Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 11. 2020
Líbí se mi

Kvalitu pleti ničí mobilní telefon i nevhodné lůžkoviny

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 11. 2020
Líbí se mi
Kvalitu pleti ničí mobilní telefon i nevhodné lůžkoviny

Kvalitu pleti ničí mobilní telefon i nevhodné lůžkoviny

Nechcete nic riskovat, takže si neustále kupujete omlazující krémy a výživné masky, které slibují hezčí a zdravější pokožku? Děláte samozřejmě dobře, ale co takový mobil, jak často ho čistíte? A pozor, v souvislosti s kvalitou pleti je třeba věnovat pozornost i ložnímu prádlu!

Co pleti škodí? Kdyby vám někdo tuhle otázku položil, pravděpodobně by vás jako první napadl stres. Anebo nevhodný jídelníček, nedůkladné odličování, znečištěné životní prostředí či používání špatné kosmetiky. Ano, jistě máte pravdu, protože jde o faktory, které urychlují stárnutí a pokožku připravují o kvalitu, zdraví i vitalitu. Jenže jsou tu i další nepřátelé krásy, o nichž se moc nemluví. A třeba tihle si servítky vůbec neberou…

Mobilní telefon jako strůjce potíží

Čistota, půl zdraví? No samozřejmě. A zejména ta mobilní! Nebo si snad myslíte, že by váš telefon ve zkoušce nezávadnosti obstál? Nedělejte si zbytečné iluze, fakta jsou fakta. Bohužel.

„Žádný displej telefonu není tak čistý, jak se jeho uživatel domnívá. Závěry mnoha studií potvrzují, že obrazovka běžného smartphonu obsahuje ve srovnání s veřejnou toaletou mnohem více špíny, bakterií, alergenů i virů. Pokud ji člověk pravidelně neošetřuje antibakteriálními přípravky, může si nečistoty snadno přenášet na obličej, což v kombinaci s třením podporuje infekce, vyrážky i rozvoj akné,“ vysvětluje texaský dermatolog Ted Lain. Co ještě brát v potaz?

I ložní povlečení dokáže uškodit

Preferujete bavlnu? Pak pro vás americká kožní specialistka Sandra Johnson nemá nejlepší zprávy. Podle ní je právě bavlna poměrně tvrdý materiál, který na pokožku působí až příliš drsně. Tím, že se o ni ve spánku „odíráte“, jdete na ruku nejen jejímu podráždění, ale i tvorbě vrásek. Podle této odbornice je mnohem vhodnější jemné hedvábí nebo satén. Obojí nezanechává otisky, takže kůže může snadno „klouzat“, což nenaruší ani její schopnost noční regenerace.

Horká koupel? Kapitola sama pro sebe

Když je venku zima, kdekdo si rád dopřeje horkou sprchu nebo vanu. Taková zahřívací procedura je sice příjemná, ale vůbec ne prospěšná.

Horká voda zbavuje pokožku přírodních olejů, které ji chrání před vysušením, popraskáním, poškozením i dřívějším stárnutím,“ zdůrazňuje další americká dermatoložka, tentokrát Dendy Engelman. Ta také upozorňuje na to, že pokud takovou koupel nedokážete oželet, měli byste se po ní alespoň důkladně promazat hydratačním krémem.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 3. 5. 2021

mobil používám naprosto minimálně, tudíž si s čištěním nedělám vůbec žádnou hlavu, mám klasický starý tlačítkový...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

mobil si čistím desinfekcí, taky obal podle toho vypadá...a lůžkoviny u nás jsou jen bavlněné

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 11. 2020

Mobily sobě i dcerám otírám neustále, ale i tak je to málo....

Odpovědět
lemur
lemur 29. 11. 2020

Dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.