Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 1. 2020
Líbí se mi

Kosmetika v těhotenství aneb co nového nastávající maminky potřebují

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 1. 2020
Líbí se mi
Kosmetika v těhotenství aneb co nového nastávající maminky potřebují

Kosmetika v těhotenství aneb co nového nastávající maminky potřebují

Neděste se, nastávající maminky nemusí přestat používat svou kosmetiku a nakupovat nějaké nové zázračné přípravky. Klidně dál používejte to, na co jste zvyklé. Jen je obvykle třeba v těhotenství ještě něco málo přidat.

Těhotenství je pro ženský organismus náročné období. Nosit v sobě děťátko znamená velkou námahu navíc, a to jak po psychické, tak fyzické stránce. Kromě toho tělo potřebuje dvakrát tolik živin, minerálů a vitamínů. Mnohem víc než kdy jindy je třeba dbát na správnou skladbu potravy. Pravděpodobně na sobě budete pozorovat, že si z vás vitamíny a minerály vysává dítko. Začne se to projevovat na vašich nehtech, vlasech i kůži.

Bojujte proti vypadávání vlasů

Jestliže se vám na obličeji objeví akné, budou se vám třepit nehty nebo začnou neobvykle vypadávat vlasy, neděste se. Padání vlasů v těhotenství je docela běžný problém právě proto, že se tělu nedostává dostatek živin. Po porodu se vše zase upraví. A jestli se vám nechce tak dlouho čekat, pořiďte si sérum či šampon proti padání vlasů.

Předcházejte striím

Dalším kosmetickým přípravkem, který by měl obohatit vaši kosmetickou výbavu, je olej, sérum či krém proti striím. Po pravdě řečeno, pokud u vás strie ještě nevznikly, bude stačit i obyčejné tělové mléko. Důležité je bříško promazávat, bude-li kůže suchá, vzniknou strie. Jestli už vás strie v těhotenství trápí, pořiďte si speciální péči, která je pomůže vyzmizíkovat.

Připravte se také na kojení

Nejen v těhotenství, ale i při kojení se hodí některé speciální kosmetické přípravky určené maminkám. Vhod vám přijde například pečující balzám na bradavky, který eliminuje riziko popraskání a bolestivosti.

Zkuste ve své oblíbené drogerii či prodejně kosmetiky prozkoumat oddělení pro těhotné, možná objevíte ještě další chytré vychytávky. Těhotenství má být krásným životním obdobím, tak do sebe neváhejte trochu investovat. Děláte to i pro své miminko.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 22. 1. 2020

Nejlepší je pouze kvalitní kosmetika

Odpovědět
gustawka
gustawka 22. 1. 2020

Používám bambucke máslo

Odpovědět
lemur
lemur 22. 1. 2020

Odpovědět
beata0063
beata0063 21. 1. 2020

Super tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.