Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 11. 2020
Líbí se mi

Kontryhel nepomůže jen s ženskými neduhy, ale i trávením a spánkem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 28. 11. 2020
Líbí se mi
Kontryhel nepomůže jen s ženskými neduhy, ale i trávením a spánkem

Kontryhel nepomůže jen s ženskými neduhy, ale i trávením a spánkem

Ve světě alternativní medicíny má kontryhel cenu zlata. A to bez nadsázky. Myslíte si, že pomáhá jenom na gynekologické záněty? Vůbec ne. Prospěje také trávení, cévám, psychice, pokožce i vlasům!

Kontryhel obecný má podle starých lidových pověr mateřské poslání a dokonce i magické účinky. Jeho latinský název (Alchemilla vulgaris) pochází z arabštiny, přičemž by se dal volně přeložit jako „malý alchymista“. A to napovídá mnohé. V jakých situacích tato bylinka pomáhá a kdo ji nejvíce ocení?

Přítel žen, na něhož je spolehnutí

Kontryhel je jeden z nejlepších přírodních prostředků na gynekologické potíže všeho druhu. Posiluje totiž pohlavní orgány, podporuje početí, ulehčuje porod a tlumí menstruační křeče. Rovněž slouží k léčbě všemožných zánětů a kvasinkových infekcí, zatímco mírní nepříjemné potíže spojené s menopauzou. Zkrátka udržuje ženské lůno v chodu a harmonii, což ale neznamená, že se neuplatní i jinde a jinak.

Lék na poruchové trávení i špatnou náladu

Rostlina, která svým vzhledem trochu připomíná tanečnici v sukni, bývá doporučovaným léčivem na zažívací obtíže, průjmy a nevolnost. Také příznivě ovlivňuje metabolické funkce, proto může přispět i k redukci váhy. Nelze opomenout ani to, že čistí krev a vykazuje terapeutické účinky, neboť působí proti depresi a mírní panické stavy.

Blahodárné složení kontryhelu lze využít i při očních zánětech a bezprostředně po vytržení zubu. Kloktáním jeho nálevu se po resekci dutiny ústní rychleji zacelí hluboká rána, jež v dásních po zákroku zůstala. A teď si představte, že tento poklad toho umí mnohem víc.

Kosmetika i uspávadlo

Kontryhel dále zachovává správnou činnost cévní soustavy. Navíc snižuje horečky, zatímco pomáhá na svalovou slabost končetin, kýlu, epilepsii, roztroušenou sklerózu i nespavost. Taktéž odvádí z organismu přebytečnou vodu a posiluje srdce. Při vnějším použití omlazuje pokožku a regeneruje vaziva, ovšem vylepší i kvalitu vlasů. Není nejvyšší čas na šálek kontryhelového čaje?

Foto: Shutterstock

Autorka: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 6. 12. 2020

znám kontryhel jako lék, pila jsem z něho čaj

Odpovědět
lemur
lemur 29. 11. 2020

S tolika účinky je kontryhel úplně všelék.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 200
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.