Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 6. 2018
Líbí se mi

Sezóna kopřiv je v plném proudu. Využijte jejich léčivé účinky v jídle, čaji i koupeli

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 6. 2018
Líbí se mi
Sezóna kopřiv je v plném proudu. Využijte jejich léčivé účinky v jídle, čaji i koupeli

Sezóna kopřiv je v plném proudu. Využijte jejich léčivé účinky v jídle, čaji i koupeli

Kopřiva dvoudomá je léčivá celá – od oddenku, přes stonky po listy a květy. Jen díky své žahavosti je chráněna v přírodě před vyhubením. Je to nejlepší bylina na pročištění krve a krvetvorbu.

Kopřivový čaj vás důkladně pročistí, dodá sílu a vitalitu

Na jaře je tedy ideální využít její očistné schopnosti a vařit si kopřivový čaj. Neměl by se však pít déle než 2 až 3 týdny, kopřiva je velmi silná, na ledviny prý působí doslova jako rejžák. Prudká očista by mohla v některých případech vyvolat i vyrážku. Proto s touto kopřivovou kúrou zacházejte opatrně a včas rozpoznejte signály svého těla. Po určité době se doporučuje navázat čajem březovým.

Pít se má nejlépe ráno na lačno, ideálně po doušcích, pak jsou účinky nejlepší. Během dne můžete podle vlastního uvážení vypít ještě další jeden až dva šálky. Do čaje můžete přimíchat trochu heřmánku nebo máty na zlepšení chuti. Bylinný čaj pijte bez cukru.

Po takové kúře se lidé obvykle cítí plni sil a udělají mnohem více práce než obvykle. Vyzkoušejte čaj z mladých výhonků i vy.

Pomáhá při vylučování, ekzému, zánětech, otocích i bolesti hlavy

Dobrý vliv má kopřiva také na slinivku břišní, snižuje se pomocí ní obsah cukru v krvi. Využívá se k léčbě zánětů a nemocí močových cest. Má pozitivní vliv na pravidelné vylučování, je tedy ideální při jarní očistě i z tohoto důvodu.

Působí proti tvorbě ledvinového a močového kamene. Onemocnění ledvin doprovází často i bolesti hlavy, kopřiva tak může pomoci i v těchto případech. Kopřiva se úspěšně využívá i při ekzémech, otocích (pomáhá odvádět z těla vodu), při alergiích včetně senné rýmy. Pomáhá předcházet nachlazení, je účinná při revmatických potížích a dně.

Kopřivu můžete přidávat běžně do jídel, kromě bylinkového čaje se hojně využívá i kopřivový sirup a čerstvá šťáva. Vně se uplatňuje kopřivová tinktura, či bylinné koupele.

Vlasy umyté odvarem z kopřiv jsou husté, lesklé, bez lupů

Na vlasy působí kopřiva jako balzám, pomáhá při řídnutí vlasů. Stačí si pravidelně umývat vlasy odvarem z čerstvých kopřiv a ideálně doplnit i odvar z kořene. Vlasy se zotaví a dorostou. Pro jakékoli vlasy je blahodárná tinktura z kopřiv. Stačí lehce promasírovat pokožku, vlasy jsou pak husté, poddajné, lesklé a bez lupů.

A to ještě nejsou všechny blahodárné účinky tohoto nedoceněného „plevele“. Nevyhazujte kopřivy ze zahrádky bez užitku! Natrhat si čerstvé i je nasušit do zásoby, a posílit tak své zdraví i krásu, se zkrátka vyplatí.

 

Znáte léčivou sílu kopřivy? Využíváte ji, nebo s ní zacházíte jen jako s plevelem? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tvořilka97
Tvořilka97 15. 6. 2018

Kopřivy jsou skvělé

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 14. 6. 2018

jasně!!!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 6. 2018

mám v plánu si nasušit kopřivy na čaj...už bych na ně mohla jít

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 192
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.