Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 1. 2020
Líbí se mi

Milované i nenáviděné kudrny: Jak o ně pečovat, aby byly krásné a plné života

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 1. 2020
Líbí se mi
Milované i nenáviděné kudrny: Jak o ně pečovat, aby byly krásné a plné života

Milované i nenáviděné kudrny: Jak o ně pečovat, aby byly krásné a plné života

Kudrnaté a vlnité vlasy jsou bezesporu krásné a sní o nich mnoho žen, kterým se vlasy ne a ne zvlnit. Ženy, které se jimi však naopak pyšnit mohou, vám kolikrát povědí, že péče o ně není žádný med. Kudrnaté vlasy jsou totiž nepoddajné, nepředvídatelné, náročné na styling a jsou často suché. Jak o ně tedy pečovat?

Kartáč raději ne...

Při vhodné volbě šamponu a ostatních vlasových produktů lze docílit toho, že vlasy vydrží bez mytí klidně i týden. Tím poté zamezíme tomu, aby se konečky vlasů vysušovaly a lámaly. Obecně se snažte používat co nejméně prostředků najednou, které lokny jenom zatěžují a vlasy poté působí splihlým dojmem.

Po mytí vlasy nikdy netřete ručníkem ani je nefénujte na vysoké teploty. Pokud vám i přes aplikaci masky či kondicionéru nejde vlasy rozčesat, je dost pravděpodobné, že používáte nevhodný hřeben. Zapomeňte na kartáč a pořiďte si dřevěný hřeben s širokými zuby, který vlasy pomůže jen lehce rozčesat.

Regenerujte, regenerujte, regenerujte

Pokud se vám po pár dnech vlasy zdají mdlé a unavené, zkuste zvolit hydratační spreje, které vlasy ochraňují před nadměrným vysycháním a které jsou speciálně navrženy pro ochranu a regeneraci vlnitých vlasů. Většinou je vhodné je aplikovat ráno na suché vlasy.

Pomáhá také, když si budete na noc svazovat vlasy do copů. Nejprve svažte vlasy z horní a postranní části a poté z části dolní. Ráno vlasy jen prohrábněte prsty a můžete vyrazit ven.

Svěřte se odborníkům

Správný sestřih je pro majitelky kudrnatých vlasů stěžejní. Je vhodné je pravidelně sestříhávat a prostříhávat, aby byly vlasy odlehčené a vlnitá struktura viditelnější.

U střihu je také důležité věnovat zvýšenou pozornost směru růstu, vyhnete se tak nekontrolovatelnému vlnění. Každý zkušený kadeřník by však toto měl vědět, svěřte se tedy raději do rukou odborníků.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 6. 1. 2020

já bych je brala

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 1. 2020

Každá z nás chce to co nemá - kdo nemá kudrliny touží po nich a kdo je má naopak.

Odpovědět
Ovace
Ovace 4. 1. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 4. 1. 2020

bohužel mám kudrliny

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 1. 2020

jako mladá jsem pravidelně chodila na trvalou, abych měla kudrliny, asi po 10.ti letech jsem zjistila, že bez trvalé vypadám mnohem mladší a od té doby jsem na žádné trvalé již nebyla. Zato chodím na melír

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 903
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.