Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 1. 2020
Líbí se mi

Málo známý olivový čaj dokáže zlepšit nejen náladu, ale i trávení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 1. 2020
Líbí se mi
Málo známý olivový čaj dokáže zlepšit nejen náladu, ale i trávení

Málo známý olivový čaj dokáže zlepšit nejen náladu, ale i trávení

Podpora kardiovaskulárního systému, prevence rakoviny nebo okamžité uklidnění nervů ve vypjaté krizové situaci. Takové výhody nabízí čaj z oliv, který pomůže i všem nočním sovám trpícím nespavostí!

Olivy v obchodech konečně přestávají být přehlížené. A je to dobře! Také jste příznivcem plodů, jejichž domovinou je Asie? Pak doporučujeme ochutnat i čaj z jejich lístků. Benefity jsou jedním slovem famózní. Proč si tenhle nápoj připravit nejlépe každý den?

Prevence rakoviny v každé kapce

Poznatky nedávné španělské studie uskutečněné Barcelonskou univerzitou sdělují, že zmíněné kulaté dary obsahují neskromné množství fenolických sloučenin, které ničí rakovinné buňky a zabraňují růstu karcinomů. Co se týká ochrany před uvedenou obávanou nemocí, k té mají co říct i přítomné antioxidanty, jež mají specifickou schopnost chránit lidskou DNA. Z tohoto důvodu je tekuté olivové občerstvení odborníky vnímáno jako účinný preventivní prostředek.

Srdeční zdraví, které každý přivítá

Máte potíže s vysokým cholesterolem? Dávejte si pravidelně olivový čaj a srovnejte tak jeho hladinu do bezpečných výšin. Dle názoru specialistů jeho cenné živiny přispívají nejen ke snížení škodlivého cholesterolu, ale snižují také riziko krevních sraženin a udržují průchodné cévy. To pochopitelně prospívá celému kardiovaskulárnímu systému.

Záruka ukázkového trávení

Pokud vás čas od času potrápí trable se zažíváním, o důvod víc, proč si nakoupit uvedený „medikament“. Ten totiž podstatně zlepšuje funkce gastrointestinálního traktu, takže pomáhá trávení a zatočí s pocitem plného břicha. Dlužno dodat, že si hravě poradí také s nadýmáním i křečemi, přičemž zabraňuje akumulaci toxinů a odpadních produktů ve střevech, takže se podílí na detoxikaci organismu.

Uklidňující harmonizátor psychiky

Již mnoho a mnoho studií s průkaznými daty poukázalo na skutečnost, že čaj z olivových lístků blahodárně ovlivňuje nervový systém, tlumí příznaky stresu a navozuje dobrou náladu. Ocení ho i jedinci s poruchami spánku či nespavostí. No vida, nejen heřmánek s meduňkou jsou spolehlivá uspávadla!

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
potkanek
potkanek 29. 1. 2020

o čaji slyším poprve

Odpovědět
Majina
Majina 29. 1. 2020

určite skvelé čítanie

Odpovědět
lenin
lenin 29. 1. 2020

V našich končinách určitě neseženu :

Odpovědět
Atevy
Atevy 28. 1. 2020

Diky

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 28. 1. 2020

nikdy jsem o něm neslyšela

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 168
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.