Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 12. 2019
Líbí se mi

Nepodceňujte v zimě péči o pokožku. Vyhnete se svědění i nevzhledným šupinkám

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 1. 12. 2019
Líbí se mi
Nepodceňujte v zimě péči o pokožku. Vyhnete se svědění i nevzhledným šupinkám

Nepodceňujte v zimě péči o pokožku. Vyhnete se svědění i nevzhledným šupinkám

Chladné období je zde a s ním přichází i kromě vyhlídek na sněhové radovánky také doba, kdy bychom měli o naši pokožku pečovat více než kdy jindy. Sníh, vítr, mráz či časté střídání tepla a zimy se na pokožce velmi podepisuje. Jak zimu „přečkat“ s krásnou a zdravou pletí?

Hydratace je základ

V zimním počasí je naše pokožka díky minimální vlhkosti vzduchu suchá, napnutá, podrážděná a má tendence se šupinatět. Dobré je proto používat speciální hutné hydratační krémy, které mají „promašťovací“ efekt.  Ty jsou vhodné i k ošetření rukou. 

„Nebojte se ani klasických hydratačních krémů. Dlouho mnoho kosmetických odborníků tvrdilo, že je v zimě není dobré používat, protože pokožka by mohla díky obsahu vody namrznout. Jedná se ale spíše o kosmetický mýtus. Pokud ale máte citlivou či suchou pokožku, tak je určitě lepší mít hutnější zimní krémy na bázi emulze vody v oleji. Díky obsahu oleje zůstane na pokožce mastný film, který dobře chrání proti vniknutí mrazu. Ideální je používat i krémy s obsahem lipidů, urey či ceramidů. V současnosti je i velký výběr speciálních zimních krémů tzv. Cold Cream, které jsou vyvinuté do zimního období,“ říká dermatoložka Věra Terzijská.

I v zimě svítí

Lehké krémy si ponechte na jaro a léto. Ale i v zimním období používejte krémy s UV ochranou. Sluníčko může naši pokožku ovlivňovat i v zimě, protože 80 % UVA i UVB záření pronikne i skrz mraky v mrazivých šedých dnech, kdy zapomínáme, že nějaké slunce existuje.  

Nezapomínejte na ruce

Kromě péče o obličej byste měli věnovat pozornost i svým rukám, které jsou velmi namáhané. Jakmile klesne teplota k nule, tak by samozřejmostí měly být rukavice. U sebe noste vždy také kvalitní krém na ruce, který používejte po jejich umytí. 

Večer si pak jednou týdně připravte uklidňující olejový zábal: smíchejte olivový olej s medem či kokosovým olejem a vmasírujete do pokožky rukou. Pro zvýšení efektu můžete ruce zabalit i do speciálních kosmetických rukavic a půl hodiny pak nechat elixír působit.

Pozor na horkou lázeň

I když to vypadá, že teplá koupel je pro pokožku v zimě to nejlepší, opak je pravdou. Teplá voda smývá z kůže její ochranný film a zároveň otevírá póry. Kůže je pak je citlivější na chladné počasí.

Zima přeje moderní medicíně

Zimní období je také ideální dobou k odstranění znamének či redukci akné a pro všechny zákroky, které se provádějí laserem.

„To proto. že místa po ošetření laserem by se měla chránit proti slunečním paprskům nejlépe 50 UV filtrem několik měsíců, aby nedošlo k pigmentacím kůže. V tomto období je nízká intenzita slunečního záření a tím pádem ochrana proti UV paprskům snazší. Roli hraje ochrana oděvem a dále snížená, a tudíž přijatelnější teplota ovzduší,“ vysvětluje MUDr. Terzijská.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
xxkouckaxx
xxkouckaxx 3. 12. 2019

dobré rady

Odpovědět
Ovace
Ovace 2. 12. 2019

krásně napsáno

Odpovědět
konatovka
konatovka 2. 12. 2019

Na zimu si vždy koupím hutnější hydratační krémy jak na obličej, tak i na ruce i rty.

Odpovědět
gustawka
gustawka 2. 12. 2019

ruce si mažu krémem několikrát denně

Odpovědět
lemur
lemur 2. 12. 2019

Pěkně napsané.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 000
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.