Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 2. 2020
Líbí se mi

Málo známé superpotraviny, které pomohou posílit imunitu

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 16. 2. 2020
Líbí se mi
Málo známé superpotraviny, které pomohou posílit imunitu

Málo známé superpotraviny, které pomohou posílit imunitu

Nevyzpytatelné počasí nám stále vládne a s ním je tu pochopitelně i chřipková epidemie a riziko nachlazení. Chcete se jim obloukem vyhnout? Vsaďte na dva silné spojence, které se považují za ultra moderní trendy působící na imunitní systém!

Říká vám něco pojem „adaptogeny“? Jedná se o superbylinky a potraviny, které, pokud se berou jako potraviny, prášky, pilulky a lektvary v koncentrovaných dávkách, mají schopnost přizpůsobit se potřebám našeho těla v době stresu. V překladu to znamená, že ve vypjatých chvílích podporují imunitní systém a nenechají jeho „majitele“ padnout. Počítat tedy můžete s jejich pomocí při boji proti infekcím a jiným chorobám. A jak že se konkrétní dva zázraky těšící se popularitě jmenují?

Astragalus neboli kozinec blanitý

Astragalus (Astragalus membranaceus) je bylina, která se v tradiční čínské medicíně používá po staletí. Moderní vědecké výzkumy přiznávají výtažku z kořene schopnost stabilizovat a posílit různé pochody imunitního systému, zvláště proti onemocněním virového a bakteriálního původu v dýchacích cestách.

Věda také potvrdila, že kozinec potlačuje obranné mechanismy nádorových buněk vůči imunitnímu systému těla při různých onkologických onemocněních, zároveň má významné antioxidační a antivirové účinky. Kořen rostliny je k dispozici v různých formách, včetně tekutých extraktů, tobolek, prášků a čajů.

Houba reishi

Houba reishi, známá také jako Ganoderma lucidum a či česky lesklokorka lesklá, je houba, která roste na různých horkých a vlhkých místech v Asii, nicméně s obrovským kopcem štěstí se dá „potkat“ i u nás. Samozřejmě se může jíst i čerstvá, nicméně ti, kdo nemají tu možnost, sází na práškové formy nebo extrakty, které obsahují specifické molekuly, konkrétně přes 200 sloučenin různých názvů. (Nutno podotknou, že v syrovém stavu je reishi hořká a tvrdá.)

Reishi však dobře funguje u těch, kdo se potýkají s úzkostí, protože uklidňuje nervový systém. Je také jednou z nejstudovanějších potravin na světě, jenž má antivirové, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Kromě posilování imunitního systému podporuje činnost jater, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu a přispívá k udržení přirozené krevní cirkulace.

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Svata
Svata 3. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 3. 2020

zajímavé informace

Odpovědět
lemur
lemur 18. 2. 2020

Houbu Reishi znám z přípravků z lékárny.

Odpovědět
beata0063
beata0063 17. 2. 2020

ešte som nikdy nevyskúšala tieto potraviny :

Odpovědět
potkanek
potkanek 16. 2. 2020

jen ji sehnat

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 144
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.