Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 6. 2021
Líbí se mi

Kosmetická využití tea tree oleje, která byste měli znát

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 6. 2021
Líbí se mi
Kosmetická využití tea tree oleje, která byste měli znát

Kosmetická využití tea tree oleje, která byste měli znát

Že kajeputový olej neboli tea tree oil vám jen protáhne dýchací cesty? Ale kdepak. S jeho pomocí lze prodloužit životnost laku na nehty a zkrotit hyperaktivitu mazových žláz. Ovšem uplatní se i v případě strií nebo tehdy, dojde-li vám deodorant!

Problémů s krásou existuje celá řada. Jednomu přidělává vrásky špatná kvalita pleti, druhý je nespokojen s vlasy a třetí zase proklíná své nehty. Týká se to i vás? V tom případě vyrazte do nejbližšího obchodu s esenciálními oleji, kde se poptejte po oleji tea tree. Tenhle zázrak získávaný z listů kajeputu střídavolistého je báječnou kosmetikou, na kterou sází stále více lidí. Proč se vyplatí dát mu šanci?

Záchrana mastné pleti

Jsou vaše mazové žlázy poněkud hyperaktivní, čehož je výsledkem lesknoucí se kůže, která jde nalíčit jen s velkými obtížemi? Jako by už tak situace nebyla dost nepříjemná, tahle svízel je také častým strůjcem černých teček, akné a dalších kožních problémů. První pomoc? Tu představuje zmíněný tekutý pomocník s vynikající schopností eliminovat bakterie, čímž výrazně omezuje tvorbu akné. Zároveň reguluje tvorbu mazu, zatímco vykazuje hojivé vlastnosti. Jen tak mimochodem, možná by vás zajímalo i to, že se osvědčil proti striím a celulitidě. To jen kdyby náhodou…

Delší výdrž laku, kterou přivítáte

Ano, je sice příjemné nechat se hýčkat od profesionální manikérky, ovšem co když vám to nezapadá do harmonogramu? Nezbývá nic jiného, než si nehty nalakovat doma. Nezapomeňte si je ale před celým procesem promasírovat zlepšovákem, který podstatně prodlouží životnost laku a ještě předejte infekcím. Řeč je pochopitelně o oleji tea tree zředěném s vodou! Pokud jde o rychlejší schnutí „nátěru“, odeberte se k umyvadlu, otočte kohoutkem do „studené polohy“ a vložte pod něj prsty.

Deodorant bez chemie? Může být

Chcete-li se udržet ve svěžesti celý den, můžete pár kapek uvedeného pokladu smíchat s destilovanou, popřípadě alespoň dvakrát převařenou vodou. Tekutinu pak přelijte do nějakého šikovného rozprašovače, čímž si hodně usnadníte aplikaci. Mimochodem, tu proveďte bezprostředně po sprchování.

Konec lupů. Jednou provždy

Závěry studie publikované v magazínu Journal of American Academy of Dermatology sdělují, že jedinci, kteří si do běžně používaného šamponu přidávají malé množství tea tree, zaznamenávají výrazný pokles lupů. A pozor – již po čtyřech týdnech! Vědci si to vysvětlují obsaženými složkami i silným antiseptickým a antibakteriálním působením. Není tohle pomoc, na kterou dlouho čekáte?

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 5. 6. 2021

TTO používám již léta letoucí, musí být vždy doma a po ruce

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 6. 2021

Máme ho doma vždy, je skutečně univerzální.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 6. 2021

také ho doma mám....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 249
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.