Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 12. 2019
Líbí se mi

Mango nepotěší jen svou chutí. Dokáže prospět i vašemu zdraví

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 8. 12. 2019
Líbí se mi
Mango nepotěší jen svou chutí. Dokáže prospět i vašemu zdraví

Mango nepotěší jen svou chutí. Dokáže prospět i vašemu zdraví

Máte potíže s trávením nebo vysokým cholesterolem? Dávejte si (pravidelně) mango, které vám situaci pomůže vyřešit. Pochutina neznámého původu nabízí také prevenci rakoviny nebo podporu imunity!

Na plod mangovníku nedají dopustit hlavně obyvatelé Asie, kteří ho tradičně využívají k mnoha různým kulinářským účelům. O ovoci, jehož původ dodnes není zcela objasněn, se ve vědeckých kruzích hovoří stále častěji, protože má zajímavé zdravotní výhody. Proč byste si mango měli dávat pravidelně i vy? Tyto důvody vás možná přesvědčí…

Ochrana před mrtvicí i silnější imunita

Poznatky americké studie publikované v magazínu Journal of Nutrition informují o tom, že tropický poklad je vynikajícím zdrojem vitaminu C. Ten jakožto silný antioxidant pomáhá zvyšovat odolnost organismu, přičemž reguluje hladinu homocysteinu v krvi. Jen na vysvětlenou, nadbytek této vysoce agresivní aminokyseliny obsahující síru nahrává poškození cév, což zvyšuje pravděpodobnost mrtvice. Zařazení cizokrajného občerstvení do stravy je tedy vlastně ochranným opatřením, které se podle všeho nemine účinkem.

Regulace cholesterolu i prevence rakoviny

Další americký průzkum, tentokrát provedený odborníky z Illinoisského institutu technologie v Chicagu, také odhalil zajímavá fakta. Jeho závěry sdělují, že mango nabízí cennou živinu zvanou mangiferin, jež významně přispívá ke snižování hladiny cholesterolu i lipidů neboli krevních tuků. Mimochodem, tamní experti rovněž zastávají názor, že vychvalovaný mangiferin také předchází rakovině, neboť efektivně zabraňuje růstu nádorů.

Bezproblémové trávení? No jistě

Pokud vás často trápí pocit nafouknutého břicha, mohl by pro vás být zmíněný exotický „dáreček“ příjemným řešením nepříjemného problému. Je totiž napěchován až po okraj vlákninou a cennými sloučeninami stimulujícími tvorbu trávicích šťáv. Právě proto je vnímán jako účinný lék gastrointestinálních poruch, do kterých spadá i průjem, zácpa, nevolnost či zvracení. Co říkáte na tuhle „medicínu“?

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 10. 12. 2019

mango miluji

Odpovědět
lemur
lemur 10. 12. 2019

Mango mám ráda.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 8. 12. 2019

je výborné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 631
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.