využívají muži ve věku 35–55 let. Obvykle to bývají vrcholoví manažeři, kteří chtějí vypadat dobře. Na vysoké pozici, kterou zastávají, se to od nich i očekává. Ale mám mezi klienty i sedmdesátileté pány. Je to různé, popisuje MUDr. Entner své klienty z řad mužů.

O které estetické zásahy mají pánové zájem? Podle pana doktora jsou to jednoznačně víčka a liposukce v oblasti prsou. „Čas od času po mně chtějí i botox či chirurgické odstranění pocení“, dodává. Poukazuje také na to, že muži snáší chirurgické zásahy hůř než ženy, protože jsou citlivější na bolest.

Povislá víčka muže obecně trápí častěji než jejich drahé polovičky. „Je to dané tím, že my muži máme těžší kůži, která má tendenci padat. Muži si to ale často neuvědomují a na zákrok přijdou až ve chvíli, kdy jim povislá víčka začnou vadit,“ vysvětluje pan doktor.  

Boky před liposukcí

Boky po liposukci

Klienty často zajímá, zda je možné nechat si udělat plastiku víček na pojišťovnu. Pokud oční lékař potvrdí, že se jedná o zúžené zorné pole, tak lze využít proplacení pojišťovnou. Důležité je dát si pozor na kvalitu, která mnohdy není taková, jako když si plastiku sami zaplatíte. „Tyto zákroky jsou často velmi jednoduše provedené, pouze se seřízne kůže, ale tuk tam zůstane,“ dodává MUDr. Entner.

Na rozdíl od nás žen jsou muži k estetické medicíně stále „vlažní“. Do jisté míry hraje roli strach a neznalost. Jak svého partnera přesvědčit, aby do toho šel? „Já si myslím, že ideální je ukázat mu to například na internetu. Srovnání, jak to vypadá před a po, nechat ho přečíst si více informací a dát mu čas, aby nad tím začal sám uvažovat. Rozhodně ho do ničeho netlačit a nenutit,“ doporučuje pan doktor.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 19. 4. 2019

Užitečné.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 673
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.