Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 10. 2020
Líbí se mi

Kosmetika z kořenek pomůže s akné nebo vráskami

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 26. 10. 2020
Líbí se mi
Kosmetika z kořenek pomůže s akné nebo vráskami

Kosmetika z kořenek pomůže s akné nebo vráskami

Co by bylo vaření bez koření!? A protože ve svých zásobách jistě máte skořici, chilli nebo kari, nezapomínejte ani na to, že jde o skoro všemocné kosmetické prostředky.

Koření usnadňuje lidem život již od nepaměti. K čemu všemu bylo využíváno? Kromě zlepšování chuti připravovaných pokrmů i k překrytí zápachu zkažených jídel, ke konzervaci potravin a balzamování těl. Sloužilo také jako platidlo, léčebný prostředek, afrodiziakum či ochránce před zlými duchy a špatnými sny. Dnes své největší uplatnění samozřejmě nachází v kuchyni, ovšem není to málo? Vždyť speciálně tyhle druhy koření strčí do kapsy i konvenční kosmetiku!

Skořice je dobrá na strie, celulitidu i akné

Když se řekne skořice, kdekdo si jako první vybaví sladké pečivo. Tak jistě, že jsou dobroty, které se bez této ingredience jen stěží obejdou, ale to pořád ještě neznamená, že dokáže pomoci jen u sporáku a trouby.

Díky protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem je skořice vhodným prostředkem proti akné. Protože regeneruje tkáně a podporuje látkovou výměnu, mírní celulitidu a podstatně zlepšuje vzhled strií. Smíchejte ji s medem a získanou pastou si potírejte postižená místa, která po chvilce působení opláchnete vlažnou vodou. Nemůže to dopadnout jinak než dobře!

Chilli zastaví vrásky

Jistě jste mnohokrát slyšeli o tom, že chilli jakožto „ďábelská přísada“ vlivem obsažené látky zvané kapsaicin urychluje metabolismus a tím i spalování kalorií. To ale není její jediná výhoda! Vzhledem k tomu, že platí za bohatý zdroj antioxidačních vitaminů A a C, úspěšně bojuje proti škodlivým volným radikálům, čímž zabraňuje rozpadu kolagenu a vzniku vrásek. Co říkáte na pleťovou masku připravenou z chilli a olivového oleje? Čím častěji ji budete aplikovat, tím více let si z pokožky můžete umazat.

Kari je schopným kadeřníkem

Jaké je vlastně složení kari? K nejčastějším komponentům patří kurkuma, kardamom, koriandr, zázvor, římský kmín, muškát, pískavice řecké seno a sušený česnek. Unikátní „všehochuť“ jmenovaných přísad je doslova napěchována prospěšnými látkami, jež nesmírně povzbuzují vlasovou tkáň a posilují vlasy. S její pomocí máte v rukou také zbraň proti lupům, jež navíc hydratuje a chrání kadeře před nepříznivými vlivy. Nejjednodušší způsob, jak kari využít v praxi, je přidat jeho větší špetku do šamponu při běžném mytí.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 27. 10. 2020

Tak to jsou pro mě novinky a určitě vyzkouším.

Odpovědět
lemur
lemur 27. 10. 2020

Super nápady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.