Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 7. 2021
Líbí se mi

Mohu zhubnout, když cvičím pouhých 20 minut denně? Odpověď je: ANO! Víme, jak na to!

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 15. 7. 2021
Líbí se mi
Mohu zhubnout, když cvičím pouhých 20 minut denně? Odpověď je: ANO! Víme, jak na to!

Mohu zhubnout, když cvičím pouhých 20 minut denně? Odpověď je: ANO! Víme, jak na to!

20 minut denně? Ano! I pokud jste žena, která denně „válčí“ s časem věnovanému práci, rodině a denním povinnostem, tolik času si vždy najdete. Je to ale vůbec k něčemu? Upřímně napíšu, že ještě před rokem bych vám řekla, že není. Teď jsem ale změnila názor! Proč? Skoro 12 měsíců jsem cvičila necelou půl hodinu denně, v pohodlí domova a dočkala se neuvěřitelného výsledku: - 11 kilo. 

Proto jsem se rozhodla napsat vám tento článek a podělit se o tajemství hubnutí pro všechny zaneprázdněné ženy, ženy ve středním věku, maminky na mateřské a všechny jiné inspirativní duše. Tyto krátké a mimořádně intenzivní tréninky nejsou žádný vtip. 

Přečtěte si výhody a naplánujete si v diáři „svou“ dvacetiminutovku!  

Rychleji uvidíte výsledky

Znáte pojem HIIT neboli intervalový trénink s vysokou intenzitou? Krátké dávky efektivního a inteligentního cvičení skvěle rozproudí krev, nakopnou váš metabolismus a svaly. Odborné studie ukázaly, že cvičení po dobu 10 minut ve vysokých intervalech intenzity je pro kardiovaskulární vytrvalost stejně účinné jako 45 minutový běh. Kardio ale rozhodně není všechno. Naplánujte si cvičení tak, že se budete věnovat i posilování s vlastní vahou těla a protahování. To je tajemstvím dlouhých a štíhlých svalů, které všichni toužíme mít. Na YouTube najdete nepřeberné množství inspirace, jak cvičení kombinovat. Já osobně doporučuju sledovat Pamelu Reif nebo Carolinu Daur. Jejich cvičení je vhodné i pro začátečníky a vybrat si můžete z kombinace kardia, posilování a protahování. Vše navíc zcela zadarmo. 

Spálíte více kalorií

Přiznejme si to: spalování kalorií je obrovským důvodem, proč mnohé z nás cvičí. Studie ukazují, že spalování kalorií spolu s kardiovaskulární vytrvalostí ve spojení se zdravou stravou je mnohem efektivnější při krátké aktivitě s vysokou intenzitou než při dlouhodobém běhu. Pravidelný a konzistentní intervalový trénink může tak ve skutečnosti zlepšit rychlost vašeho metabolismu a udržet nežádoucí váhu na uzdě. 

Omládnete

Věk vám nikdo nevymaže (ani já to neumím). Prozradím vám ale, že krátké, „ostré“ a intenzivní 20 minutové cvičení má hluboký a příznivý účinek na stárnutí. Jak stárneme, tím méně účinné budou naše hormony produkující energii. Prováděním rychlého a efektivního cvičení na pravidelné denní bázi se schopnost obnovy buněk zlepšuje a proces stárnutí se zpomaluje. 

Budete se cítit psychicky lépe

O výhodách fyzické aktivity na vaše duševní zdraví bylo napsáno nepřeberné množství článků. Krátké denní tréninky zvyšují příjem pozitivních endorfinů mnohem rychleji než například dlouhé běhání nebo cvičení v posilovně. Navíc si nebudeme nic nalhávat, ale naplánovat si cvičení s trenérem, třikrát ho přesunout kvůli dětské besídce, poradě nebo návštěvě zubaře, příliš na náladě nepřidá. Ráno ale vstát, pustit dětem pohádku (ano, tak to dělám já a rychle si odcvičit svou dvacetiminutovku, se dá snadno vměstnat do diáře každé zaneprázdněné ženy. Nebudu lhát… vysoká intenzita cvičení se může první dny nebo týdny zdát náročná, ale věřte mi, že s každým cvičením vám trénink půjde lépe. Mě osobně po měsíci cvičení zavalil euforický pocit nejen z pohledu do zrcadla, ale hlavně z toho, že jsem konečně našla svou cvičební rutinu, kvůli které nemusím jet přes celé město nebo složitě hledat čas na úkor své rodiny.  

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
konatovka
konatovka 16. 7. 2021

Mně cvičení doma nevyhovuje, pouze cviky od lékaře na vyhřezlou ploténku cvičím pravidelně. Ovšem žádný den si neumím představit bez sportování v přírodě, což je úžasné jak na fyzičku, tak i na psychiku.

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 7. 2021

Zajímavé, to musím vyzkoušet

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 7. 2021

jojo, jsou cviky a cviky...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 7. 2021

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 15. 7. 2021

Musím se na to zaměřit

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 556
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.