Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 9. 11. 2018
Líbí se mi

Jaké rtěnky se hodí k vaší barvě vlasů?

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 9. 11. 2018
Líbí se mi
Jaké rtěnky se hodí k vaší barvě vlasů?

Jaké rtěnky se hodí k vaší barvě vlasů?

Jedna skupinka žen jich má na poličce vyskládaných několik, od červené přes fialovou až k nude. Druhá skupina žen si s rtěnkami tak trochu neví rady, trochu se bojí, možná více dává důraz na líčení očí a neví, jaký odstín zvolit. Pro obě skupiny, tu máme inspiraci. Mrkněte na své vlasy a vybírejte.

Vlasy jsou nejvíce vidět, rámují tvář a hrají si s jejími odstíny. Jsou barevně dominantní, a proto sladit k nim líčení bývá někdy komplikované. V tomto ohledu není dobré slepě následovat trendy, ale opravdu najít to, co vám bude slušet a v drobných variantách si s odstíny pohrávat. Správný make-up už jste si našla, ale s rtěnkou neustále bojujete? Vidíte titulky „Noste červenou“, jenže jakou? Sluší vám vůbec? Možná bude lepší růžová, nebo oranžová. Pár pravidel je, ale zejména to chce testovat a zkoušet, a když najdete ten správný odstín, poznáte to. Celá se rozzáříte, rtěnku budete nanášet k jakékoliv příležitosti, s chutí se budete usmívat a celá se narovnáte sebevědomím. Je to stejné, jako když najdete ten perfektní kabát, lodičky, sukni, najednou cítíte, že je to ono. Při vašem hledání se vám možná bude hodit malá pomoc. Tady je.

Blond krásky

Pro blondýnky je vždy sázka na jistotu růžová v jakékoliv podobě, i velmi sytá, a broskvové odstíny. Vybírejte spíše matné rtěnky, vyvarujte se hnědým a nude rtěnkám, budete vypadat tlumeně, matně a nudně. A co červená? Ano, ale pozor červená křičí do světa, jsem sexy, sebevědomá žena a strhává pozornost. Tak se na to připravte. Chce to také perfektní make-up, který skryje všechny nedokonalosti. Sytě rudá, červená, všechny hollywoodské bohyně ji nosí po celá desetiletí, tak jako například Gwen Stefani. S okouzlující červenou rtěnkou by měl být zbytek vašeho make-upu minimální, lehká černá linka, řasy a lehká zdravíčka. Když zvolíte ve stejně rudém odstínu rtů i lak na nehty, budete femme fatale. WOW. 

Medové krásky

Na rtech vyzkoušejte nude růžové rtěnky s čistým leskem. Přirozený vzhled podtrhnete světlými stíny se zlatavým třpytem. Pokud jsou vaše vlasy středně blond, jste dokonalou kandidátkou na bohaté, ovocné odstíny rtěnky. Broskvová, meruňková a korálová na vás budou vypadat úžasně, zvláště pokud jste alespoň lehce opálená. Skvělým příkladem je herečka Scarlet Johansson. Vyberte si barvu a vyzkoušejte několik rtěnek, které se liší v hustotě a stínu, a klidně je nanášejte přes sebe a vytvořte vlastní odstín. Pozor na jasné barvy, v jejichž kombinaci mohou působit zuby nažloutle.

Hnědovlásky krásky

Vzhledem k tomu, že vaše barva vlasů není tak tmavá tmavě jako černá nebo tmavě hnědá, měly byste použít odstíny, které korelují s tónem pleti nebo barvou očí! Používejte bronzery, které pokožku rozjasní. Brunetky vypadají super sexy, když jsou spíše přirozené, takže se hodí určitě broskvové tóny a meruňkové. Ale božsky vypadají s červenou, rudou, růžovou, perleťovou, padnou jim snad všechny barvy. Proto pro zvláštní příležitost či dodání sebevědomí určitě zkuste červenou barvu. Pokud máte přirozeně hnědé vlasy, vyvarujte se světle hnědých až nude odstínům a rtěnkám s oranžovými podtóny.

Černovlásky krásky

Máte hodně možností. Tmavé vlasy vypadají nejlépe, když se na tváři jen lehce podtrhnou rysy a pak zvolí jeden výrazný prvek, například rtěnka. Vy můžete nosit intenzivnější barvy, jako sytě červená, tmavá švestková, malinově červená, jasně korálová, tmavě růžové. Nude rtěnku jen když hodně zvýrazníte oči. Dál se držte od oranžové, béžové, hnědé.

Zrzavé až červené krásky

Tmavě červené vlasy, jako jsou třešně nebo kaštanové tóny, by měly vybírat v neutrálních tónech Vlasy jsou hodně výrazné, takže minimum líčit oči a pak můžete výraznější rtěnku, nebo naopak. U těchto žen je dominantní barva vlasů, takže rtěnku spíše v neutrálních barvách či nude.

Živočišné rusovlásky zrzky mohou volit rudou nebo krvavě červenou barvu rtěnky.  Pokud se na tak výraznou barvu necítíte, zkuste o tón světlejší nebo barvu červené cihly. Na oranžovou raději zapomeňte.

Šedé vlasy krásek

Šedé vlasy vždy vypadají úžasně v růžových a světlejších odstínech.

Foto: Pinterest.com; iStock.com, archiv Petra K.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Clairest
Clairest 17. 12. 2018

Mám hnědé vlasy a nejčastěji nosím červenou

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 18. 11. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 18. 11. 2018

Super článek

Odpovědět
Masaa
Masaa 18. 11. 2018

díky

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 13. 11. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 262
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.