Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 5. 2020
Líbí se mi

Kyselina hyaluronová nebojuje jen s vráskami, je zázračným pomocníkem při hojení

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 5. 2020
Líbí se mi
Kyselina hyaluronová nebojuje jen s vráskami, je zázračným pomocníkem při hojení

Kyselina hyaluronová nebojuje jen s vráskami, je zázračným pomocníkem při hojení

Kyselina hyaluronová. Většina z nás o ní již slyšela, vyslovit její krkolomný název se napoprvé bez přeřeknutí povede málokomu. Tuto látku máme především spojenou s plastickými operacemi a kosmetickými zákroky či séry, jež slibují vyhlazení vrásek. A ačkoli zásluhy kyseliny hyaluronové v této oblasti rozhodně nelze zlehčovat, byla by chyba ji spojovat pouze s krásou.

Lékaři používají kyselinu hyaluronovou při nitroočních operacích a aplikují při léčbě kloubních onemocnění, aby tlumila nárazy v kloubech a snížila jejich opotřebení při artróze. Možná máte tuto sloučeninu i ve svých očních kapkách, především pokud vás trápí suchost oka, nebo v roztoku pro čočky. Jak je vidět, umí toho kyselina hyaluronová mnohem více než „jen“ vyplňovat vrásky, rty či poprsí. A do řady jejích zásluh se nedávno přidala i jedna novinka – hojení i velmi obtížných a „urputných“ ran.

Špatně se hojící rány nahrávají osamělosti

Špatně se hojící rány, jako jsou diabetické rány, proleženiny nebo třeba bércové vředy, nejsou jen vážnou zdravotní komplikací, ale také významnou přítěží pro všechny, kteří jimi trpí. Velmi často bývají příčinou sociálního vyloučení pacientů, kteří se ze strachu, že je jejich okolí kvůli otevřeným ranám odsoudí, raději nevycházejí z bytu a s nikým se nestýkají.

Možná i vy máte mezi svými blízkými někoho, koho otevřené a často i mokvající rány, jež se jen těžko hojí, trápí a kdo se s nimi bez většího úspěchu potýká. Může to být některý z rodičů či prarodičů, ale třeba i sousedka, která byla ještě donedávna aktivní a kterou dnes jen málokdy vídáte opustit bezpečí bytu.

Přemýšlíte, jak těmto lidem může pomoci zmíněná kyselina hyaluronová? Pak vězte, že díky své schopnosti nastartovat hojení představuje ideálního pomocníka.

Naděje v podobě náplasti

Samozřejmě to neznamená, že si na rány máte aplikovat krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou (to byste, popravdě řečeno, nadělali mnohem více škod než užitku). Raději sáhněte po speciálních náplastech Sorelex, které kombinují tři hlavní složky s hojivými účinky. Bioaktivní kyselina hyaluronová jako přirozená součást kůže podporuje regenerační procesy a nastartuje hojení, antimikrobiální oktenidin likviduje bakterie a viry a chrání tak před rozvojem infekce. A speciálně navržená mřížka odstraňuje nečistoty. Náplasti Sorelex navíc spolehlivě odvádějí tekutinu z rány a zabraňují nepříjemnému mokvání kůže.

Náplasti Sorelex mohou navrátit vašeho blízkého (nebo vás) opět do aktivního života – dokáží nastartovat hojení i u ran, které hojení odolávaly řadu let. Pomohou s bércovými vředy, diabetickými ranami, ale i proleženinami. Sehnat se dají v lékárnách nebo na internetu. O jejich použití se vždy poraďte s lékařem. Pokud od něj dostanete „zelenou“, máte za sebou první krok k vytouženému životu bez nehojících se ran.

Více informací najdete na www.aktivnihojeni.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

bezva

Odpovědět
lenin
lenin 15. 5. 2020

Mám s ní jen kladné zkušenosti.

Odpovědět
avatar
Kateřina Šlimarová 15. 5. 2020

zajímavé

Odpovědět
lemur
lemur 15. 5. 2020

Super.

Odpovědět
gustawka
gustawka 14. 5. 2020

Skvělé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.