Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 10. 2019
Líbí se mi

Co s vaším tělem udělá lžíce medu, kterou si dáte každý den

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 12. 10. 2019
Líbí se mi
Co s vaším tělem udělá lžíce medu, kterou si dáte každý den

Co s vaším tělem udělá lžíce medu, kterou si dáte každý den

Med patří k vůbec tomu nejzdravějšímu, co nám příroda nabízí. Většina z nás ho však používá občas jako sladidlo do čaje nebo jako třeba jogurtu. A to je škoda. Tahle sladká dobrota totiž dokáže pořádně pomoci nejen našemu zdraví, ale i kráse!

Co se stane, když med zařadíte do svého jídelníčku každý den?

Pleť jako z pohádky

Určitě jste slyšeli, že se med používá jako ingredience do některých domácích pleťových masek. Má totiž úžasné hojivé a protizánětlivé účinky. Abyste z něho však dostali pro pokožku maximum, měli byste si med dopřávat pravidelně také „zevnitř“. Aminokyseliny obsažené v medu totiž podporují obnovu tkání a jejich pevnost, takže pleť posilují a napomáhají jí k pružnosti.

Detox snadno a rychle

Jen málokdo z nás může s čistým svědomím tvrdit, že žije tak, aby své tělo ani v nejmenším nezatěžoval. Organismus většiny z nás bojuje s nejrůznějšími toxiny – ať už ze stravy nebo prostředí, v němž žijeme. není divu, že si naše tělo zaslouží nějaký ten detox. A právě med vám k němu snadno pomůže! Obsahuje totiž silné antioxidanty, jež bojují proti volným radikálům způsobujícím v našich tělech spousty obtíží. Mimochodem, pokud chcete účinky medu znásobit, přidejte ho do zeleného čaje – také ten je totiž v boji proti toxinům silným spojencem.

Spánek jako nemluvně

Ačkoli spousta z nás spánek podceňuje a zdaleka si ho nedopřává tolik, kolik doporučují odborníci, platí, že je pro naše tělo jednou z nejdůležitějších věcí. Jenže často také velmi těžko dosažitelnou. Vzhledem ke stresu, kterému neustále většina z nás čelí, bývá usínání prakticky věda. Také se večer bezmocně převalujete v posteli a počítáte ovečky? Tak raději vstaňte a jděte si udělat teplé mléko nebo heřmánkový čaj s medem. Ten totiž spustí v těle řadu reakcí, na jejichž konci je zvýšená produkce hormonu melatoninu – látky, jež způsobí, že usneme jako miminko.

Cholesterol na minimu

Zvýšená hladina škodlivého LDL cholesterolu je prokazatelně spojená s řadou vážných srdečních onemocnění. Ovšem právě na vysoký cholesterol trpí spousta lidí (mnozí aniž by to tušili). Podle studií z roku 2009 a následně 2013 by mohl být právě med, pokud se konzumuje pravidelně, účinným pomocníkem proti LDL cholesterolu. Jistě, pokud už s cholesterolem bojujete, léky vám med nenahradí, ale může zvýšit jejich účinek. A my ostatní si jej můžeme „naordinovat“ jako prevenci.

Reflux minulostí

Trápí vás nepříjemný reflux neboli lidově pálení žáhy? Pak vám med se svými protizánětlivými a zklidňujícími účinky může výrazně polevit. A nejen to. Vzhledem ke své konzistenci vytvoří med (zjednodušeně řečeno) na povrchu jícnu jakousi ochrannou vrstvu, takže zmírní nepříjemné pálení a uleví vám.

Srdce jako zvon

Že je med brán vážně i ve vědeckých kruzích, dokazuje fakt, že se jím zabývá i věhlasná Mayo Clinic. Její výzkumy potvrdily, že flavonoidy (významné a silné antioxidanty), které v něm najdeme, snižují riziko srdečních onemocnění. Lžička medu každý den tak doopravdy znamená silnější srdce!

Mozek ve formě

Ani mozek ale nepřijde zkrátka! To, co si nakládáme na talíř totiž ovlivňuje i něj – v dobrém i zlém. Podle vědců z Harvardovy univerzity má med jako protizánětlivý přírodní „lék“ pozitivní vliv na snížení rizika cévní mozkové příhody (neboli mrtvice), a to především díky své schopnosti posilovat cévy a snižovat hladinu již zmíněného LDL cholesterolu.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
4vladku
4vladku 15. 10. 2019

za měsíc jsem zblajzla k snídani celou velkou sklenici, byl lesní a neodolatelný

Odpovědět
libka5
libka5 13. 10. 2019

Med je zdravý, denně si ho dávám na chleba.

Odpovědět
beata0063
beata0063 13. 10. 2019

Dobré vedieť takéto benefity o ňom

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 10. 2019

Takže jdu si dál lžíci medu

Odpovědět
gustawka
gustawka 12. 10. 2019

med mám moc ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 323
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.